Menu

Android hry – tipy na nejlepší závodní tituly

závodní hry TOP

Již nějaký ten pátek (a to doslova) pro vás připravujeme náš pravidelný seriál s herní tématikou – Pařba na víkend. V každém díle tohoto seriálu vám představujeme pětici nových her a zároveň se snažíme o to, aby naše tipy nespadaly do stejného žánru. Sladit vaše herní preference s výběrem her je často velmi nelehký úkol a ne vždy se nám to daří. V redakci Světa Androida jsme přemýšleli nad tím, jak tento občasný nesoulad v co největší míře eliminovat a přišli jsme s jednoduchým řešením. Oprášíme staré Pařby na víkend (případně zamíříme do internetových vod) a vybereme z nich ty nejlepší hry právě toho žánru, kterým se budeme v daném díle zabývat. V prvním díle tohoto nepravidelného seriálu si vezmeme do hledáčku závodní hry.

závodní hry

Real Racing 3

Je bezesporu jedna z nejlepších závodních her pro Android. Real Racing 3 byl vydán společnosti EA a jak už je z názvu patrné, jedná se o reálné závodění (na rozdíl od těch arkádových jako série Asphalt apod.). Hra má naprosto vynikající grafiku a v redakci nám slouží jako jeden z hlavních zátěžových testů telefonů/tabletů v našich recenzích. Real Racing 3 je založen na modelu freemium, hra je tedy zdarma s mikrotransakcemi. I když se tato hra objevila na Google Play docela dávno, stále pro ní vycházejí nejrůznější aktualizace, které přinášejí nové modely aut a také tratě. Pokud jste fanoušek reálných závodních her, Real Racing 3 ve vašem zařízení zkrátka nesmí chybět. Odkaz na recenzi této hry+video.

real racing 3 3rr

Real Racing 3
Verze2.1.0
Velikost13 MB
4.0+


Zdarma

 

Asphalt 8: Airborne

Je pokračování slavné série Asphalt od Gameloftu, které opět přináší to nejlepší arkádové závodění na mobilních zařízeních. Asphalt 8: Airborne nabízí perfektní grafiku, lokální multiplayer přes wi-fi, dále plnohodnotný multiplayer s několika módy, spoustu exotických lokací, skoků ve vzduchu, 47 skvělých aut a přes 180 závodů v kampani. Stejně jako Real Racing 3, i Asphalt 8 získává jeden update za druhým. Na rozdíl od svých předchozích dílů je nejnovější Asphalt velmi dobře optimalizován, a proto si jeho skvělou grafiku užijete i na méně výkonných zařízeních. Real Racing 3 je králem na poli reálného závodění, Asphalt 8 zase na tom arkádovém. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Asphalt 8 Airborne 1 Asphalt 8 Airborne 2

Asphalt 8: Airborne
VerzeLiší se dle zařízení
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

 

Need For Speed Most Wanted

U mobilních her společnosti EA jsme byli prozatím zvyklí na nejlepší kvalitu. U Need For Speed Most Wanted tomu není výjimkou. Tento díl Need For Speed je pojat arkádovým stylem a vstupuje do přímého souboje s konkurenční sérií závodních her Asphalt od vývojářů z Gameloftu. A co tedy nový NFS vlastně nabídne? Dočkáte se skvělého vizuálního zpracování velmi zábavných adrenalinových závodů moderních aut. Hra se ovládá gyroskopem či softwarovým volantem. Výsledky svých jízd si můžete porovnat s ostatními hráči po celém světě, stačí se pouze přihlásit do sítě Origin, která je do hry zabudována. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Need For Speed Most Wanted 1 Need For Speed Most Wanted 2

Need for Speed™ Most Wanted
Verze1.0.50
Velikost12 MB
2.3+


127,99 Kč

 

