Menu

Fio banka má bankovní aplikaci také pro Android

Fio banka po uvedení mobilní verze bankovnictví pro operační systém iOS přichází také na trh Androidu. V Android Marketu je nyní ke stažení Smartbanking, který nabízí otevřenou část s adresářem poboček, kalkulátorem poplatků a důležitými kontakty. To jsou funkce, které využije každý. Přímo pro klienty je určená zabezpečená část, díky které mohou kdekoliv a kdykoliv kontrolovat stav svých financí a posílat platby přímo z mobilního telefonu. Aplikace je určena pro operační systém Android verze 2 a výše.

Fio banka Smartbanking
Fio banka
Verze1.0.2 (17. 8. 2011)
Velikost414 kB
2.1+


Zdarma

 

Komentáře

Jiri Macourek

Jiri Macourek

19.8.2011 12:17

Hmm kde je ted konec ebance. Pote co ji prevzala RB veskere inovace skoncili a jde to od 9-ti k 5-ti. Treba takovahle aplikace by se mi libila. Nerikam, ze se nemuzu prihlasit do plnohodnotneho bankovnictvi, ale neni to zrovna pohodlny a pokud clovek potrebuje narychlo zkontrolat stav uctu, nebo poslat jeden prikaz tak se to muze hodit. Akorat by mne zajimalo jak to maji se zabezpecenim…

Jiří

Jiří

19.8.2011 13:07

Jirko, máte svatou pravdu. Já ebanku, resp. RB mám a taky mě se….re, že ten tah na bránu je ten tam. Aplikace vypadá dobře, ale je to prostě Fio. Kdo by chtěl posílat svou výplatu do ústavu, který se jmenuje Fio banka? :-)) To už je horší jen Česká pošta :-))

tombik

tombik

19.8.2011 13:13

Mě o tom vyprávějte, Jako klient Komerční banky se nemůžu z telefonu přihlásit ani na běžný online banking, narozdíl například od UnicreditBank.
Doufejmě že pomalu i ostatním bankám brzy sepne a začnou se zajímat o smartphony. Již zmiňovaná KB je se svojí Java aplikací už hodně za zenitem…

kristof.p

kristof.p

19.8.2011 13:20

Aplikace je dobra. Mala, rychla, elegantni prehledny layout. Krome sablon je tam vsechno potrebne k pohodlnemu ovladani uctu. Na zacatku je nutne sparovat ucet s IMEI a potom se pro overeni pristupu pouziva jine heslo nez z PC. Prikazy se potvrzuji samostatnym PINem. Snad jenom vlastni komunikace aplikace s bankou je pomala, asi tam maji zapnuty nejaky debugging.

byto

byto

19.8.2011 16:39

Jiri hodnotiť kvalitu bánk podľa názvu je zaujímave kritérium :D

pil

pil

19.8.2011 22:58

Ano, název a dokonce i logo je divocina, ale pro me, jako půlročního uživatele jsou podstatnější věci a těmi jsou 0,- za vedení účtu a platby a 50,-/25,- za příchozí / odchozí sepa platby v rámci EU. Aplikace je perfektní, na operativní platby velmi komfortní. Zabezpečení je na IMEI, heslo a pin pro platby.

ic

ic

19.8.2011 23:26

Z FIO banky mám stále trochu obavy, ale po technické (neříkám grafické) stránce a UX jsou hodně vyspělí. No a na trhu už taky nějakou dobu jsou, asi je zkusím.

Flegy

Flegy

21.8.2011 0:28

Myslím, že není problém FIO zkusit. Vklady jsou ze zákona pojištěny, takže je úplně jedno jestli zkrachuje FIO a nebo jakákoliv jiná banka. Tady bych problém neviděl a ve FIO mám docela dost výplat :) Nakonec lze to tam mít na běžné věci klidně i zadarmo. Jediné čeho se trošku bojím jsou takovéhle aplikace. Tedy spíš jejich zabezpečení proti zneužití. Ale to je asi spíš všeobecně problém ovládání účtu přes mobil.

Stanley

Stanley

22.8.2011 12:12

Popis z marketu mluví za vše:
TATO APLIKACE MÁ PŘÍSTUP K NÁSLEDUJÍCÍM POLOŽKÁM:
ZPOPLATNĚNÉ SLUŽBY
PŘÍMÉ VOLÁNÍ NA TELEFONNÍ ČÍSLA
Umožňuje aplikaci bez vašeho zásahu volat na telefonní čísla. Škodlivé aplikace mohou na váš telefonní účet připsat neočekávané hovory. Toto nastavení aplikaci neumožňuje volat na tísňové linky.
VAŠE POLOHA
UPŘESNĚNÍ POLOHY (GPS)
Umožňuje aplikaci přístup ke zdrojům přesné polohy v zařízení, jako je například systém GPS, je-li k dispozici. Škodlivé aplikace mohou pomocí tohoto oprávnění zjistit vaši polohu a mohou zvýšit spotřebu baterie.

Buďto jsou vývojáři diletanti a neumí si dobře nastavit práva. Nebo jsou to hnusní šmíráci. Vyberte si. A to jsem se na tu aplikaci vážně těšil.

David Polach

David Polach

22.8.2011 12:56

A ktere z tech prav se Vam tam nelibi? Aplikaci nemam, ale pro obe tam vidim opodstatneni…

– prime volani na telefoni cisla: v aplikaci vidim polozku Kontakty = telefonni cisla na informacni linku, bankovnictvi pres telefon, apod. Aby bylo mozne na tato cisla volat z aplikace, tak je opravneni v poradku.

– pristup ke GPS: aplikace obsahuje vyhledani pobocek, k tomu je potreba zjistit Vasi polohu.

Problem je u aplikaci kde to opodstatneni neni zrejme. To ale neni tento pripad. Navic pokud se jedna o oficialni aplikaci od banky, tak je tam i jakztakz zaruka ze to nebude spyware. (100% to samozrejme vyloucit nejde)

Stanley

Stanley

23.8.2011 10:41

Problém je ten, že není důvod volat telebanking z aplikace a tak zbytečně umožnit volat kam je libo. Hledám marně jediný důvod proč Fio tele nevytočit z běžného adresáře.
GPS vyhledávání poboček beru (i když by asi existovaly čistší způsoby a byla by mi milejší verze bez práv k GPS a jakéhokoliv hledání podle polohy).

RSS (komentáře k článku)