Finální TeamViewer 6 pro Android ke stažení

No Image-06

Potřebujete mít svůj počítač dostupný kdykoli a kdekoli? V oblasti desktopů existuje celá řada aplikací, počínaje aplikací Připojení ke vzdálené ploše využívající protokol RDP, přes nejrůznější deriváty VNC, až po profesionální řešení v podobě aplikace TeamViewer (pro případné zájemce viz podrobná recenze).

Telefonů založených na platformě Android přibývá raketovým tempem, na což reagují i vývojáři, kteří vydali nespočet aplikací pro přístup ke vzdálenému počítači. Nyní přibyl další – oficiální aplikace TeamViewer pro Android došla po testovací fázi do finále a je nyní k dispozici ke stažení. Podle informací by měla být dostupná v Android Marketu, nicméně zatím jsme ji tam nenašli ani z telefonu, ani přes webové rozhraní. Stáhnout si ji ale můžete přímo ze stránek výrobce.

Z telefonu se následně můžete připojovat k počítačům s operačními systémy Windows, Linux a MacOS, které pochopitelně také musí mít nainstalovaný TeamViewer. Pro nekomerční použití je aplikace zdarma, což je, vzhledem k možnostem, jež poskytuje, velmi pozitivní překvapení.

Připojení ke vzdálenému počítači je maximálně jednoduché: uživatel vám sdělí ID a heslo jeho stanice, které zadáte do aplikace, a během okamžiku můžete s daným strojem pracovat tak, jako byste u něj seděli. Po připojení tedy uvidíte celou obrazovku počítače, můžete ovládat myš (včetně přetahování objektů objektů či klikání pravým tlačítkem), užitečnou jistě shledáte možnost zvětšení či zmenšení pohledu, nebo restart na dálku. V praktickém testu se ukázalo, že mobilní verze funguje dobře i při připojení přes EDGE, byť samozřejmě rychlejší datové přenosy přinášejí i lepší uživatelskou odezvu.


TeamViewer vám bude fungovat na Androidu 1.6 a vyšším. Mobilní aplikace je dostupná také pro iPhone a IPAD.

QR kód aplikace TeamViewer

QR kód aplikace TeamViewer

Team Viewer on Android Continued

Team Viewer on Android Continued

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)