Menu

Další free antivir v Android Marketu

Kdo tuší Avast, tuší správně. Jeho free verze se na Marketu objevila začátkem prosince, přičemž poslední aktualizace proběhla před cca 18 dny. Absence češtiny mnoha uživatelům vadí, nicméně není pochyb o tom, že se jedná o kvalitní aplikaci, která nabízí hned několik důležitých služeb:

  • Chrání proti virům v reálném čase
  • Chrání osobní údaje, dokáže upozornit na operace, při nichž aplikace žádá přístup k citlivým údajům
  • Filtruje SMS, volání i e-maily
  • Integruje task managera, umožňuje tak zabíjet škodlivé procesy
  • Obsahuje webový štít, který kontroluje obsah webových stránek před malwarem
  • V případě ztráty, či odcizení zařízení umí aplikace zamknout zprávy, vymazat paměť, apod.

avast! Mobile Security
AVAST Software
Verze1.0.1282 (15. 12. 2011)
Velikost1,8 MB
2.1+


Zdarma

Málokterá (zdarma) aplikace nabídne svým uživatelům tolik služeb, jako Avast. Bude zajímavé sledovat souboj s placenými antiviry, jako Kaspersky, Security Pro od AVG či SeekDroid.

 

Komentáře

Kazan

Kazan

2.1.2012 17:45

pane boze kdo si to nahraje je cvok :/

OxyGen

OxyGen

2.1.2012 19:35

Proč myslíš? pro uživatele,kteří jsou připojeni permanentně na internet,RSS kanály a pravidelně stahují obsah je to určitě využitelné…akorát by mě zajímalo jestli to nějak razantně nezpomaluje systém :-) jinak s avastem jsem dlouhou řadu let spokojen z PC :-) takže si myslím,že by jen tak nevydali podprůměrnou verzi pro android :-)

Kamil

Kamil

2.1.2012 19:40

Dalsi crapware zdarma, super

milan

milan

2.1.2012 19:51

místo ikon v nabídce START se mně objevili qr kody anevím jak se toho zbavit .Není to nějaký vir? Děkuji za odpověd.

/// Upřesněte prosím. O vir se stoprocentně nejedná.

S pozdravem T. Hochmuth

tron02

tron02

2.1.2012 20:02

Tak už jsem vymazal baterie ze 100% na 10% za 6hodin jinak mi baterie drží 2 dny, mám SGS2.

Hochmuth

Tomáš Hochmuth 0

2.1.2012 20:10

Zvýšená náročnost na výdrž baterie je přímo logická. Antivir neustále sleduje, co s telefonem uživatel dělá. Navíc vykazuje činnost i při uspaném telefonu, což některé aplikace nedělají. Neznám antivir, který by nezvýšil spotřebu telefonu. U Galaxy S2 je bohužel výdrž baterie už tak nízká, antivir pro takovou baterii může být posledním zabijákem.

Kazan

Kazan

2.1.2012 20:15

antiviry v mobilu jsou stejne knicemu jak beznemu uzivatli internetu na pc

ic

ic

2.1.2012 20:46

I těch antivirů pro mobily pěkně přibývá… je pěkné, že jsou i z Česka… každopádně tenhle je pro mě až moc komplexní… na většinu jeho funkcí už mám vlastní aplikace.

Každopádně počítačové antiviry se (docela často) podrobují srovnávacím testům… nechce někdo posbírat Androidí viry a udělat nějaký zoo test všech dostupných antivirů, abychom měli trochu potuchy jak jsou spolehlivé a kterým se daří více, než ostatním? Případně neprováděl už podobné testy některý ze zahraničních webů?

Kamil

Kamil

2.1.2012 21:11

Ono musej byt komplexni, bo kdyz by nemeli task manager, nebo cisteni cache, tak by nic neumeli – viry nejsou, jsou jen trojaci co do craclych aplikaci nekdo dopise, nebo je primo tak aplikace napsana, pokud sledujes co aplikaci povolujes a nemas root, nemusis se bat. S rootem je to trosku nebezpecnejsi, ale stale ok, hlavne po tom co nejde klasicky zavolat recovery root v beznym rezimu.

