Android má nové vedení. Stejně tak Chrome OS a Chromecast

Andoid má nového CEO –  náhleďák

Můžeme si být naprosto jistí, že s novým obchodním modelem Googlu přijde ještě mnoho změn a novot. Zatímco mnoho dceřiných společností a produktů Googlu se pomalu rozpadá, aby se staly samostatnými prvky zastřešovací společnosti Alphabet, některé zůstávají přímo pod Googlem. Patří mezi ně například Chrome OS, Chromecast a pro nás tolik důležitý Android. Prach se pomaličku začíná usazovat a tak je potřeba v nově organizované struktuře udělat pořádek. A to nyní udělal i CEO Googlu, Sundar Pichai.

Android má nového CEO Sundar Pichai – současný CEO Googlu

Nová tvář systému Android?

Sundar Pichai jmenoval hned několik nových vysokých postů pro různé oblasti. Pro nás je tím nejdůležitějším jménem Hiroshi Lockheimer. Ten se stává novým CEO projektů OS Android, Chrome OS a Chromecast. Lockheimer zatím není příliš známý a jeho jméno tak může vyvolávat otázky. Jedná se ale o klíčového hráče, který by měl například Androidu výrazně pomoci, protože se kolem něj pohybuje již od jeho první verze. Navíc by měl být důležitou osobou v různých jednáních a v expanzi projektu do nejrůznějších oblastí.

Android má nového CEO Hiroshi Lockheimer – nový CEO Androida

Dalšími jmény, která Pichai jmenoval na vyšší pozice, jsou Neal Mohan, který se stává SVP v oblasti video reklamy, a Philip Schindler, který na svá bedra bere roli VP pro globální prodej a operace.

Je vzrušující přihlížet tomu, jak se jedna z největších technologických společností pomalu proměňuje. Nabízí se spousta otevřených možností a vizí, které by za nedlouho mohly být skutečností. A můžete si být jistí, že změny, kterými Google a jeho dosavadní produkty procházejí, byly provedeny chytře a své ovoce přinesou. Myslíte, že se změna CEO promítne znatelněji i do samotného systému Android?

Zdroj: AndroidAuthority 

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)