Cesta z krize: HTC použije v levnějších modelech čipy MediaTek

htc_mediatek_ico

Renomovaná investiční společnost Nomura Securities zveřejnila informace o záměrech, jak se tchajwanský výrobce HTC hodlá dostat z krize. Tento plán se skládá ze čtyř částí, z nichž část již pomalu vešla v život.

V první fázi došlo k přerozdělení pravomocí mezi vrcholovým managementem. Generální ředitel Peter Chou předal spoluzakladatelce a předsedkyni představenstva Chery Wang část svých pravomocí. Wang je nyní odpovědná za prodej, marketing a spolupráci s dodavateli. Peter Chou tak bude mít více času podílet se na vývoji nových produktů společnosti.

Vlajkové lodi se podle Petera Chou prodávaly dobře Vlajkové lodi se podle Petera Chou prodávaly dobře

Ve druhé fázi převede HTC část výroby k externím dodavatelům – výrobou smartphonů HTC se budou zabývat firmy Foxconn a Winstron.

Třetím opatřením je použití čínských čipů MediaTek v chytrých telefonech HTC. Smyslem tohoto kroku je snaha zlepšit prodeje smartphonů střední a nejnižší třídy, kde velkou roli hraje cena (vlajkové lodi se, jak uvedl Chou, prodávaly dobře). Hovoří se také o tom, že HTC s procesory MediaTek by byly určeny pro rozvíjející se trhy. Čipy MediaTek nejnovější generace jsou velmi produktivní a energeticky úsporné, ale především jsou mnohem levnější, než produkty od Qualcommu. Aktivně je začali používat výrobci, jako jsou LG nebo Sony. Ve špičkových modelech se nadále počítá s procesory Qualcomm.

HTC použije v telefonech nižší a střední třídy čipy MediaTek HTC použije v telefonech nižší a střední třídy čipy MediaTek

Ve čtvrté fázi hodlá HTC přehodnotit strategii partnerství. Jedná se například o uzavření oboustranně výhodné smlouvy s největším operátorem China Mobile, který má kolem 750 milionů zákazníků. Kromě toho bylo oznámeno, že HTC bude vyrábět zařízení pro jiné společnosti – například smartphony pro Amazon.

HTC použije v levnějších modelech čipy MediaTek HTC použije v levnějších modelech čipy MediaTek

Zdroje: Hi-Tech, PocketNow a PhoneArena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)