Mem

Roman Nepšinský 0

2.1.2012 21:24

“Kamil: pokud sledujes co aplikaci povolujes a nemas root, nemusis se bat”
To bohužel není pravda, bezpečnostní problémy jsou i v aplikacích třetích stran, a cizí aplikace tak může získat vyšší oprávnění, než jí uživatel povolil. Viz např. z poslední doby:
https://www.svetandroida.cz/dalsi-bezpecnostni-diry-v-zabezpeceni-nekterych-telefonu-s-androidem-201112

A pokud systém umožňuje provést softwarový root, tak totéž může provést samozřejmě i malware, a neděje se to masově jen kvůli roztříštěnosti verzí (aspoň k něčemu je ta fragmentace Androidu dobrá ;))

Jinak v poslední době se objevil (a Avast! ho odhalil) zajímavý malware, který odesílal prémiové SMS v hodnotě stovek Kč a fungoval i v ČR. Byl maskován jako obyčejné aplikace (např. Angry birds), v Marketu v hledání se uživatelům objevoval na předních pozicích, a varovat je mohla jen podezřele malá velikost (desítky kB) aplikace. Ta navíc po svém spuštění originální aplikaci stáhla a spustila, takže uživatel ani neměl podezření, že si stáhl něco, co neměl.

Jinak zkoušeli jste někdo Avast! na ICS? Já asi před 14 dny na Galaxy Nexus a skenování vůbec neprobíhalo. AVG fungovalo.

JD

JD

2.1.2012 22:00

Nejak nechapu jak muze antivirus fungovat, kdyz na ne-root telefonu jedna aplikace nemuze precist kod jine a plati to i pro ten antivir. (ignoruji chyby v systemu)

Fish

Fish

3.1.2012 9:45

Vyzkoušeno, odinstalováno a hodinu prohledáváno, jak odstranit anti theft s rootem. Nejdřív jsem se bál smazat ručně antitheft soubory, ale vypadá, že už je pryč(nedal jsem mu admin práva a nenastavil heslo, aby mohl jít do stealth modu).

Crusy

Crusy

3.1.2012 11:31

Tak nevím….Mám 2 cracknuté aplikace.Crack našel Zoner,AVG..Avast nikoliv..(Crack beru jako potencionálně infikovatelnej soubor,i když nemusí být)

Crusy

Crusy

3.1.2012 11:34

Mohla bejt čeština…..

tprochazka

tprochazka

3.1.2012 12:58

Jen bych poopravil několik věcí.

Avast Mobile Security rozhodně nefiltruje emaily, jen SMS/MMS a hovory.

Taky rozhodně nedrží telefon zapnutý, tam kde to jen jde, reaguje jen na události, třeba aplikaci scanuje jen poté, co se nainstaluje.

Rozhodně je možné přistupovat k cizím APK i bez roota, už ale ne k datům aplikace, takže se scanuje i obsah APK.

Mirek

Mirek

4.1.2012 0:06

Avast udelal viry na androidy, a tak na ne vydal i antivyr :D

merkurer

merkurer

5.1.2012 19:52

Zdravím ! Tak jsem jím nahradil lookouta, protože ho používám i na pc a nemůžu si ho vynachválit – telefon už je teď snad nedobytná pevnost :D Ale chci se zeptat – mám nastaveno, aby se zobrazoval v notifikační liště, ale vždy po nějaké chvíli ( tak 1 den ) z ní zmizí. Ve spuštěných aplikacích se však zobrazuje… Dělá to ještě někomu ? Popř. můžu se spolehnout, že na pozadí jede, i když v notifikačce není ? Vždy pak pomuže zapnout a vypnout aplikaci… Jinak taky mi z menu a ze spuštěných aplikací zmizel antitheft, to si ale vysvětluji tím, že mám root a udělil jsem mu prává správce a je ve stealth modu…? Mám HTC Wildfire CM 7.1.0. Díky předem ;) P.S. nepoužívám žádný task manager…

Gervin

Gervin

4.3.2012 18:03

Prosím, jak tento program odinstalovat? V nainstalovaných aplikací není, tudíž ho nemohu odstranit. Děkuji za radu

Gervin

Gervin

4.3.2012 18:29

Tak postup jsem nakonec našel zde, kdyby někdo měl stejný problém:

https://support.avast.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=1034#idt_10

RSS (komentáře k článku)