Android Wear 2.8 vychází v těchto dnech na chytré hodinky. Co je nového?

android-wear-2-8-aktualizace

Dny, kdy Google přidával nové funkce do Android Wear hodinek jednou za dlouhou dobu jsou u konce. Nyní už dokáže dostat novinky do chytrých hodinek přes aktualizaci aplikace Android Wear. Takto jsme mohli vidět již několik aktualizací, nyní se dostalo na verzi Android Wear 2.8. Co je v ní nového?

Android Wear 2.8 přináší úpravu notifikací a tmavší grafický kabát

Společnost Google již také vydala seznam změn. Mnoho položek v ni ale nenajdeme, což právě ukazuje to, že Google vydává menší aktualizace, než aby například jednou ročně vyšla velká s mnoha změnami. Tentokrát jsou změny dvě.

V první řadě se upravil způsob, jakým fungují notifikace. Vylepšit se mělo rozložení, které nyní zobrazuje více zpráv zároveň. Druhá novinka by mohla vylepšit výdrž baterie. Vzhledem k tomu, že většina chytrých hodinek s Android Wear má OLED displej, tak použití černého grafického tématu může přinést mírně vyšší výdrž na jedno nabití. A právě černá barva se nově v hodinkách objevuje mnohem častěji, Google také říká, že se zlepší čitelnost.

Aktualizace se postupně rozšiřuje, zatím ji ale obdrželo poměrně malé množství uživatelů, proto nejsou k dispozici ideální fotografie, ani případně jiné nezdokumentované změny.

Wear OS by Google Smartwatch
Wear OS by Google Smartwatch

Máte Android Wear hodinky? Obdrželi jste již novou aktualizaci?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)