Zakladatel Androidu je stále ve hře. Chce rozdávat palubní kamery výměnou za data z nich

andy rubin kamery

Andy Rubin je známý především jako jeden ze zakladatelů a tvůrců operačního systému Android. Po odchodu z Googlu v roce 2014 se Rubin připletl ke spoustě zajímavých projektů, včetně vytvoření vlastního technologického inkubátoru nazvaného “Playground Global”. Rubin také investoval do několika společností (například do CastAR) a říká se, že pracuje na návratu do mobilní branže. Nyní se zdá, že jeho vizí jsou real-time mapy dopravních situací.

V rozhovoru pro magazín Wired mluvil Rubin o svém nejnovějším projektu, a také o tom, jak by chtěl rozdávat speciální automobilové palubní kamery těm, kteří se do jeho projektu registrovali, výměnou za údaje z nich získané. Tyto údaje by pak byly použity k vytvoření mapy dopravy v reálném čase, což by řidiči mohlo přinést daleko realističtější pohled na dopravní situaci ještě dříve, než do případně postižených oblastí zamíří.

Smart car Dash Cam - Rubin

Myšlenka služby, která vám v reálném čase sdělí, jaký je stav dopravy v ulicích, je sama o sobě v pohodě. O čem se ale Rubin nezmínil, jsou překážky, které jeho projektu v současnosti brání. Rubin rozhodně nepatří mezi nejbohatší lidi světa, takže kamery nemůže nakupovat ze svého a následně je rozdávat s doufáním v úspěch. Bude tedy potřebovat velké a movité partnery, které ale bude muset nejprve přesvědčit. A přesvědčit musí také samotné řidiče, aby se do jeho projektu registrovali. Taková služba totiž potřebuje husté pokrytí kamerami, aby měla nějaký smysl.

andy-rubin

Také je celkem jisté, že i v případě, že Rubin najde velké partnery, se bude nejprve provádět test v omezeném regionu či městě, a to se nás rozhodně nijak týkat nebude. Celkově se pak ještě připíšou další ohromné náklady, protože Rubin bude také muset zajistit silné spojení kamer se servery, na které se budou data odesílat.

V každém případě by se mohlo jednat o velmi zajímavou službu, která by mohla časem doplnit palubní systémy chytrých automobilů. Nyní tedy můžeme jen spekulovat, jak by taková služba mohla fungovat a jaké přínosy by pro nás měla. Nakonec se nám nabízí ještě jedna otázka, na kterou bychom rádi znali odpověď samotného Andy Rubina. Nešlo by to vyřešit jednodušeji?

Zdroj: Wired.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)