Dron od Sony? Podle všeho se dočkáme již příští rok

Parrot Ar.Drone

Společnost Sony neodmyslitelně patří na trh s chytrými mobilními telefony, stejně tak jsme již zvyklí na fotoaparáty, kamery či třeba televize s logem tohoto výrobce. Napadlo vás, že by ale Sony představilo bezpilotní letoun, dnes nazývaný nejčastěji jako dron? Tohoto okamžiku se nejspíše dočkáme již příští rok, Sony totiž oznámilo partnerství se společností ZMP. Výsledkem bude nová značka Aerosense a bezpilotní dron.

Sony dron

Sony uplatní bohaté zkušenosti z oblasti snímačů, fotoaparátů či telekomunikačních technologií. Na druhou stranu ZMP představuje společnost, která ráda přináší inovativní řešení, obzvláště v oblasti robotiky. Dron by tak mohl dostat funkci automatického řízení, což je ale v současné době v rozporu se zákony většiny zemí. Nový dron obou společností by se měl na trhu objevit již začátkem roku 2016, cílen by měl být na podnikovou sféru. Zatím není jasné, zda bude mít nový dron souvislost s Androidem. Spousta takových modelů se ale již dnes prodává.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)