TOPlist

Android hry – výběr nejlepších stříleček z Google Play

Modern-Combat-5-Gameloft

V tomto nepravidelném seriálu jsme vám již představili nejlepší závodní Android hry, tower defense hry a nejnávykovější tituly z Google Play. Tento díl seriálu bude věnovaný asi nejpočetnější skupině her vůbec. Jedná se o akční střílečky. V obchodě Play jich naleznete mraky. Jak už to bývá u tohoto seriálu zvykem, my se budeme snažit vybrat ty nejlepší. Bude se jednat o střílečky nejen z první, ale i třetí osoby. Jdeme na to!

Modern Combat 5

Modern Combat 5 patří bezesporu k těm nejlepším Android střílečkám z první osoby. To, že zde uvádíme zrovna pátý díl neznamená, že by předchozí díly stály za starou bačkoru. Celou sérii Modern Combat lze totiž označit za jakési „kapesní“ Call of Duty. MC 5 nabídne výborné audiovizuální zpracování, skoro až filmový příběh, spoustu nascriptovaných situací a skvělý multiplayer. Ve hře můžete hrát za 4 classy, a to Assault, Heavy, Recon, nebo Sniper. Všechny si můžete dodatečně upravovat, stejně tak jako vylepšovat svoji výbavu. Svého vojáka poté levelujete napříč hrou pro jednoho i více hráčů. Modern Combat 5: Blackout seženete na Google Play za adekvátní cenu 133 korun. Odkaz na Pařbu na víkend s touto hrou.

modern combat 5 1 android hry

Ukázka ze hry Modern Combat 5

Modern Combat 5 – Launch Trailer

Modern Combat 5 - Launch Trailer

Modern Combat 5: mobile FPS
Modern Combat 5: mobile FPS

Dead Effect

I studio Bulkypix nám předvedlo, že dokáže vytvořit docela slušnou střílečku – Dead Effect. V roli elitního člena bojové jednotky 13 se ocitnete na vesmírné lodi, kde se věci vymkly kontrole, hibernační komory jsou prázdné a celá posádka byla přeměněna v zombies. Vám nezbývá nic jiného, než popadnout zbraň a odhalit příčinu katastrofy. Opuštěná loď, ve které jsou chodby plné krve a blikajících světel, vás vtáhne do děje. Grafika hry je na perfektní úrovni, přičemž kampaň pro jednoho hráče nabídne přes pět hodin herního času. V průběhu hry budete nalézat nové zbraně a vylepšovat svoji výstroj. Také využijete schopnost zpomalení času, díky které zvládnete i náročné pasáže. Dead Effect si můžete z Google Play stáhnout zdarma. Odkaz na Pařbu na víkend s touto hrou.

dead effect 1 android hry

Ukázka ze hry Dead Effect

DEAD EFFECT Trailer (Horror)

DEAD EFFECT Trailer (Horror)

Dead Effect
Dead Effect

Dead Trigger 2

Ve výběru nejlepších akčních stříleček nesmí chybět ani zombie hra brněnské společnosti Madfinder Games. Dead Trigger 2 je úspěšné pokračování bezhlavé střílečky, ve které likvidujete stovky, možná i tisíce nemrtvých, a to buďto v příběhových misích, nebo aréně. Na Svět Androida jsme vám přinesli první pohled této hry (i s video pohledem). Od doby, co jsme hru recenzovali, u ní došlo k několika aktualizacím přinášejících spoustu nových prvků. Jedním z nich je právě zmiňovaná aréna. Dead Trigger 2 je na Google Play ke stažení zdarma.

dead trigger 2 1 android hry

Ukázka ze hry Dead Trigger 2

DEAD TRIGGER 2: Arena Update – Official Trailer

DEAD TRIGGER 2: Arena Update - Official Trailer

Dead Trigger 2 FPS Zombie Game
Dead Trigger 2 FPS Zombie Game

N.O.V.A. 3

N.O.V.A. 3 je parádní vesmírná střílečka z první osoby, která svého času neměla konkurenci. Plnohodnotnou recenzi této hry vám přinesl náš bývalý kolega Milan Menšík. Ve hře budete bojovat proti mimozemšťanům silně připomínajících emzáky z PC/konzolového titulu Crysis 2. Kromě akcí nabité příběhové linky si můžete zahrát také multiplayer určený pro 12 hráčů. Ten nabídne módy, jako například Capture The Flag, Free-for-All, nebo Capture The Point.

nova 3 1 android hry

Ukázka ze hry N.O.V.A. 3

http://youtu.be/EKlKaJnbFek

N.O.V.A. 3 - Near Orbit...
N.O.V.A. 3 - Near Orbit...

