Broadcom chce vyrábět procesory pro telefony s Androidem

No Image-01

Broadcom – společnost, kterou nejspíše budete znát jako výrobce bezdrátových síťových karet pro notebooky – se chce prosadit v segmentu mobilních telefonů. Do boje vytáhne se dvěma novými procesory, které budou podporovat Android 2.3.

První model, označený jako BCM21850, rozšíří díky dvojici CPU ARM Cortex A9 taktovaných na 1,1 GHz nabídku dvoujádrových procesorů. CPU bude zvládat všechny funkce obvyklé v dnešních čipových sadách, včetně schopnosti přehrávat 1080p HD video s až 60 fps, či podpory HSPA+. Bude vyráběn 40 nm procesem, což je méně než současné 45 nm čipy Qualcomm a Texas Instruments. V konečném výsledku to znamená nižší cenu a energetickou náročnost. Bohužel zatím nejsou známy informace o grafickém jádře.

V nabídce je také jednojádrové CPU BCM21654, které podle dostupných informací nebude žádným trhákem, ale mohlo by být dobrou volbou pro OEM výrobce, zaměřující se na nejlevnější segment trhu. Procesor by měl přímo podporovat datové přenosy HSPA, HDMI výstup a velkým lákadlem bude podpora dvou SIM karet.

Broadcom skoro jistě nebude konkurencí značkám, jako jsou NVIDIA nebo Samsung. Jeho soupeřem bude platforma Snapdragon od Qualcommu, která také poskytuje čipsety založené na ARM a spolu se utkají o přízeň výrobců slabších a levnějších telefonů.

Zdroj: Android Phone Fans a IntoMobile.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek