Galaxy Note 2 přináší funkci Smart Rotation – konec nechtěnému otáčení displeje

bg_container

Přístroj Samsung Galaxy Note 2 si žádá stále více a více pozornosti a na povrch vyplouvá stále více a více informací o skrytých i neskrytých funkcích tohoto monstra. Server Android Central přišel na poměrně zajímavou funkci, která má za úkol zabránit nechtěným otočením obrazovky. Typickým příkladem může být čtení v leže, kdy máte hlavu položenou tváří k zemi. Přístroj se stále snaží otáčet obrazovku podle senzorů uvnitř, to je však pro Vaše oči o 90 ° otočené. Na to mysleli pracovníci ve společnosti Samsung a vyvinuli funkci s názvem Smart Rotation, která za pomocí VGA kamery dokáže snímat Váš obličej a vyhodnotit jeho orientaci tak, aby zabránila otočení obrazovky po otočení přístroje. Chytré, že?

srotation

Tato funkce je standardně vypnuta, možná se společnost Samsung bála, že funkce ještě nefunguje úplně podle představ, nebo že by na ni nebyli uživatelé  zvyklí. Samsung si za podobné funkce zaslouží určitě pochvalu a znovu ukazuje, že není jen firmou, co kopíruje od ostatních společností, jak ji spousta uživatelů podezírá.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)