Google zvolil menší risk: Za 1,1 miliardy převzal z HTC jen to důležité

google mensi risk obchod htc

Spekulace z posledních týdnů a dnů se nakonec nevyplnily zcela na 100 procent. Google zvolil menší risk a místo koupi celé mobilní divize HTC, se rozhodl převzít blíže nespecifikovaný počet zaměstnanců HTC. Google také získal licenci na duševní vlastnictví HTC (patenty apod.). Tchajwanská společnost na oplátku obdrží 1,1 miliardy dolarů.

HTC bude stále vyrábět své telefony, Google zvolil menší risk

Z tohoto obchodu jde vidět, že se Google poučil. Zatímco Motorolu před lety koupil celou kvůli velmi podobným důvodům. Nyní u HTC si „vzal“ jen to důležité a zbytek nechal být. Ušetřil tak nemalou částku, celá mobilní divize HTC by stála mnohem více, protože se do ní počítají i například výrobní haly. Hodně to zní i tak, že Google využil své silné pozice a vybral si z HTC ty věci, které se mu hodí. Společnost HTC není zrovna v pozici, kdy by si mohla vybírat.

Google potřebuje hlavně lidi, kteří budou hardware Googlu vymýšlet přímo ve společnosti. Obě firmy potvrdily, že se jedná hlavně o zaměstnance, kteří pracovali na Pixel telefonech. Ti se nyní přesunou pod Ricka Osterloha a budou dále pracovat na hardwaru. Není známé číslo, kolik zaměstnanců se přesune. Nicméně je jasné, že se jedná o ty klíčově a talentované lidi.

htc google obchod mensi risk Cher Wang, CEO HTC a Rick Osterloh, SVP divize Hardware for Google

Znamená to také, že HTC bude své telefony vyrábět i nadále. Otázkou je ale v jaké kvalitě, když si klíčové a talentované lidi převzal Google. HTC však tvrdí, že se nic nezmění a inženýři pokračují v práci na dalších telefonech, včetně vlajkových lodí. Nyní jím k vývoji pomůže i částka 1,1 miliardy dolarů. Ta se použije i na podporu virtuální reality HTC Vive. Ve VR se společnosti přes léto také moc nedařilo, a to hlavně kvůli tomu, že Facebook a Oculus masivně zlevnili konkurenční headset Oculus Rift.

Objevují se také názory, že tato finanční injekce HTC nepomůže, ale pouze oddálí zánik společnosti. Inženýři HTC to budou mít nyní ještě těžší. Problém HTC je hlavně v marketingu a některých podivných rozhodnutích při vývoji. Pokud tyto věci nezlepší, tak za pár let bude společnost ve stejné pozici jako nyní. To už o ně Google pravděpodobně nebude mít zájem.

Co říkáte na tento obchod? Pomohl více Googlu nebo HTC?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)