Chromecast v rukou hackerů: z části Android, aplikace nečekejte

chromecast

Pozoruhodná krabička Chromecast v ceně 35 USD se stala prodejním trhákem a z regálů zmizela během mrknutí oka. V čem je tak zajímavá, jsme si přiblížili v nedávném článku a není divu, že se tenhle miniaturní přehrávač streamů stal terčem mnoha hackerů a modderů. Těm se jako obvykle podařilo v rekordním čase nalézt potřebný exploit (sada příkazů či program, který způsobí původně nezamýšlenou činnost softwaru), aby se mohli ve virtuálních vnitřnostech Chromecastu řádně pohrabat. A čekalo je malé překvapení.

Chromecast-exploit-630

Prakticky všude bylo avizováno, že Chromecast běží na operačním systému ChromeOS (odtud název), jenže to není až tak úplně pravda. Bylo totiž zjištěno, že systém je ve skutečnosti odvozený od Google TV (která se na náš trh nikdy pořádně nedostala), ale je ochuzen o součást Dalvik a namísto toho zde nalezneme samostatný binární soubor Chromecastu. Co to znamená česky? Že je Chromecast vlastně z velké části androidí zařízení. Ale než si začnete brousit zuby na instalaci vašich oblíbených APK, musíme vás zchladit – pravděpodobně to nepůjde. Je to právě tím, že byly z jádra systému odstraněny komponenty Bionic / Dalvik, které se starají o provoz aplikací v Androidu.

Naděje sice umírá poslední, ale šance, že by bylo jednou možno rozjet na single-core čipu Marvell DE3005 plnohodnotný Android, jsou prakticky nulové.

zdroj: androidandme.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)