ESET představuje finální verzi Mobile Security pro smartphony s Androidem

ESET Mobile Security

Firmu ESET asi netřeba nikomu dlouze představovat, jelikož je lídrem na poli počítačové bezpečnosti. A protože Android zařízení jsou v podstatě takové malé počítače do kapsy, mobilní verze ochrany od ESETu na sebe nenechala dlouho čekat a jednalo se o naprosto logický krok. Již dříve jste si mohli vyzkoušet betaverzi tohoto produktu.

Minulý týden (24.11.2011) společnost ESET představila finální verzi ESET Mobile Security pro smartphony s Androidem.

Řešení ESET Mobile Security pro Android nabízí široký záběr přínosů pro uživatele této nejoblíbenější mobilní platformy, jež zahrnuje jedinečné funkce – například detekci hrozeb založenou na způsobu, jakým se smartphone chová, antispam, možnost telefon na dálku zamknout a mazat v něm data, jakož i funkce ochrany při odcizení a lokalizace přes GPS.

ESET Mobile Security ESET Mobile Security

Před jakými druhy hrozeb Vás tento nástroj ochrání?

 • Jedinečná detekce hrozeb založená na způsobu, jakým se smartphone chováVaruje před jakýmikoli podezřelými činnostmi, které by váš telefon měl provést. Všechny aplikace, soubory, složky a SD karty jsou neustále kontrolovány s cílem odhalit případné vznikající hrozby.
 • Antispam pro SMS/MMS – Umožňuje uživateli definovat důvěryhodné kontakty formou black/white listů, které si může plně upravit podle svých potřeb, nebo může jednoduše zablokovat zprávy přicházející z neznámých čísel. Další vrstva zabezpečení spočívá v blokování anonymních volání.
 • Call Interceptor – Blokuje nechtěné hovory v obou směrech – příchozí i odchozí. Jedná se o velmi účinný nástroj, který je obzvláště vhodný pro rodiče, kteří chtějí udržet účty za volání svých dětí pod kontrolou.
 • Audit zabezpečení s vestavěným správcem úloh – Poskytuje informace o veškerých podstatných funkcích telefonu, včetně zbývající výdrže baterie, volného prostoru pro ukládání dat, spuštěných procesů, Bluetooth a bezdrátové viditelnosti daného zařízení.
 • Svěží, nově pojaté uživatelské rozhraní – Grafika a rozvržení jsou vytvořeny na míru pro možnosti operačního systému Android.
 • Systém zabezpečení v případě krádeže – Díky vícenásobným vrstvám zabezpečení uživatelé mohou mít kdykoli dokonalou kontrolu nad bezpečností svých dat uložených v telefonu v případě, že dojde ke ztrátě nebo odcizení telefonu.
 • GPS lokalizace – Dokáže určit místo, kde se ztracený nebo odcizený telefon nachází, pomocí dálkově poslaného příkazu.
 • Dálkový zámek – Umožňuje telefon na dálku zablokovat a znemožnit tak přístup nepovolaných osob k vašim datům, která jsou v telefonu uložena.
 • Dálkové mazání – Smaže veškerá data uložená v telefonu pomocí jednoduchého příkazu zaslaného přes SMS.
 • Ochrana odinstalace – Zajišťuje, aby nepovolaná osoba nemohla ze smartphonu bezpečnostní balík Mobile Security odinstalovat.
 • Důvěryhodný přítel – Kontakt nebo telefonní číslo, kam budou zasílány varovné SMS v případě, že do telefonu bude vložena neznámá SIM karta; „přítel na telefonu“ navíc může v případě potřeby znovu nastavit zapomenuté heslo uživatele

Tento produkt zatím nenajdete na Android Marketu, takže pro jeho koupi musíte využít stránky výrobce.

Věřím, že i nám v redakci se brzo podaří tento nástroj vyzkoušet a budeme se tak moct podělit o poznatky z reálného testu.


Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)