Fotografie Sony Nexusu byly podvrhem

sony_nexus_ico

Na začátku minulého týdne jsme přinesli ve článku Unikly fotografie Sony Nexus X, nebo je to podvrh? fotografie údajného Nexusu od společnosti Sony. Upozorňovali jsme na názor odborníka ze serveru Android and Me, podle kterého byly zmíněné fotky podvrhem respektive fotomontáží.

Takto měl vypadat údajný Sony Nexus

Takto měl vypadat údajný Sony Nexus

Koncem minulého týdne přišlo definitivní potvrzení podvrhu, ke kterému se přiznal sám tvůrce těchto snímků. Co je na celé události zajímavé, je skutečnost, že se nejednalo o prostou editaci ve Photosohopu, ale o zpracování skutečného 3D modelu, ve kterém autor použil několik starších modelů Sony a některé designové prvky dosavadních Nexusů. Celý proces vytváření modelu a následné šíření zprávy je možné vidět v infografice na stránce “Anatomie hoaxu”.

Autor poskládal prvky z několika telefonů

Autor poskládal prvky z několika telefonů

Tvůrce použil jako výchozí telefony Galaxy Nexus a Xperia T, z nichž v Blenderu vytvořil 3D model, přidal další prvky z jiných telefonů a vše umístil na virtuální pozadí. Pro lepší dojem pak přidal ještě odrazy od zadní strany a vyfotil z monitoru. Celkem vytvářením podvrhu strávil sedm hodin práce.

Důvodem byla zřejmě snaha prokázat zájem spotřebitelů o Sony Nexus, ukázat, jak snadné je rozdmýchat fámu a dostat se na přední strany renomovaných periodik.

Určitě doporučujeme prohlédnout si celou infografiku a ocenit úsilí, které vyústilo v poměrně úspěšný leč od začátku zpochybňovaný, podvod.

Zdroje: Android Central, Android Police a Anatomy of hoax.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)