Colin McRae Rally – Ultimátní off-road závodní hra, na jakou jsme čekali

colin main

Google Play je plný arkádových a simulačních závodních her a spousta z nich se dá zařadit mezi kvalitní kousky, bohužel pořádné rally závody dosud chyběly a pokud jste na nějaké narazili, tak se nejednalo o žádné trháky. To se změnilo s příchodem legendárního Colin McRae Rally, který okamžitě ukořistil titul top rally závodní hra na androidu a sesadit ho bude velmi těžké.

colin

Začátky

Při spuštění hry na vás jako první vyskočí velmi jednoduché menu, které již naznačuje, že hra není o parádě, ale o opravdovém závodění. K závodění si můžete zvolit rychlý závod, konkrétní sérii závodů a šampionát, který je nejdůležitější. Jeho hraním totiž odemykáte další možnosti pro zmíněné módy. V šampionátu na váš čekají tři země Austrálie, Řecko a Korsika, každá po dvou sériích závodů. Hraním šampionátu postupně odemykáte i závodní auta. Začínat budete s klasickým Ford Focus a poté se dostanete k autům, jako jsou Subaru Impreza, Mitsubihi Lancer Evolution VI či Lancia Stratos.

Colin McRae Rally - nastavení

Ovládání

Hru můžete ovládat pomocí akcelerometru, nebo tlačítek na displeji. Obě varianty jsou velmi povedené a přesné a jejich zvládnutím můžete krásně driftovat zatáčkami. Nemyslete si ale, že vám to hra usnadní, na rozdíl od současných titulů, ve kterých si můžete zapnout pomocné přibrzďování, nebo dokonce zatáčení, zde jste na všechno sami. Auto, kromě zatáčení, ovládáte hlavně třemi tlačítky a to jedním pro přidávání plynu, dalším pro ruční brzdu a posledním pro brzdění a couvání.

Colin McRae Rally - akcelerometr

Grafika a neduhy

Hratelnost této hry je tedy na vysoké úrovni a vrací vás zpět do dob, kdy záleželo pouze na ní. Tímto se dostáváme ke grafické stránce hry. Nemůžeme říci, že by nám vizuální stránka hry vadila, dokonce jsme s ní celkem spokojeni, ale dnes již patří spíše do retro koutku a pokud ke hře přistoupí někdo, kdo nebude pociťovat určitou nostalgii, mohl by právě kvůli kostičkovaným stromům a cestám na hru zanevřít. Fyzika hry je také na dobré úrovni, pokud vás zrovna ze sta na nulu nezastaví metrový stromeček z kraje silnice, který byste v reálu zlomili přes koleno. I tak vás hra dokáže pohltit, díky kvalitním zvukovým efektům jako jsou řvoucí motor, odlétávající štěrk a hlavně Nicky Grist sedící na sedadle spolujezdce a předčítající vám všechny zatáčky a překážky na cestě. Jediná věc, která vás bude otravovat po celou dobu hry je načítání závodů. To trvá tak dlouho, že poprvé jsme si mysleli, že nám zařízení zamrzlo.

Colin McRae Rally - načítání

Závěr

Colin McRae Rally je velmi dobrá závodní hra určená jak pro fanoušky, kteří ji hráli na počítačích či konzolích, tak pro nováčky. Pokud jste byli „hardcore“ závodníky, tak vám budou chybět dodatečné úpravy aut a jízdních vlastností, ale i tak je tento port více než zdařilý. Cena hry se vyšplhala na 120 korun, ale jízdní model je tak povedený, že utracených peněz nelitujeme.

QUsrdAwbCpvENIoBdGV6XzG s541ECf PDv4OoU9PZdmv0bPWzpE9EIOR1YESpkI1z0=w300
Colin McRae Rally
Verze 1.02
Velikost 191 MB
3.0+

A9ViBV5A3mqnwAAAABJRU5ErkJggg==
119,96 Kč

Trailer

Colin McRae Rally – Trailer iOS

Colin McRae Rally - Trailer iOS

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)