GT: Racing 2

Je  pokračování povedené závodní hry GT Racing společnosti Gameloft. V druhém díle se setkáte s ještě reálnějšími závody, které přináší tvrdou konkurenci pro populární Real Racing 3. GT Racing 2 nabídne nejbohatší výběr aut na mobilních zařízeních, a to celých 67 aut od více než 30 značek. Ty si můžete vyzkoušet na 13 tratích po celém světě. Závodit budete za každého počasí, ve dne i v noci, pokaždé v parádním grafickém provedení. Hrát můžete buďto sólo kampaň, nebo multiplayer proti přátelům či hráčům z celého světa. GT Racing 2 je postaven na modelu freemium a o tom, zda pro vás bude tato hra lepší variantou než její úhlavní konkurence v podobě Real Racingu 3, se musíte přesvědčit sami. GT: Racing 2 si můžete stáhnout zdarma. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

GT Racing 2 1 GT Racing 2 2

GT Racing 2: The Real Car Exp
Verze1.1.0
Velikost969 MB
2.3+


Zdarma

 

Reckless Racing 2

Ve výběru nejlepších závodních her nesmíme opomenout na Reckless Racing 2, který navazuje na úspěšný první díl závodní hry z ptačí perspektivy. Toto pokračování rozhodně nezklamalo. Svá auta si budete moct vylepšovat, měnit jejich barvu, dokupovat různé vylepšováky atd. Pokud vás přestane bavit závodit v singleplayeru, je zde pro vás přichystán suprově zpracovaný mulťák. Díky svému jednoduchému (a hlavně přizpůsobitelnému) ovládání se i takto stará hra může v dnešní době řadit mezi špičku svého žánru. Reckless Racing 2 je založen na častém driftování. Když jej ovládnete, bude pro vás hraní skvělým zážitkem. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Reckless Racing 2 1 Reckless Racing 2 2

Reckless Racing 2
Verze1.0.4
Velikost376 MB
1.5+


41,77 Kč

 

Riptide GP 2

Závodění nemusí být nutně pouze o autech, což dokazují  závody vodních skútrů v Riptide Gp 2. Čekají na vás zcela nová kola, skútry, vymazlenější grafika a hlavně real-time multiplayer. Hru tedy můžete hrát se svými kamarády přes službu Google Play Services. Jedná se o první hru, ve které je tato služba použita a funguje opravdu parádně. V této hře si, stejně jako v předchozím díle, můžete nastavit kvalitu grafického zpracování podle výkonu vašeho telefonu. Riptide GP 2 je skvělá hra za rozumný peníz. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Riptide GP 2 1 Riptide GP 2 2

Riptide GP2
Verze1.1.1
Velikost48 MB
2.3+


39,64 Kč

 

Mini Motor Racing

je závodní hra herního studia Binary Mill. V Play Storu je dostupná už nějaký ten týden, dokonce jsme si ji představili i u nás na webu v kratší recenzi. Se závodními hrami se v poslední době tzv. roztrhl pytel a je stále více složitější si vybrat tu pravou. Mini Motor Racing bezesporu patří mezi ty nejlepší závodní hry z ptačí perspektivy. Jako konkurence se v tomto případě nabízí snad pouze série Reckless Racing, která dosahuje podobných kvalit. Odkaz na recenzi této hry.

Mini Motor Racing 1 Mini Motor Racing 2

Mini Motor Racing
Verze1.7.3
Velikost186 MB
2.3.3+


19,99 Kč

 

Colin McRae Rally

Google Play je plný arkádových a simulačních závodních her a spoustu z nich lze zařadit mezi kvalitní kousky, nicméně pořádné Rally závody doposud chyběly. To se změnilo s příchodem legendárního Colin McRae Rally, který okamžitě ukořistil titul žebříčku Top Rally závodní hra na androidu a sesadit ho bude velmi těžké. Colin McRae Rally je velmi dobrá závodní hra určená jak pro fanoušky, kteří ji hráli na počítačích či konzolích, tak pro nováčky. Pokud patříte mezi „hardcore“ závodníky, tak vám budou chybět dodatečné úpravy aut a jízdních vlastností, ale i tak je tento port více než zdařilý. Cena hry se vyšplhala na 120 korun, jízdní model je ovšem tak povedený, že utracených peněz nebudete litovat. Odkaz na recenzi této hry.

