Menu

Fotografie Sony Nexusu byly podvrhem

Na začátku minulého týdne jsme přinesli ve článku Unikly fotografie Sony Nexus X, nebo je to podvrh? fotografie údajného Nexusu od společnosti Sony. Upozorňovali jsme na názor odborníka ze serveru Android and Me, podle kterého byly zmíněné fotky podvrhem respektive fotomontáží.

Takto měl vypadat údajný Sony Nexus

Takto měl vypadat údajný Sony Nexus

Koncem minulého týdne přišlo definitivní potvrzení podvrhu, ke kterému se přiznal sám tvůrce těchto snímků. Co je na celé události zajímavé, je skutečnost, že se nejednalo o prostou editaci ve Photosohopu, ale o zpracování skutečného 3D modelu, ve kterém autor použil několik starších modelů Sony a některé designové prvky dosavadních Nexusů. Celý proces vytváření modelu a následné šíření zprávy je možné vidět v infografice na stránce “Anatomie hoaxu”.

Autor poskládal prvky z několika telefonů

Autor poskládal prvky z několika telefonů

Tvůrce použil jako výchozí telefony Galaxy Nexus a Xperia T, z nichž v Blenderu vytvořil 3D model, přidal další prvky z jiných telefonů a vše umístil na virtuální pozadí. Pro lepší dojem pak přidal ještě odrazy od zadní strany a vyfotil z monitoru. Celkem vytvářením podvrhu strávil sedm hodin práce.

Tady máme výsledný model

Tady máme výsledný model

Důvodem byla zřejmě snaha prokázat zájem spotřebitelů o Sony Nexus, ukázat, jak snadné je rozdmýchat fámu a dostat se na přední strany renomovaných periodik.

Anatomie hoaxu

Anatomie hoaxu

Určitě doporučujeme prohlédnout si celou infografiku a ocenit úsilí, které vyústilo v poměrně úspěšný leč od začátku zpochybňovaný, podvod.

Zdroje: Android Central, Android Police a Anatomy of hoax.

 

Komentáře

walley

walley

22.10.2012 8:40

je smutny, ze nekdo stravi 7 hodin vytvarenim neceho, co vypada jako kazdej jinej mobil.

mark651165

mark651165

22.10.2012 8:59

pěkná reklama na Blender :-)

mark651165

mark651165

22.10.2012 9:04

konečně zrovna tenhle editor si to za své schopnosti určitě zaslouží, … mrkněte na tohle video, další ukázka jak bledrem oblbnout oko http://youtu.be/CVPcT0dJmoY?t=55m59s

Eag

Eag

22.10.2012 10:35

walley: Je smutny, že ty bys v blenderu nedokázal vytvořit ani krychli a přitom pomlouváš výtvory jinejch.

EarL

EarL

22.10.2012 10:39

Já myslím že se mu to povedlo. Holt někdo umí perfektně pracovat s 3D objekty a někdo umí jen plkat hlouposti do komentáře.
Já ho za to chválím, je šikovný.

p!p@

p!p@

22.10.2012 14:27

Náhodou, vypadá docela hezky a originálně narozdíl od těch pořád stejných iPhonů a Samsungů… Já bych do něj klidně šel.. :)

RSS (komentáře k článku)