Menu

Další rekord zlomen: 75% smartphonů zakoupených v posledním čtvrtletí běželo na Androidu

Čtyři roky po uvedení prvního telefonu na světě běžícím na platformě Android (T-mobile G1) není pochyb, že se Android stal dominantním hráčem na trhu chytrých telefonů. Podle studie IDC bylo za poslední čtvrtletí prodáno 136 milionů chytrých telefonů s platformou Android, což činí 75% všech prodaných chytrých telefonů. Zbylých 25% je rozděleno mezi iOS (15%), BlackBerry (4,3%), Symbian (2.3%), Windows phone (2%) a Linux (1.5%).

Zatímco iOS od Applu zaznamenal solidní 57% nárůst v počtu prodaných jednotek, tyto čísla nemůžou konkurovat téměř 92% nárůstu u Andoridu. Všechna čísla shodně hovoří pro rapidní nárůst obliby chytrých telefonů v posledním roce.

Kdo z vás očekával, že Android poroste dvakrát rychleji, než iOS, navíc ve čtvrtletí, ve kterém se uveřejnil iPhone 5?

 

Podíl Andoridu na trhu

Zdroj:

IDC.com

 

Komentáře

Mira

Mira

6.11.2012 0:06

A kam běželi? :-D

raven4

raven4

6.11.2012 9:23

vyzkum hezky, jen trochu zavadejici. pro laika vznika dojem ze ten linux je uplne okrajova zalezitost a vlastne zbytecny system. a ajhle. vzdyt on android je take “jen” linux, resp opatchovany linuxovy kernel nad nimz je postaven java framework a dalvik.

ale androidu linuxu a jeho diteti androidu fandim. koneckoncu tohle pisi z androidiho tabletu.

JiTi

JiTi

6.11.2012 9:23

Az se to trosku rozsiri po webech o mobilech, tak to zahradnici budou paf. :-D

Fedajkin

Jiří Opletal 0

6.11.2012 9:25

Mira>> Díky za upozornění :)

Mario

Mario

6.11.2012 9:25

solidní 57% nárust v počtu prodaných “jendotek”. Ale no tak, já vím, že se chyba občas udělá, ale tahle zpráva má tři krátké odstavečky, takže to někdo po sobě moc nečetl… :-)

Jinak je to dobrá zpráva, Android se v poslední době dost zlepšil, a naopak Apple si odklonem od Google map pohoršil, a celkově teď jablíčko se stará jen o žaloby a jejich inovace jdou stranou. Já osobně jsem pro droida, ten mi mnohem více vyhovuje svou filozofií.

Nejvíc mne ale těší, že se vůbec nedaří Windows Mobile, neboť Microsoft mne svým přístupem začal poslední dobou hrozně štvát. Zatímco s Windows 7 na PC jsem dost spokojen, tak Osmičky a celkový jejich přístup poslední dobou mne neuvěřitelně štve. Navíc Nokia se mi teď už ani nelíbí, a především mi nesedí jejich cenová politika. Prodávají HW dráž než konkurence.

Marcela

Marcela

6.11.2012 12:26

Vždyť je ta zprávička plná chyb, aspoň si to po sobě přečtěte..

uni

uni

6.11.2012 13:39

“Kdo z vás očekával, že Android poroste dvakrát rychleji, než iOS, navíc ve čtrtletí, ve kterém se uveřejnil iPhone 5?” NJ, když on ten iPhone není k sehnání, to se špatně získává podíl na trhu:-)
Navíc by mě zajímalo, kde se ty prodeje Androidů rekrutují, Samsung jasně, jde na horu, ale HTC, Motorola, LG, Sony apod. nám známé značky stagnují nebo jim klesá podíl. Takže je to asi taženo “noname” prodeji, což je otázka, na kolik se na tyto prodeje navazují další zisky z prodeje obsahu a služeb, což většinou takové zařízení/uživatel není úplně cílová skupina.
Jinými slovy, číslo pěkné, ale o síle platformy (průtok peněz zákazník->výrobce, zákazník->vývojář) to zřejmě nevypovídá absolutně nic.

