TOPlist

Android hry – tipy na nejlepší závodní tituly

závodní hry TOP

Již nějaký ten pátek (a to doslova) pro vás připravujeme náš pravidelný seriál s herní tématikou – Pařba na víkend. V každém díle tohoto seriálu vám představujeme pětici nových her a zároveň se snažíme o to, aby naše tipy nespadaly do stejného žánru. Sladit vaše herní preference s výběrem her je často velmi nelehký úkol a ne vždy se nám to daří. V redakci Světa Androida jsme přemýšleli nad tím, jak tento občasný nesoulad v co největší míře eliminovat a přišli jsme s jednoduchým řešením. Oprášíme staré Pařby na víkend (případně zamíříme do internetových vod) a vybereme z nich ty nejlepší hry právě toho žánru, kterým se budeme v daném díle zabývat. V prvním díle tohoto nepravidelného seriálu si vezmeme do hledáčku závodní hry.

závodní hry

Real Racing 3

Je bezesporu jedna z nejlepších závodních her pro Android. Real Racing 3 byl vydán společnosti EA a jak už je z názvu patrné, jedná se o reálné závodění (na rozdíl od těch arkádových jako série Asphalt apod.). Hra má naprosto vynikající grafiku a v redakci nám slouží jako jeden z hlavních zátěžových testů telefonů/tabletů v našich recenzích. Real Racing 3 je založen na modelu freemium, hra je tedy zdarma s mikrotransakcemi. I když se tato hra objevila na Google Play docela dávno, stále pro ní vycházejí nejrůznější aktualizace, které přinášejí nové modely aut a také tratě. Pokud jste fanoušek reálných závodních her, Real Racing 3 ve vašem zařízení zkrátka nesmí chybět. Odkaz na recenzi této hry+video.

real racing 3 3

Real Racing  3
Real Racing 3

Asphalt 8: Airborne

Je pokračování slavné série Asphalt od Gameloftu, které opět přináší to nejlepší arkádové závodění na mobilních zařízeních. Asphalt 8: Airborne nabízí perfektní grafiku, lokální multiplayer přes wi-fi, dále plnohodnotný multiplayer s několika módy, spoustu exotických lokací, skoků ve vzduchu, 47 skvělých aut a přes 180 závodů v kampani. Stejně jako Real Racing 3, i Asphalt 8 získává jeden update za druhým. Na rozdíl od svých předchozích dílů je nejnovější Asphalt velmi dobře optimalizován, a proto si jeho skvělou grafiku užijete i na méně výkonných zařízeních. Real Racing 3 je králem na poli reálného závodění, Asphalt 8 zase na tom arkádovém. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Asphalt 8 Airborne 1

Asphalt 8 - Car Racing Game
Asphalt 8 - Car Racing Game

Need For Speed Most Wanted

U mobilních her společnosti EA jsme byli prozatím zvyklí na nejlepší kvalitu. U Need For Speed Most Wanted tomu není výjimkou. Tento díl Need For Speed je pojat arkádovým stylem a vstupuje do přímého souboje s konkurenční sérií závodních her Asphalt od vývojářů z Gameloftu. A co tedy nový NFS vlastně nabídne? Dočkáte se skvělého vizuálního zpracování velmi zábavných adrenalinových závodů moderních aut. Hra se ovládá gyroskopem či softwarovým volantem. Výsledky svých jízd si můžete porovnat s ostatními hráči po celém světě, stačí se pouze přihlásit do sítě Origin, která je do hry zabudována. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Need For Speed Most Wanted 1

Need for Speed™ Most Wanted
Need for Speed™ Most Wanted

GT: Racing 2

Je  pokračování povedené závodní hry GT Racing společnosti Gameloft. V druhém díle se setkáte s ještě reálnějšími závody, které přináší tvrdou konkurenci pro populární Real Racing 3. GT Racing 2 nabídne nejbohatší výběr aut na mobilních zařízeních, a to celých 67 aut od více než 30 značek. Ty si můžete vyzkoušet na 13 tratích po celém světě. Závodit budete za každého počasí, ve dne i v noci, pokaždé v parádním grafickém provedení. Hrát můžete buďto sólo kampaň, nebo multiplayer proti přátelům či hráčům z celého světa. GT Racing 2 je postaven na modelu freemium a o tom, zda pro vás bude tato hra lepší variantou než její úhlavní konkurence v podobě Real Racingu 3, se musíte přesvědčit sami. GT: Racing 2 si můžete stáhnout zdarma. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

GT Racing 2 1

1ee57af155d64b0b7c147ad36659762c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Reckless Racing 2

