Android hry – tipy na nejnávykovější hry z Google Play

a true gamer

Vítáme vás u článku shrnujícím nejnávykovější Android hry z obchodu Google Play. Než se do tohoto článku vůbec pustíte, raději si to pořádně rozmyslete. Od některých níže uvedených her se totiž nebudete moct odtrhnout. O tento výběr her se postarali naši herní redaktoři. Pokud vám v našem seznamu budou některé návykové Android hry chybět, budeme rádi, když nám v komentářích napíšete jejich názvy. Při výběru nejnávykovějších her jsme zohlednili nejen jejich počet stažení v obchodě Play, ale také míru zábavnosti s ohledem na faktor návykovosti :). Připravte si vaše zařízení, jde se pařit!

 

Flappy Bird

Naší první hrou nebude nic jiného než fenomenální návykovka Flappy Bird. Svému autorovi, začínajícímu vývojáři Dongu Nguyenovi, vydělala během velmi krátké doby neskutečně mnoho peněz z reklam. Pokračování tohoto příběhu už jistě dobře znáte. Hra byla po určité době stažena (samotným vývojářem) a nyní už ji v obchodě Play nenaleznete. Na „geniálním“ nápadu Nguyena se snažili/snaží vydělat stovky dalších vývojářů, kteří nás dennodenně bombardují různými napodobeninami této hry. Z těch nedávných je to například TappyChicken, což je ve své podstatě Flappy Bird běžící na Unreal Enginu. Vraťme se ale k původní hře. Jejím cílem je prolétávat s různobarevným ptákem skrze nekonečné množství trubek a nahrát tak co nejvyšší skóre. Odkaz ke stažení hry Flappy Bird můžete nalézt v našem starším článku.

flappy bird 6 android hry

Jetpack Joyride

Další velmi oblíbenou návykovkou je 2D endless run s názvem Jetpack Joyride. S vousatým chlapíkem s jetpackem na zádech se vydáte infiltrovat tajnou vědeckou laboratoř plnou nástrah a překážek. Dotykem obrazovky regulujete výšku vašeho letu. Po cestě se musíte vyhýbat nastraženým laserům, sbírat zlaťáky a speciální mince. Ty na konci každého kola můžete naházet do herních automatů, v nichž můžete vyhrát speciální bonusy. Jedná se o jednoduchý a zároveň motivující systém, díky kterému se budete těšit na každé další protočení. Jetpack Joyride doslova srší návykovostí, proto jej neváhejte nainstalovat.

Jetpack Joyride 1

Jetpack Joyride
Jetpack Joyride

2048

Stejně jako u Flappy Bird, i v případě 2048 vzniklo velké množství kopií této skvělé logické hry. Jejím úkolem je nahrát skóre 2048 (lze i více) prostřednictvím spojování očíslovaných čtverců. Spojovat lze pouze čtverce se stejnou číselnou hodnotou. Tato hra je opravdu povedená. I když si na logické hry zrovna nepotrpíte, tuhle byste měli rozhodně vyzkoušet.

2048 1

2048 Number puzzle game
2048 Number puzzle game

PixWords

Hádání slov nebylo nikdy zábavnější! PixWords je jakýsi hlavolam, ve kterém musíte uhádnout slova v křížovce. Ke každému slovu je přiřazen obrázek, díky němuž se snažíte přijít na výsledné slovo. Tento úkol se na první pohled může jevit jako jednoduchá záležitost. Po chvíli hraní ovšem zjistíte, že výsledná slova jsou v obrázcích rafinovaně zakamuflována a ne vždy je jejich uhádnutí otázkou vteřin. Nicméně se jedná o další skvělou návykovku, jejíž raketový vzestup (v počtu stažení) na Google Play dokazuje její kvality.

PixWords 1

PixWords™
PixWords™

Pou

Je jedno z nejpopulárnějších androidích tamagotchi na Google Play. Co vyzdvihlo tuto roztomilou hru nad podobné tituly svého typu a udělalo z ní nejstahovanější pecku? Kouzlo této hry spočívá v přítomnosti většího množství zábavných mini her. Abyste si s Pouhem mohli hrát, je třeba se o něj starat. Svého miláčka krmíte, umýváte, dáváte ho spát, oblékáte a samozřejmě měníte k obrazu svému. Poté, co je Pou šťastný a vyspinkaný, se můžete pustit do některé z deseti mini her. Kromě klasických známých, jsou zde i překvapivě dobré a netradiční hry, jako například hledání Poua pod miskami, nebo klikání na Poua podle vydávajícího zvuku. Ať už jste dítě, nebo dospělák, neváhejte si tuto hru nainstalovat.

