Android Wear hodinky zažívají pomalý start, nejlépe se vedly Moto 360

android wear titul

Operační systém pro nositelná zařízení – Android Wear – zdá se zažívá poměrně pomalý start. Za rok 2014 se prodalo pouze přes 720 tisíc kusů chytrých hodinek, obsahujících Android Wear. To představuje necelých 16% z celkového počtu 4,6 milionu chytrých nositelných náramků a hodinek, prodaných za uplynulý rok. V současnosti nejbližší konkurenci k Android Wear představují hodinky Pebble, těch se od roku 2013 prodalo milion kusů. Daleko lépe si v prodejích vedly mnohem levnější fitness náramky, které jsou ve statistikách prodejů chytrých nositelných zařízení zahrnuty také.

MeziAndroid Wear si nejlépe vedou Moto 360 a Watch R Mezi chytrými hodinkami s Android Wear si lépe vedou modely s kulatým ciferníkem

Nejlépe si mezi Android Wear zařízeními v prodejích vedly elegantní chytré hodinky s kruhovým designem – Motorola Moto 360. V rámci Android Wear zařízení vyčnívaly také hodinky jihokorejského LG – G Watch R. Ty měly v prodejích “hravě překonat” sice hranaté a hůře vybavené, za to ale podstatně levnější LG G Watch. Přesná prodejní čísla jednotlivých modelů Android Wear hodinek však nejsou známa.

android-wear

První statistiky prodejů Android Wear tedy nezní příliš lichotivě, na druhou stranu jsou tyto chytré hodinky zatím oficiálně dostupné pouze na pár trzích. Zrovna tak zde zatím není příliš široká nabídka modelů, což by se mělo v tomto roce zlepšit. Prodejům chytrých hodinek obecně by dle různých předpovědí měl napomoct i start prodeje silně medializovaných chytrých hodinek od Applu.

Jaký máte na chytré hodinky obecně názor? Zaznamenají v dohledné době nárůst prodejů, nebo skončí jako propadák?

 

Zdroj: AndroidCentral.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)