Kvirda

Kvirda

6.11.2012 15:01

UNI ty kokote jak můžes napsat že sony stagnuje když je jenom v EU 2 nejprodávanější .. ole mozky do hlavy lidi :)

Jeník

Jeník

6.11.2012 15:05

Jen bych rád zmínil, že Sony roste, nikoli klesá. Opět se vrací do popředí. HTC sice klesá, ale stále prodává. Započítejte do toho Asus, veškeré výrobce tabletů, telefonů a myslím, že daná procenta jsou velmi reálná.

uni

uni

6.11.2012 15:10

Kvirda: tak pokud máš výčitky jen k tomuto…:-) Pokud jsem jen rychle mrkl na podíl na CZ trhu, tak 2 roky prakticky stejný, tedy stagnující. Ale jak je na tom v rámci Evropy/světa netuším.
Nebo jinak, být 2. nejprodávanější nemusí být výhra, když ostatní padají rychleji:-)

uni

uni

6.11.2012 22:13

Kvirda: A co zrovna nevidím jinde, mobilní divize Sony ve ztrátě, tak já ti nevím s tím 2. nejprodávanějším… nějak mi to neštymuje:-)

Super24

Super24

6.11.2012 23:07

Hele lidi, tady se nama psat o tom kolik tam autor clanku udelal chyb, tady se ma psat o tom kdo si co mysli o obsahu.
Jinak super narust, cekal jsem to ale ne az tolik. Vedel jsem ze ipone5 bude drahy a ze ho moc lidi nekoupi. Presne tak to ma byt :D
Diky za recenzi!!! :D

jhgvkbkjb

jhgvkbkjb

7.11.2012 5:04

To raven4: Nojo, ale ono tim zbytkovym linuxem se mysli z vetsi casti i Bada (sedi v cislech).

Jadro jako takovy je putna, dulezity je bohuzel to kolem.

bajla

bajla

7.11.2012 7:57

uni napsal: 6.11.2012 13:39

"Kdo z vás očekával, že Android poroste dvakrát rychleji, než iOS, navíc ve čtrtletí, ve kterém se uveřejnil iPhone 5?" NJ, když on ten iPhone není k sehnání, to se…

Tot otazka “neni k dostani” je vyprodan stejne jako byly vyprodany SGS III. nejsem zastancem applu ale je to dost kratka doba od vydani iP 5 takze dost zavadejici. Tyto pruzkumy moc neuznavam a radsi si pristroje testuji a porovnavam sam.

bajla

bajla

7.11.2012 8:00

Jeník napsal: 6.11.2012 15:05

Jen bych rád zmínil, že Sony roste, nikoli klesá. Opět se vrací do popředí. HTC sice klesá, ale stále prodává. Započítejte do toho Asus, veškeré výrobce tabletů, telefonů a myslím,…

A ja myslel ze tento clanek je o smartphonech nikoli o mobilnim OS celkove. Pokud by se pocitaly tablety císla jsou jina.

uni

uni

7.11.2012 9:19

Super24: tak drahý, u největších prodejců (operátoři) na největších trzích (na západ od nás) stojí ke smlouvě úplně stejně jako předešlý model, jako předešlý model a asi jako předešlý model. Takže tím to asi nebude.
Nebude to prostě tím, že Apple kvůli výrobním kapacitám prostě nemá šanci saturovat trh?:-)

