Galaxy S4 Active oficiálně: Čtyřjádro do nepohody

191473_GT-I9295_Dynamic_Large

Společnost Samsung dnes oficiálně oznámila model Samsung Galaxy S4 Active, jedná se o přístroj s výborným výkonem určený pro outdoorové využití.

191473_GT-I9295_Dynamic_Large

Samsung Dobrodruh

Řada Galaxy S se nám úspěšně rozrůstá o stále nové modely a právě S4 Active je jedním z nich. Ten je určen především pro zákazníky z řad dobrodruhů a milovníků outdoorového vyžití, k čemuž je telefon uzpůsoben zlepšenou odolností proti vodě a prachu. Splňuje certifikát IP67, který zaručuje, že je přístroj prachutěsný a vydrží pod vodou v hloubce jednoho metru až po dobu třiceti minut. Pro pobyt pod vodou je mobil navíc vybaven technologií pro kvalitnější natáčení videa pod hladinou. Voděodolný je i vstup pro sluchátka.

01_GT-I9295_Back_gray_Standard_Online

Prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung uvádí: “Samsung Galaxy S4 Active je nejnovějším přírůstkem do rodiny Galaxy a je určen pro aktivní uživatele, kteýrm nejsou cizí outdoorové aktivity. Samsung použil inovativní funkce Galaxy S4, přidal nové ochranné prvky a vytvořil přístroj, který obstojí v těžkých podmínkách a je předurčen pro životní styl, jemuž dominuje cestování a výpravy do neznáma.”

V praxi to samozřejmě neznamená, že můžete telefonem házet o skály, každopádně když vám u rybníka sklouzne do vody, není to v žádném případě konečná (tedy pokud ho ve vodě najdete).

Hardwarová výbava

Pokud se budeme bavit o hardwaru samotném, Active může hrdě stanout vedle klasické Galaxy S4. Vybaven je rovněž čtyřjádrovým procesorem na frekvenci 1,9 GHz a RAM opět dosahuje velmi příjemné kapacity 2 GB. Ochuzen byl ovšem displej. U Galaxy S4 totiž bodoval jasný a (možná až moc) barevný Super AMOLED displej, zatímco Active se musí spokojit s TFT LCD displejem. Na druhou stranu i zde se dočkáte pětipalcové úhlopříčky, možnosti ovládat telefon v rukavicích a obrazovka má samozřejmě FullHD rozlišení, tedy 1920 x 1080 pixelů. I přesto, že je telefon voděodolný, lze do něj po sejmutí krytu vložit microSD kartu.

191453_GT-I9295_Dynamic_Large

Kompletní specifikace:

 • Čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,9 GHz
 • 2 GB RAM
 • 5,0” FullHD TFT LCD displej, glove touch, 443 ppi
 • Operační systém Android 4.2.2 Jelly Bean
 • Fotoaparát 8Mpix s LED přisvětlením
 • Přední 2MPix kamera
 • Wi-Fi ac, Wi-Fi Direct, IrDA (infraport), NFC, Bluetooth 4.0 LE
 • Snímač zrychlení, světelný senzor, senzor přiblížení, gyroskop, magnetický snímač, digitální kompas, barometr, snímač gest, senzor pro bezdotykový náhled
 • 16 GB interní paměť, cca 11 GB využitelných, podpora microSD
 • Bezdotykové ovládání, podpora gest
 • Rozměry: 139,7 x 71,3 x 9,1 mm
 • Váha 151 g
 • Baterie 2600 mAh

Jak je vidno ze specifikací, telefon nám oproti standardní S4 mírně narosl v řádech jednotek milimetrů, zhruba 2 mm na každou stranu. Váha je o 21 gramů vyšší. Na druhou stranu, pokud je toto daň za zvýšenou odolnost, nejsme vůbec proti. Stejně asi rozdíl ve velikosti u pětipalcového monstra téměř nepostřehnete.

191423_GT-I9295_Dynamic_Large

V plné palbě na cesty

Samsung samozřejmě razí svoji cestu aktivního životního stylu, je to zkrátka firma zaměřená na lifestyle a z toho důvodu najdete i v S4 Active množství aplikací pro sdílení zážitků, sebezdokonalování a objevování nového. Najdeme zde výbornou aplikaci pro lepší životosprávu S Health, cestovatelské S Cestování a S Překladač a mnoho dalších aplikací. Navíc i zde zůstala možnost je ovládat pomocí propracovaného bezdotykového ovládání a gest, stejně jako u Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4 Active se na pulty českých obchodů podívá na konci července oděn do nenápadného šedivého hávu.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)