Pou 1 Android hry

Pou
Pou

Candy Crush Saga

Už jste někdy přemýšleli nad tím, kolik vlastně taková úspěšná freemium hra může prostřednictvím mikrotransakcí za jeden den vydělat? Na tuto otázku pro vás máme odpověď – je to 633 000 dolarů, což je v přepočtu 12 718 249 Kč denně. Tuto astronomickou částku generuje 45 milionů hráčů populární hry Candy Crush. V této logické hře od studia King.com spojujeme minimálně 3 bonbónky takovým způsobem, aby zmizely z obrazovky. Každé kolo máme nějaký úkol, který musíme splnit pro postup dále. Nejčastěji se jedná o odstranění všeho želé či ovoce z obrazovky, nebo nahrání určitého počtu bodů za omezený čas. Pokud začnete hrát Candy Crush, už se od něj neodtrhnete.

candy crush saga 1 android hry

Candy Crush Saga
Candy Crush Saga

Dragon, Fly! Free

Her na způsob této jsou na Google Play mraky. Hru Dragon, Fly! Free zde uvádíme především díky jejímu sympatickému grafickému zpracování.V roztomilé hře Dragon, Fly! se v roli malého dráčka budete snažit utéct své dračí mámě. Hra se ovládá pouhým dotýkáním displaye, čímž přestáváte letět a padáte střemhlav k zemi. Aby vás dračí máma nedohnala, budete muset dopadávat tak, aby dráček sklouzával v dolinách. Tím totiž dojde k jeho maximálnímu vymrštění vpřed. Příjemná hudba a mírumilovná atmosféra hře dodávají svěží nádech. S touto hrou se budete náramně bavit a stejně jako u všech ostatních, i zde budete mít problém se odtrhnout.

Dragon, Fly! Free 1 android hry

Dragon, Fly!
Dragon, Fly!

Agent Dash

I tak zvané „endless run“ hry mají na Google Play obrovské zastoupení. Tato nám v redakci připadá jako jedna z nejpovedenějších. Agent Dash nabídne velmi líbivé grafické provedení, dynamickou hratelnost a zajímavé herní prvky, jež si můžete otevřít buďto sbíráním diamantů přímo ve hře, nebo jejich nákupem za reálné peníze. Agent Dash se ovládá gesty na displeji. Pohybovat se můžeme do stran, dále je třeba skákat a občas se i sklouznout. V určitých pasážích hry můžete dokonce i střílet. To vše vám bude vysvětleno v krátkém tutoriálu na počátku hry. Úkolem bude doběhnout co nejdál a vaše konečné skóre můžete porovnávat s přáteli přes sociální sítě. Díky spouště upgradů a nekonečné herní době je pro nás Agent Dash tím nejlepším endless runem.

Agent Dash 1

Agent Dash - Run, Dodge Quick!
Agent Dash - Run, Dodge Quick!

Hill Climb Racing

Hill Climb Racing je na Google Play dostupná už pěkně dlouhou dobu, během které obdržela spoustu updatů, díky čemuž dnes nabídne o mnoho více herních prvků, než tomu bylo kdysi (psali jsme vám o ní v Pařbě na víkend 84) . Vaším úkolem v této hře bude ovládat malé autíčko a snažit se s ním dojet co nejdále. Abyste tak učinili, musíte po cestě sbírat kanystry benzínu. Kromě nich nesmíte zapomínat na všudypřítomné mince, které poté můžete použít k vylepšení jízdních vlastností vašeho dopravního prostředku. Hra má velmi propracovanou fyziku a svou přílišnou jednoduchostí je nesmírně zábavná.

Hill Climb Racing 1

Hill Climb Racing
Hill Climb Racing

Série Angry Birds

Rozzuření ptáci by zde zřejmě také neměli chybět. V této hře společnosti Rovio vystřelujete rozzuřené ptáky a snažíte se s nimi zneškodnit všechna zelená prasátka. Hra disponuje propracovaným fyzikálním enginem, díky kterému si boření konstrukcí budete doslova užívat. Sláva tohoto titulu je už zřejmě dávno pryč. I tak bychom ale mohli zavzpomínat a stáhnout si některý z mnoha dílů této série, nemyslíte? Za nás můžeme rozhodně doporučit Angry Birds Space.

angry birds space 1 android hry

 

Série Trial Xtreme

V této motokrosové 2D hře budeme zdolávat nejrůznější překážky, přičemž se budeme snažit o to, abychom se „nevysekali“. Hra taktéž nabízí velmi povedený fyzikální engine, spoustu levelů a s tím spojenou dlouhou hratelnost. Některá kola jsou navržena tak, aby nebylo tak jednoduché je absolvovat, což v praxi funguje jako výborný motivační prvek. Tuto hru si zkrátka zamilujete.

trial xtreme 1 android hry

Trial Xtreme 3
Trial Xtreme 3

4e39928ddb20393018e78edb7fa43dda?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Trial Xtreme Free
Trial Xtreme Free

Líbí se vám tyto návykové Android hry?

Tak, teď už jen otázka na vás. Která z největších návykovek vám tady chybí? :)

a true gamer 2 Abyste nedopadli takhle..(představte si stejnou situaci s tabletem/telefonem v ruce) :)

Myslíte si, že patříte mezi nejlepší hráče mobilních her? Pak zavítejte na pražskou Android RoadShow a vyhrajte hodnotné ceny. Neváhejte a registrujte se!

registraceHome
Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)