boss

boss

7.11.2012 10:16

Počet prodaných sekajících se droidů je opravdu hodně. Dost na to, aby se zadělalo na průser v budoucnu. Hodně z prodaných smartfonů a tabletů je ještě se staršíma droidama a ty nejdou vůbec srovnat s IOS. Dále hodně lidí, kteří brojí proti Apple nebo Microsoft si nemohou dovolit smartfon za větší cenu a proto mají levnější a starší přístroje, na kterých výrobci téměř neprofitují. Reálné srovnání by bylo kolik droidů od ICS a JB bylo prodaných. Pouze tyto dvě vylepšení mohou konkurovat IOS. Z vlastní zkušenosti s SIII- seká se a zamrzá i s JB. Android ANO, ale také IOS ANO a WP8 ANO, a také ostatní platformy, díky kterým se v rámci konkurence vyvíjí celý segment. Proto výpady od uživatelů droidů proti jiným platformám jsou ubohé stejně jako jsou ubohé výpady ostatních uživatelů proti Androidu. Co je ale naprosto jasné a v současné době jisté je, že si ještě chvíli počkáme na skutečného konkurenta pro Iphon! Teď droidi skáčou z kůže, ale pokud by měli peníze na pořízení IP5, věřím tomu, že 90% z nich by do toho šla. Každý chce mít Ferrari,ne každý na něj má :-)

homi

homi

7.11.2012 10:36

boss:ano,ne každý má na Ferrari a už vůbec nevěřím,že každý ho chce,aby mohl jezdit za náklady malého městečka na jeden kilometr,nemohl s ním jezdit v zimě a v přihrádce mít druhou šrajtofli na pokuty.Věřím,že víc je těch,co se potřebují dostat z místa a do bodu b za rozumné náklady….a o tom to je…nevidím jediný důvod,proč cpát někomu za každý prd nehorázný prachy a ještě bejt pyšnej a vychvalovat to,jak mě ona firma odírá z kůže.Většina lidí nepotřebuje nabušenej telefon,pro kterej jsou úplně stejný aplikace jako pro ten 2 roky starej….a navíc….pořád je to jenom telefon,to ostatní co umí je jen bonus….:-)

uni

uni

7.11.2012 10:39

homi: Člověče, asi ti uniklo pár posledních let. Protože pokud se bavíme o smartphonech, čistě telefonní funkce (tedy telefonování) je v % času užívání na ústupu a nahrazují je jiné funkce. Hraní, textová komunikace, web, multimédia. Rozhodně ne u malé části uživatelů je naopak ten telefon bonus navíc, resp. jsou rádi, že k té krabičce co umí tolik věcí nemusí nosit druhou, telefon.

homi

homi

7.11.2012 10:59

….je to asi stejný,jako vyrobit auto co umí lítat a plavat…není problém ho vyrobit ale nikdy nebude umět ani jedno pořádně…:-)

boss

boss

7.11.2012 11:01

homi:Je nesmysl co jsi napsal o aplikacích – mám i Sony P10 mini, běží na AN 2.1, spoustu aplikací co mám na SIII vůbec není pro AN 2.1. Nevím, kde bereš své informace, ale já mám z vlastní zkušenosti. Co se týká mého přirovnání k Ferrari, nepochopil jsi obraznost a poselství. Takže pro méně chápavé- Téměř každý by se chtěl mít lépe, než se má. Mít lepší bydlení, dovolené, práci, věci!!! Né každému se to splní!!! Není to o spotřebě, jak jsi to pochopil ty. Věřím totiž tomu, že IP5 má stejnou spotřebu jako např. SIII :-) Přesto tvrdím, že IP5 je Ferrari mezi smartfony v současné době. Mohl jsem taky napsat SUV, nebo Mercedes atd. Určitě to ale není střední a nižší třída jako většina Androidích smartfonů. Také se u nás vůbec nemluví o konkurenci z Asie. Proč taky, když ČR má počet obyvatel jako malé městečko např v Číně, nebo Indii. Stačí se podívat po netu a zjistíš, jak moc je výrobců Androidích telefonů. Přitom výrobce s IOS je jen jeden a přesto jeho prodeje jsou naprosto fenomenální. Je to vlastně jeden proti zbytku světa. Podle mne má ta firma koule, protože mnohem snadnější by pro ní bylo licencovat svůj software jako Google, tedy poskytovat ho zdarma za určitých podmínek a těžit jen z poplatků. Tohle naštěstí pro Android Apple neudělal. Dnes bychom se totiž neměli v opačném případě o čem bavit :-)

boss

boss

7.11.2012 11:03

homi: a jak to víš? Ty jsi návštěvník z budoucnosti? Spíš mimozemšťan, že ? :-)

