Dead Trigger 2 – první dojmy z nejlepší zombie střílečky [video]

DEAD-TRIGGER-2-Gameplay-Preview-2-700×393

Dead Trigger 2 se včera po nekonečném čekání objevil na Google Play a my vám přinášíme první pohled této skvělé zombie střílečky. Novinek proti prvnímu dílu je nespočet a my vám o některých z nich řekneme ve videu níže. Dále si uděláte obrázek o tom, jak hra vlastně dopadla a jestli stojí za to si ji stáhnout, i když v případě nového Dead Triggeru je to téměř samozřejmostí. Toto pokračování je, stejně jako předchozí díl, zdarma. Po určité době hraní bude pouze na vás, zda do hry investujete z vlastní peněženky prostřednictvím mikrotransakcí, či nikoliv.

Dead Trigger 2

Dead Trigger 2

Dojmy z hraní a další základní prvky hry

Na první pohled vás samozřejmě potěší grafické zpracování, a to i když proti předchozímu dílu není vidět zase tak obrovský rozdíl. Dead Trigger je především optimalizovaný pro zařízení s procesory Tegra, se kterými se dočkáte opravdu krásných vizuálních efektů. U ostatních zařízeních, jako například testovaného Samsungu Galaxy S3, to už taková sláva bohužel není. V nastavení hry je možnost úpravy grafiky a vy můžete volit mezi vysokými, či nízkými detaily. S Tegrou 3 se hra defaultně nastaví na detaily vysoké a šlape jako po másle. U S3 má hra pomocí autodetekce nastaveny detaily nízké a při změně na vysoké je novinka nehratelná.

dead trigger 2 2

Odlétávání nepřátel po zasažení

Čeho jsme se u předchozího dílu nedočkali, byla fyzika. Dead Trigger 2 se v tomto zásadním herním prvku polepšil, a proto nyní nepřátelé po zásahu odlétávají a kácí se reálně k zemi. I když se nejedná o úplně dokonalý fyzikální model, rozhodně potěší. Likvidace nemrtvých je pak bezesporu zábavnější a zároveň to hře dodává na reálnosti. Dalším z povedených prvků je reakce zombies na zásah. Po zásahu totiž často reagují na místo zásahu a podle toho se chovají.

dead trigger 2 ragdoll

Noví Zombies

Na scéně se objeví několik nových nemrtvích. Z prozatímního hraní, což je jenom pár misí, jsou to:

  • kamikaze zombie (obrovský tlouštík s připnutým dynamitem, který se k vám nesmí za žádnou cenu přiblížit)
  • vědec ve skafandru (čím blíže se k vám tento hnusák dostane, tím více vás zamoří svým smradem a to vám, jak jinak, než ubírá zdraví)
  • zvraceč (ano, takhle vtipně se nám podařilo tohoto chlapíka pojmenovat – jeho hlavní schopností je samozřejmě zvracení).

Zombíků bude v dalších levelech určitě přibývat a navíc pokud jste už viděli nějaké předchozí trailery, jsou zde i obrovští bossové.

dead trigger 2 new zombies 2

Skrýš jako hlavní prostředek vašich vylepšení

Po, nebo před každou misí se musíte pořádně vyzbrojit. Učinit tak můžete ve vaší skrýši, kterou sdílíte hned s několika dalšími přeživšími. Ti zde mají svoji úlohu a v boji za záchranu lidstva vám pomáhají. Dokážou vám vyrobit nové zbraně (či vylepšit stávající), vyprodukovat lékárničky, granáty a další, občas i nezvyklé předměty k boji. Všechny upgrady samozřejmě stojí peníze. Ty získáváte jak hraním, tak investováním z vlastní kapsy.

Screenshot_2013-10-24-11-30-04

Příběh

Dead Trigger má konečně příběh, na který je kladen poměrně silný důraz. Ve hře se vyskytují i ostatní podpůrné mise, avšak příběh stále zůstává tím hlavním lákadlem. Co nás rozhodně potěšilo, je skutečnost, že jednotlivé mise mají smysl a často v nich kooperujete i s ostatními postavami (AI).

To by bylo z našich prvních dojmů z hraní. A jak se hra líbí vám?

Dead Trigger 2 FPS Zombie Game
Dead Trigger 2 FPS Zombie Game

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (71)