Menu

Android Market nyní podporuje více APK u jedné aplikace

Doteď bylo možné do Marketu publikovat aplikaci pouze s jedním APK, které tak muselo obsahovat podporu pro všechny různé zařízení a tím mohlo nabývat i zbytečně velkých rozměrů. To se ale nyní mění – Google oznámil možnost publikování více APK balíčků pro jednu aplikaci v Marketu. Vývojáři tak mají možnost lépe optimalizovat svou aplikaci či hru pouze pro danou skupinu uživatelů, např. už nebudou muset být speciální verze aplikací pro tablety a zároveň uživatelé telefonu nemusí stahovat data nutné pro tablety. Android Market sám vybere takový balíček, který nejlépe vyhovuje vašemu telefonu. V Marketu se vše stále jeví jako jedna aplikace, hodnocení a komentáře budou pouze jedny, stejně jako počet stažení a další statistiky. Pro úplnost ještě zmiňme, že kategorizovat se dá podle těchto parametrů: verze systému, velikost obrazovky a podle OpenGL formátů kompresí textur. Google však doporučuje používat nadále pouze jedno APK a více APK pouze v případě, že váš aktuální balík je již příliš velký (nad 50 MB).

[Zdroj: Android Developers a Android Dev Guide]

 

Komentáře

Plague

Plague

22.7.2011 3:22

Navíc se tam objevil přístup k předchozim verzim. Takže lze jednoduše udělat rollback, i když nevím jak se s tím popere market u klientů.

tomcat

tomcat

22.7.2011 11:44

zní to dobře a určitě to může usnadnit pár problemů, včetně možnosti aplikaci šít na míru finálnímu přístroji… ale zajímalo by mě, jestli google někdy umožní z ČR přímo prodej aplikací na marketu, nelíbí se mi představa platit prostředníka jen proto, že je v zemi kde lze aplikace prodávat a ani možnost integrovat do aplikace placení pres paypal nevidím jako ideální řešení…

Stanislav Osmera

Stanislav Osmera

22.7.2011 13:53

no na jednu stranu dobre a na druhou stranu spatne. Kdyz to pro uzovatele bude pod jednou strechou, tak muze byt ze jednu z tech verzi nebude developer dobre podporovat, ale hodnoceni budou pro vsechny verze dohromady. Takze v komentarich si treba prectu nadavani jak to nefunguje, protoze to nekdo pouziva na tabletu, kdezto na mobilu by to treba mohlo fungovat dokonale.

George Koistinen

George Koistinen

29.7.2011 22:36

@Stanislav Osmera
Naštěstí tam už teď lidi často píšou jaký mají zařízení…

RSS (komentáře k článku)