Shadowgun

Střílečka ze třetí osoby Shadowgun pochází, stejně jako zombie řežba Dead Trigger, z brněnského Madfinger Games. Hra Shadowgun je v internetových vodách přezdívaná jako Androidí Gears Of War (jedna z nejznámějších konzolových stříleček ze třetí osoby). Recenzi hry Shadowgun jsme vám na SA přinesli před 2 lety. Když už zmiňujeme Shadowgun, nesmíme zapomenout na jeho multiplayerové rozšíření – Shadowgun Deadzone. Odkaz na Pařbu na víkend se hrou Shadowgun Deadzone.

shadowgun 1

Ukázka ze hry Shadowgun

[Android] SHADOWGUN: The Leftover TRAILER

[Android] SHADOWGUN: The Leftover TRAILER

Mass Effect Infiltrator

Naprosto úžasná, zábavná a velmi kvalitně zpracovaná hra. Mass Effect Infiltrator je dějově zasazen do třetího dílu počítačové série. Hrajete za vzbouřeného cerberského agenta, který má v úmyslu donést tajné informace alianci a kvůli tomu po něm půjde celý Cerberus. Grafika vypadá opravdu nádherně. Hru ovládáme pomocí virtuálního joysticku na levé i pravé straně. Levý joystick slouží k pohybu a pravý ke koordinaci pohledu. Míření probíhá kliknutím na protivníka. Ovládání je velmi dobře zpracované a jakmile si zvyknete, nebude Vás v ničem omezovat. Odkaz na Pařbu na víkend s touto hrou.

Mass Effect Infiltrator 1

Ukázka ze hry Mass Effect Infiltrator

Official Mass Effect Infiltrator Trailer

Official Mass Effect Infiltrator Trailer

d6b0d6796cd693a902650dde1206504a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Call of Duty: Strike Team

Když jsme na počátku článku zmiňovali, že Modern Combat pro Android je v podstatě něco jako kapesní Call of Duty, neuvědomili jsme si, že jeden CoD titul už na Google Play vlastně je. Jedná se o netradiční střílečku Call of Duty: Strike Team, ve které přepínáme mezi taktickým módem z ptačí perspektivy a klasickým akčním módem z první osoby, který je pro originální Call of Duty hry typický. Kompletní recenzi této hry si můžete přečíst zde.

 call of duty strike team 1 android hry

Ukázka ze hry Call of Duty: Strike Team 

http://youtu.be/0c-DXWWPkps

Call of Duty®: Strike Team
Call of Duty®: Strike Team

EPOCH 2

Na Google Play jsme se konečně dočkali i druhého dílu velmi povedené střílečky EPOCH z post-apokalyptického světa. Ve hře proti sobě bojují multifunkční roboti vyzbrojení silným palebným arzenálem. Úkolem druhého dílu bude zachránit princeznu Amelii, k čemuž je váš robot naprogramován. Hra nabídne intuitivní ovládání, díky kterému si budete válečnou vřavu doslova užívat. Ovládání vašeho robota je realizováno prostřednictvím jednoduchých gest. Díky nim můžete snadno uskakovat do stran, mířit na protivníky a používat různé speciální síly. Ve druhém díle EPOCHU se vám nově dostane také sniper puška. Odkaz na Pařbu na víkend s touto hrou.

epoch 2 1

Ukázka ze hry EPOCH 2

Official EPOCH.2 Trailer

Official EPOCH.2 Trailer

68a34986ebde86de4f5380e85c0a1de2?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Minigore 2: Zombies

Stříleček z ptačí perspektivy je na Google Play nespočet. My jsme z nich vybrali hru Minigore 2: Zombies, která nám připadá jako nejzábavnější. Minigore 2 nabídne skvělou grafiku, jednoduché ovládání a dlouhou herní dobu. Hra nabízí několik světů, které si za získané peníze postupně odemykáte. V každém z nich podstoupíte souboj s vlnami nejrůznějších protivníků a také s bossem, jehož zabití vám vynese mnohem více peněz než obyčejní nepřátelé. Získané zlaťáky lze investovat nejen do zpřístupnění nových kol, ale také do přizpůsobení hlavního hrdiny a jeho palebného arzenálu. Hlavní hrdina se neustále leveluje a tím získává nové zbraně, které se po zakoupení začnou ve hře náhodně objevovat. Abyste vydrželi naživu co nejdéle, budete si muset vaše zbraně upgradovat. Tato vylepšení se týkají kapacity zásobníku a zvyšování poškození. Minigore 2 vás bude bezpochyby bavit! Odkaz na Pařbu na víkend s touto hrou.

minigore 2 1

Ukázka ze hry Minigore 2: Zombies

Official Minigore 2: Zombies Launch Trailer

Official Minigore 2: Zombies Launch Trailer

Minigore 2: Zombies
Minigore 2: Zombies

Frontline Commando 2

Pokračování populární střílečky z třetí osoby přichází s parádním zpracováním. Milovníci zbraní si přijdou na své, hra totiž nabízí obrovský arzenál rozdílných pušek a doplňků. Ovládání zůstalo stejné a tak kromě přebíhání barikád budeme převážně střílet a házet granáty. V kampani vás bude čekat 40 unikátních misí a 13 speciálních výzev. Nově lze Frontline Commando 2 zařadit mezi online střílečky, kde si to rozdáte s jednotkami ostatních hráčů po celém světě. Již tradičně můžete ve hře využívat Glu zlaťáky pro nakupování lepší výbavy, nicméně in-app nákupy můžete ve hře vypnout a hru si nějakou chvíli užít i bez reálných peněz.