Ve výběru nejlepších závodních her nesmíme opomenout na Reckless Racing 2, který navazuje na úspěšný první díl závodní hry z ptačí perspektivy. Toto pokračování rozhodně nezklamalo. Svá auta si budete moct vylepšovat, měnit jejich barvu, dokupovat různé vylepšováky atd. Pokud vás přestane bavit závodit v singleplayeru, je zde pro vás přichystán suprově zpracovaný mulťák. Díky svému jednoduchému (a hlavně přizpůsobitelnému) ovládání se i takto stará hra může v dnešní době řadit mezi špičku svého žánru. Reckless Racing 2 je založen na častém driftování. Když jej ovládnete, bude pro vás hraní skvělým zážitkem. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Reckless Racing 2 1

Reckless Racing 2
Reckless Racing 2

Riptide GP 2

Závodění nemusí být nutně pouze o autech, což dokazují  závody vodních skútrů v Riptide Gp 2. Čekají na vás zcela nová kola, skútry, vymazlenější grafika a hlavně real-time multiplayer. Hru tedy můžete hrát se svými kamarády přes službu Google Play Services. Jedná se o první hru, ve které je tato služba použita a funguje opravdu parádně. V této hře si, stejně jako v předchozím díle, můžete nastavit kvalitu grafického zpracování podle výkonu vašeho telefonu. Riptide GP 2 je skvělá hra za rozumný peníz. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Riptide GP 2 1

Riptide GP2
Riptide GP2

Mini Motor Racing

je závodní hra herního studia Binary Mill. V Play Storu je dostupná už nějaký ten týden, dokonce jsme si ji představili i u nás na webu v kratší recenzi. Se závodními hrami se v poslední době tzv. roztrhl pytel a je stále více složitější si vybrat tu pravou. Mini Motor Racing bezesporu patří mezi ty nejlepší závodní hry z ptačí perspektivy. Jako konkurence se v tomto případě nabízí snad pouze série Reckless Racing, která dosahuje podobných kvalit. Odkaz na recenzi této hry.

Mini Motor Racing 1

Mini Motor Racing
Mini Motor Racing

Colin McRae Rally

Google Play je plný arkádových a simulačních závodních her a spoustu z nich lze zařadit mezi kvalitní kousky, nicméně pořádné Rally závody doposud chyběly. To se změnilo s příchodem legendárního Colin McRae Rally, který okamžitě ukořistil titul žebříčku Top Rally závodní hra na androidu a sesadit ho bude velmi těžké. Colin McRae Rally je velmi dobrá závodní hra určená jak pro fanoušky, kteří ji hráli na počítačích či konzolích, tak pro nováčky. Pokud patříte mezi „hardcore“ závodníky, tak vám budou chybět dodatečné úpravy aut a jízdních vlastností, ale i tak je tento port více než zdařilý. Cena hry se vyšplhala na 120 korun, jízdní model je ovšem tak povedený, že utracených peněz nebudete litovat. Odkaz na recenzi této hry.

Colin McRae Rally 1

Colin McRae Rally
Colin McRae Rally

RE-VOLT Classic

Legenda závodních her se vrací, a to rovnou na naše Androidí miláčky. Kdo by neznal jednu z nejznámějších her minulosti, závody RC modelů RE-VOLT.  Hra nabídne prakticky stejný zážitek jako na PC. Hrát můžete několik módů, včetně oblíbeného Championship, kde si postupně otevíráte další levely. Na výběr máte ze 42 autíček na ovládání. RE-VOLT na Android se velmi dobře ovládá a to především díky povedenému a hlavně jednoduchému systému ovládání. I když se jedná o starší hru, stále má co nabídnout. Autoři hry do budoucna slibují další updaty, takže se třeba dočkáme i multiplayeru. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

RE-VOLT Classic 1

d631bdddbf1876f602eeb09e221aa565?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Carmageddon

Je velmi kontroverzní závodní hra, jejíž hlavní náplní je likvidace protijezdců. Na každé kolo máte určitý časový interval, během kterého musíte buďto zneškodnit všechna ostatní auta, nebo dojet do cíle. Tyto 2 úkoly můžete samozřejmě kombinovat. Kromě toho, že narážíte do ostatních aut, můžete také přejíždět chodce. Zní to sice podivně, ale je to opravdu tak. V mnoha zemích byl Carmageddon kvůli této skutečnosti zakázán. Za nárazy do aut a přejetí lidí získáváte čas (ten je v každém kole omezený) a kredity, za které si poté můžete vylepšit vaše auto nebo ho opravit. Jedná se o klasiku, která nerezaví. Odkaz na díl Pařby na víkend s touto hrou, ve kterém naleznete i její videopohled.

Carmageddon 1

cnY5 0zJWLhE2XwJ3D2SQG ZFpwDf0bdql4j
Carmageddon
Verze 1.1.326
Velikost 110 MB
2.3.3+

fwXhgIrMUzo0EMAAAAASUVORK5CYII=
22,88 Kč

nnVQAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

 

Chtěli byste, abychom v článcích s tématickým výběrem her pokračovali i nadále?

Pokud jsme na nějakou skvělou závodní hru zapomněli, neváhejte nám její název napsat do komentářů, pomůžete tak ostatním v lepším výběru.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)