Android Market: Facelift uživatelského prostředí [VIDEO]

obchod google play

Velké aktualizační balíčky systému Android přináší vesměs nové funkce a vylepšení funkcí stávajících. Podle oficiálních informací z vývojového týmu Androidu se nyní faceliftu uživatelského prostředí dočká market aplikací. Nové prostředí je zachyceno na screenshotech a videu, nově jej zahalí bílé pozadí a šedá tlačítka. Celkově pak působí daleko přehledněji.

android_market_update1

Základní ovládání marketu tvoří horizontální menu s tlačítky pro kategorie aplikací Top Paid, Top Free, Just in. Je otázka, jaká bude podoba tlačítek v marketech, které zatím placené aplikace nepodporují . Nad těmito tlačítky je také přehledně umístěné tlačítko pro vyhledávání. Zachované zůstalo také procházení aplikací podle úvodních kategorií. K těmto kategoriím nově přibyly popisky, které charakterizují, jaký typ aplikací uživatel v dané kategorii najde. Velkou novinkou je možnost připojit k popisu aplikace také screenshoty.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8ma9Xh67Eyo

Facelift uživatelského prostředí marketu je povedený, autoři si evidentně dali za cíl vypíchnout ze struktury menu marketu nejpoužívanější tlačítka a umístit je na hlavní obrazovku. Nové prostředí marketu bude součástí 1.6 verze Androidu (Donut). Motorola Sholes, z níž uvedené dva screenshoty údajně pochází, bude k dostání již s verzí 2.0 Eclair.

Zdroj: Cnet.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)