Colin McRae Rally 1 Colin McRae Rally 2

Colin McRae Rally
Verze1.02
Velikost191 MB
3.0+


49,27 Kč

 

RE-VOLT Classic

Legenda závodních her se vrací, a to rovnou na naše Androidí miláčky. Kdo by neznal jednu z nejznámějších her minulosti, závody RC modelů RE-VOLT.  Hra nabídne prakticky stejný zážitek jako na PC. Hrát můžete několik módů, včetně oblíbeného Championship, kde si postupně otevíráte další levely. Na výběr máte ze 42 autíček na ovládání. RE-VOLT na Android se velmi dobře ovládá a to především díky povedenému a hlavně jednoduchému systému ovládání. I když se jedná o starší hru, stále má co nabídnout. Autoři hry do budoucna slibují další updaty, takže se třeba dočkáme i multiplayeru. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

RE-VOLT Classic 1 RE-VOLT Classic 2

RE-VOLT Classic-3D Racing
Verze1.1.6
Velikost115 MB
2.3+


Zdarma

 

Carmageddon

Je velmi kontroverzní závodní hra, jejíž hlavní náplní je likvidace protijezdců. Na každé kolo máte určitý časový interval, během kterého musíte buďto zneškodnit všechna ostatní auta, nebo dojet do cíle. Tyto 2 úkoly můžete samozřejmě kombinovat. Kromě toho, že narážíte do ostatních aut, můžete také přejíždět chodce. Zní to sice podivně, ale je to opravdu tak. V mnoha zemích byl Carmageddon kvůli této skutečnosti zakázán. Za nárazy do aut a přejetí lidí získáváte čas (ten je v každém kole omezený) a kredity, za které si poté můžete vylepšit vaše auto nebo ho opravit. Jedná se o klasiku, která nerezaví. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Carmageddon 1 Carmageddon 2

Carmageddon
Verze1.1.326
Velikost110 MB
2.3.3+


22,88 Kč


Zdarma

 

Chtěli byste, abychom v článcích s tématickým výběrem her pokračovali i nadále?

Pokud jsme na nějakou skvělou závodní hru zapomněli, neváhejte nám její název napsat do komentářů, pomůžete tak ostatním v lepším výběru.

 

Komentáře

sosak

sosak

10.4.2014 12:08

Super clanek, urcite pokracujte.
Napriste napr. Real Time Strategie ? Nebo tahove strategie ?
Necham vyber na vas… ;)

Diky diky

BlackFairy

z aplikace
10.4.2014 12:31

Skvělý souhrn, už se těším na best of RPG ; )

Ivo Rundt

z aplikace
10.4.2014 13:16

Také se přidávám s pochvalou :-).

Nasranejsanta

Nasranejsanta

10.4.2014 13:17

Simulatory .. Letadla,ATC,Vlacky, Nakladaky taky budou ? :)

Megaranator

z aplikace
10.4.2014 13:36

Už se těším na strategie :3

jeskli11

z aplikace
10.4.2014 14:12

sportovní hry (FIFA 14, Real Fotball 2014, …)

mimar48

z aplikace
10.4.2014 14:24

… na druhou stranu – když to byl mix, tak mne často zaujala alespoň jedna věc, teď ani jedna, protože tohle není můj šálek kávy…

Michal Chýlek

z aplikace
10.4.2014 14:26

Skvělý nápad ;-)

fandap42

z aplikace
10.4.2014 15:14

Asphalt 8 velmi dobře optimalizován….
Ha ha ha Mam SG SIII MINI a RR3 se vůbec neseká a asphalt 8 se seká uplně strašně. To je teda optimalizace.

bejzbi

bejzbi

10.4.2014 15:32

Pokud bych si přál pokračování nějaké hry, tak by to byl Reckless Racing 3

Oskar Štejfa

z aplikace
10.4.2014 15:52

super, zrecenzujte hru greed for glory ;) at je o ni slyset je to super hra

Gwaihir

z aplikace
10.4.2014 16:21

Závodní hry nehraji, ale těším se na váš výběr rpg, strategií a logických rychlíků.