homi

homi

7.11.2012 11:17

…jen jsem chtěl říct,všeobecně…samozřejmě,že vyjímky jsou vždycky a s tvým příspěvkem v 11.01 souhlasím,ale těch lidí,co se jim nepovede se mít lépe je a bude vždy většina.Tak to prostě v tomhle světě musí být.A proto prostě vždy budou na prvním místě ty věci,na které vetšina dosáhne a lidi je koupí i za cenu toho,že ten systém bude trošku kostrbatější…tak jsem to myslel já…Nic ve zlém…

uni

uni

7.11.2012 11:48

homi: To není pravda.
Vezmi si například iPhone :-).
Umí výborně telefonovat. Podporuje HD přenos hlasu, má 3 mikrofony pro filtraci okolního hluku (resp. 2), umí headset, handsfree, atd. Prakticky nechybí nic a naopak přidává.
Umí perfektně přehrávat hudbu. Vysoká výdrž, solidní audio out kvalita, line out, můžeš použít externí DAC (i přenosnou) nebo jen AMP (také přenosný), v balení dálkové ovládání přehrávání na sluchátkách nebo můžeš dokoupit s lepšími sluchátky nebo i jen samostatný ovladač spojený s AMP, podpora kompresního formátu, bezztrátového formátu, atd. Prakticky neexistuje nic schopnějšího ani kvalitnějšího (ve správné kombinaci).
Tedy tu máme min. kombinaci telefon + audio přehrávač, oboje ve špičkové kvalitě, bez kompromisů.

x14

x14

7.11.2012 12:53

Andorid -> Android, teleofonů -> telefonů, nárust -> nárůst; tyto čísla -> tato čísla; BlacBerry -> BlackBerry; Windows phone -> Windows Phone; rychleji, než iOS -> rychleji než iOS, čtrtletí -> čtvrtletí
Tři odstavce a tolik chyb? Čárky jsou tu blbě skoro ve všech článcích, ale tady je halda překlepů, které najde i spellchecker! To si děláte p*d*l??

Mira

Mira

7.11.2012 18:12

boss: Z vlastní zkušenosti s SIII- seká se a zamrzá i s JB. Nemas si kupovat poblbanej samsumg. Ja na Incrediblu S nemam zadny problem (ICS) A na tabletu Transformer 300 take ne. A klidne jsem si mohl na zacatku koupe za ty penize koupit ihrusky misto HTCcka a tabletu. ihrusky se mi docela paci co se tyce desingu, ale nevyhovuje mi uzavrenost sistemu ktera by mi nedovolila hromadu veci. Me tablet nahradi stolni pc, (na veci co potrebuji) ihruska toho nebyla schopna. A pak kdyz pozoruji jaky sraci maj ihrusky a namistrovany fiflenky, tak mi na ovoce presla uz davno chut, nechci mit nic spolecneho s temi to uzivaleli. Staci mi jejich priteplene reklami, hnus chce se mi z toho zvracet. iHruska = priteplena buznacka z gelem na palici.

Mira

Mira

7.11.2012 18:31

boss: ihrusky umi dokonale oblbnou mlade lehce zmanipulovane lidi jejich propagaci (reklamou). Veri ze diky tomu jsou opravdu IN a ze maji to nejlepsi co je na trhnu. Omyl maji jen to co dokazalo propagandou presvetsit hromadu lidi o tom ze jsou nejlepsi, proto se jim rika ovce, veri vsemu co jit kongromerat nakuka aby se solidne nahrabal, jako jine firmy, vzdy jde o prachy, jelikoz prachy ridi svet. Jde o to ze se mi neliby jakym zpusobem to delaji, tot vse. Ty jejich keci jsou na posrani, jako bych poslouchal senat. Nerikam ze by nechtel kazdej Ferarri ale jsou tu i taci jako ja co jim staci Maserati :-D Pisi staci kvuli tomu ze zmanipulovane lidi z vymitim mozeckem tezko o necem presvetcis jinem…

RSS (komentáře k článku)