Frontline Commando 2 1

Ukázka ze hry Frontline Commando 2 

http://youtu.be/w7Y_nUpQO34

FRONTLINE COMMANDO 2
FRONTLINE COMMANDO 2

Max Payne Mobile

Policista Max Payne se jednoho dne vrací z práce domů, kde nalézá svou zavražděnou manželku a dítě. Poté se vydává na cestu krvavé pomsty. Samotná hra se řadí do lineárně-akčních stříleček z pohledu třetí osoby. Je založena na principu využívání zpomalení času (bullet time), ve kterém můžete snadno likvidovat své nepřátele a vidět prolétající kulky. Max Payne získal řadu významných ocenění a neskutečně mnoho fanoušků po celém světě. Tuto legendární hru si můžete zahrát i na Androidu. Její první pohled (+video ukázku) jsme vám přinesli v tomto článku.

max payne 1 android hry

Ukázka ze hry Max Payne

Max Payne Trailer – E3 2001

Max Payne Trailer - E3 2001

Max Payne Mobile
Max Payne Mobile

Dead Space

Dead Space je hororovou střílečkou známou především z „velkých“ platforem. Odehrává se na vesmírné stanici napadené mimozemskou rasou Necromorphů. Hra má velmi hezkou grafiku a skvělé ozvučení, které pomáhá v budování hutné atmosféry a díky kterému se budete v noci se sluchátky na uších opravdu bát. Hru jsme již recenzovali v Pařbě na víkend č. 27.

dead space 1 android hry

Ukázka ze hry Dead Space

http://youtu.be/O2jU-h7yYk8

90a3e9905cd186d96243609dbf9ab887?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Deus Ex: The Fall

Deus EX: The Fall patří k nejúspěšnějším mobilním hrám minulého roku.. Ve hře se opět ocitneme v budoucnosti roku 2027, který je zlatou érou pro vědu, technologie a lidská vylepšení. Hlavní hrdina Ben Saxon je bývalý britský žoldák, který se rozhodne odhalit globální spiknutí ohrožující jeho život. Deus EX: The Fall je akční RPG hra s výborným grafickým zpracováním, velmi povedeným ovládáním a propracovaným příběhem. Odkaz na Pařbu na víkend s touto hrou.

Deus Ex The Fall 1 android hry

Ukázka ze hry Deus Ex: The Fall

Deus Ex: The Fall – Android Launch Trailer

Deus Ex: The Fall - Android Launch Trailer

Deus Ex: The Fall
Deus Ex: The Fall

Respawnables

Je další z povedených napodobenin velmi známé počítačové pecky Team Fortress 2. Kromě multiplayeru, který je podle nás hlavním tahounem hry, nabízí Respawnables přes 100 misí pro jednotlivce. Tu největší legraci si ale samozřejmě užijete při hře více hráčů. Odkaz na Pařbu na víkend s touto hrou.

Respawnables 1 android hry

Ukázka ze hry Respawnables

Official The Respawnables Teaser Trailer

Official The Respawnables Teaser Trailer

Respawnables: PvP Shooting Games
Respawnables: PvP Shooting Games

Blitz Brigade

Docela dávno se této akční FPS dočkali vlastníci zařízení s iOS a Androiďákům klasicky nezbylo nic jiného, než čekat. Konečně jsme se však dočkali a můžeme si tak zapařit tuto unikátní střílečku z první osoby, která je obdobou počítačových Battlefield Heroes (či Team Fotress 2). Co v této hře tedy můžeme dělat? Prakticky vše, co se nám zachce. Utkáte se s hráči po celém světě v několika herních módech a mapách. Budete moct využít dopravní prostředky, jako jsou tanky, vrtulníky, auta apod. Na výběr máte z několika povolání jako např. Soldier, Gunner, Sniper atd. Blitz Brigade má velmi sympatickou grafiku, přestřelky jsou vcelku zábavné a na mobilní poměry působí opravdu skvěle. Jelikož je hra zdarma, je zřejmé, že jednu z hlavních rolí zde budou hrát mikrotransakce. Odkaz na Pařbu na víkend s touto hrou.

blitz1

Ukázka ze hry Blitz Brigade

Blitz Brigade — Teaser Trailer — iOS/Android

Blitz Brigade -- Teaser Trailer -- iOS/Android

Blitz Brigade - Online FPS
Blitz Brigade - Online FPS

Líbily se vám tyto Android hry? Pokud jsme zapomněli na některou Android hru, která by zde neměla chybět, budeme rádi, když nám její název napíšete do komentářů.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)