WPextra

WPextra

10.4.2014 16:29

Urcite pokracujte a z kazde kategorie alspon Top 10 :)))

WPextra

WPextra

10.4.2014 16:31

ale doufam ze nebudete davat jednou za mesic kategorie treba 2x tydne at nemusime dlouho cekat :D

kk

kk

10.4.2014 16:58

Podle mě super nápad na další seriálek!

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

z aplikace
10.4.2014 18:25

Moc děkujeme za pochvaly. Věřím, že se vám nový seriál bude líbit :)
Zkušení hráči jistě doplní naše tipy. Ostatním snad pomůže seriál s výběrem nové hry pro volné chvíle :)
Pěknou zábavu přejeme!

dreamerCZ

z aplikace
11.4.2014 4:02

Colin McRae Rally momentalne ve sleve za 49,27.

mimar48

z aplikace
11.4.2014 7:50

Jsem to ale hňup… Já myslel, že to je náhrada za páteční nášup. A on to je nový seriál… Omluva a palec nahoru.

bubble bum

bubble bum

11.4.2014 21:27

Moc dobroucke hry, no.

Jen jste mohli dat nejake mene zname (urcite se da neco najinkat na interniku) a ne sam dat ty nejznamejsi,no.

Ale i tak, za snahi vam posilam do redakce pusinku, muck zlaticka moje, no.

Orbit09

z aplikace
12.4.2014 10:06

Sice už všechny hry znám, ale skvělý nápad, jen tak dál!

kosta

kosta

14.4.2014 12:02

nápad dobrý, jediné co mě mrzí že je to copy/paste z pařeb na víkend, ocenil bych třeba nový pohled, podrobnější recenze a samozřejmě hodnocení, protože jinak to pravidelnému čtenáři pařby nic navíc nepřináší :) ale nápad dobrý, jsem zvědavá i na další kategorie, třeba mi v pařbách něco uteklo.

jinak se přiznám že to mám stejně jako bejzbi, taky bych asi nejvíce ocenil reckless racing 3, případně port nesmrtelné a podle mně doposud nepřekonané “autíčkové” hry Mashed (PC, PS2)

Voh79

Václav Ondřej H. 0

17.4.2014 11:43

Hraju už delší dobu Real Racing 3, je super a jsme s ním maximálně spokojen,
jediné mínus považuji zablokování hry při aktualizaci, když nemáte po ruce Wifi nebo rychlý mobilní interent než se to stáhne tak Vás nepustí si zahrát.

Nyní jsme na popud kolegy nainstaloval GT Racing 2, vypadá zajímavě, ale ještě jsem se s ním nezkamarádil.

Damas

Damas

18.4.2014 20:03

S Fandap42 souhlasím taky mam sgs3 mini a real racing oproti asphalt jede úžasne. Váš seriál se mi líbí a určitě pokračujte

wortos

wortos

27.4.2014 8:53

GT: Racing 2 – i když se mi hra nelibila .. po špatnou zkušenosti s RR3 kdy zmizela z niceho nic podpora meho zařizeni a Hra padala i na poměrně silnem přistroji s Adreno 320 jsem ji dal šanci a mužu řict že GT:R2 se zlepšila graficky vypada velmi dobře řekl bych stejně jak RR3 a hlavně člověk nečeka na opravy aut

RSS (komentáře k článku)