Android M oficiálně: Lepší správa oprávnění, podpora otisků prstů a vyšší výdrž

Android-M-Likely-to-Include-Fingerprint-Scanner-Support-1024×640

Koncem loňského roku byl světu představen systém Android 5.0 Lollipop, který se stále teprve “dere” do současných přístrojů. Dnešní den je ovšem věnován akci Google I/O 2015, od které jsme si slibovali minimálně jednu velkou událost – představení nové verze systému Android. Google, tvůrce robotího systému, nám naše přání splnil a vydává nový systém s označením Android M.

Jednou z novinek je přepracována správa oprávnění, díky které může uživatel určit, které funkce telefonu může jednotlivá aplikace používat. Skvělou zprávou je fakt, že na využití určitých funkcí se Android M zeptá při prvním použití dané funkce, nemusíte tedy dávat tolik pozornosti při prohlížení práv v době instalace.

Android M

Vylepšení se dále dočkal prohlížeč Chrome, za zmínku stojí rovněž vydání služby HBO Now na Google Play, díky čemuž můžete sledovat oblíbené epizody seriálů přímo z mobilního telefonu. Android M nově dokáže lépe rozpoznat obsah vašich zpráv a analyzovat, pro kterou aplikaci a službu je určen. Příkladem může být odkaz na Twitter, který se objeví ve vašem e-mailu – nově vás Android M přesměruje rovnou do aplikace Twitteru. Android Pay představuje službu, která umožní libovolnému telefonu s NFC zaplatit ve známých obchodech. Bohužel není jasné, zda bude tato služba určena i pro český trh.

Jak jsme předpokládali, Android M dostal nativní podporu snímače otisků prstu. Díky otisku prstu lze nyní odemknout telefon nebo třeba zaplatit v Obchodě Play.

android m finger

Android M posune dále také výdrž na baterii díky lepší správě napájení, nechybí ani podpora rychlejšího nabíjení a USB-C konektoru.

android m USB-C

O dalších novinkách vás informujeme v detailnějším článku. Líbí se vám nové změny v Androidu M?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)