Menu

Android hry – tipy na nejlepší tower defense tituly

Dnes jsme si pro vás připravili další výběr těch nejlepší her, tentokrát ze žánru Tower Defense. Opět jsme oprášili staré Pařby na víkend a prohledali internet. Čekají vás jak tradiční, tak netradiční tower defense hry a pokud jsme vynechali právě vámi nejoblíbenější titul, určitě nám jej napište do komentářů.

Tower Defense žánr patří do kategorie strategických her, kde nejčastěji stavíte obranné věže či jednotky tak, abyste zabránili protivníkovi v průchodu. Klasickými zástupci jsou hned první dvě hry v našem výběru, avšak fantazii se meze nekladou a tak v tomto žánru naleznete nespočet zajímavých variací vybočujících z řady, kterých také v dnešních tipech naleznete spoustu.

Tower Defense

Další z velikánů, perfektní tower defense. Je zdarma a i když máte možnost ve hře platit, tak při troše zručnosti to nebude třeba. Jedná se o klasický tower defense jak ho znáte z jiných, avšak pár novinek zde najdete. Při cestování kampaní narazíte na čtyři typy módů – klasický defense, poté survival, sběratelský (gather) a nakonec útočný (attack), ve kterém se zároveň bráníte chodícím jednotkám a také útočíte svými věžkami na statické nepřátele na mapě. Najdeme zde celou škálu věží, ale do boje si můžete vzít pouze 6 typů, k různým nepřátelům se hodí různé věže. Věže můžete upgradovat a stavět na předem určená místa. Na začátku po jejich zvolení si můžete vybrat ještě „power ups“, což jsou bonusy, na které vyděláváte, nebo si zaplatíte za reálné peníze a ty vám usnadňují postup. Kromě kampaně můžete také hrát Challenge mód nebo Special Missions. Tuto hru doporučujeme opravdu všem, je velmi kvalitně zpracovaná a zábavná.


Tower Defense®
Verze1.3.4
Velikost32 MB
2.2+


Zdarma

Bloons TD 5

Hra od studia Ninja Kiwi, ve které se zapojíte do epických bojů mezi opicemi a obávanými nafukovacími balónky. Bloons TD 5 je vysoce hodnocená strategická tower defense hra, která nabízí hodiny zábavy a nespočet herních možností. Jedná se o pokračování velmi slavné TD série. S některými díly jste se možná již setkali ve flashovém provedení na počítači a ten nejlepší díl je právě teď dostupný i na androidu. Pokud vás tato hra trošku zaujala, můžete se podívat její plnohodnotnou recenzi s videem zde.


Bloons TD 5
Verze2.8
Velikost83 MB
2.3+


57,72 Kč

Plants vs Zombies 2

Kytičky se vydávají do boje proti zombies v pokračování jedné z nejpopulárnějších, multiplatformních her. S nemrtvými se utkáte v odlišných částech světa a dokonce také v různých dobách. Kytky, jejichž prostřednictvím válčíte s protivníky, je třeba rozmisťovat na bitevním poli co nejefektivnějším způsobem. Nesmíte samozřejmě zapomínat na podpůrné kytičky, které produkují body potřebné k vysazení dalších kytek. V situacích, kdy vás protivníci válcují, můžete použít speciální power-up k aktivaci dočasného turbo módu vaší kytky. Hra má moc pěknou grafiku a nabízí obravdu velké množstí misí.

plants vs zombies 2 1 plants vs zombies 2 2

Plants vs. Zombies™ 2
Verze2.1.1
Velikost362 MB
2.3+


Zdarma

Kingdom Rush Frontiers

Další z nejlepších tower defense her na Google Play. Samozřejmě se jedná o pokračování TD hry Kingdom Rush. Oproti klasickým TD hrám má Kingdom Rush rozhodně navrch a to především díky velkému množství rozdílných upgradů jednotlivých věží a možností ovládat vašeho hlavního hrdinu (ten získává zkušenosti, levely a můžete mu dokupovat nové schopnosti). Čas od času narazíte na obrovské bosse a jinak se setkáte až se 40 různými typy nepřátel, kde každý má svoji silnou a slabou stránku. Kingdom Rush Frontiers je zcela unikátní TD hra s netradičními možnostmi (ve svém žánru her) a rozhodně ji nelze než doporučit.

kingdom rush frontiers 1 kingdom rush frontiers 2

Kingdom Rush Frontiers
Verze1.2.1
Velikost254 MB
4.0+


19,78 Kč

Castle Doombad

Velmi pěkná a netradiční tower defense strategie, ve které v roli zlého vědce Evilstaina unesete nevinnou princeznu do svého hradu. Nicméně jak už to v pohádkách bývá, během chvilky na váš hrad začnou útočit zástupy odvážných rytířů. Vaším úkolem bude pomocí nejrůznějších pastí a zlých přisluhovačů ubránit svou drahocennou kořist a z rytířů nadělat sekanou. Pasti a útočné mechanismy se snažíte strategicky stavět tak, aby se doplňovaly. Za každé splněné kolo získáte zlaťáky, za které si poté dokupujete další pasti a ty stávající vylepšujete. Kromě hlavního úkolu ubránit princeznu plníte vždy i tři vedlejší, které se objevují nezávisle na tom, v jakém kole jste. Vedlejší úkoly okořeňují hru a jejich náplní je například dohrát hru pouze s jedním typem pasti, či nějakou pastí zneškodnit určitý počet nepřátel. Tento strategický skvost seženete na Google Play za zhruba 60 korun.

castle doobbad castle doombad

Castle Doombad
Verze1.0
Velikost101 MB
2.3.3+


60,66 Kč

Toy Defense 3: Fantasy

Postavte se do čela obránce hradu v pokračování populární „tower defense“ série Toy Defense, kterou si zahrálo již přes 15 miliónů hráčů. Tentokrát zavítáme do světa fantasy a bránit se budeme proti drakům, skřetům a orkům. Na výběr budeme mít ze čtyř základních věží, které si postupem hry budeme vylepšovat a dále větvit. Kromě věží si můžeme vylepšovat také schopnosti jako, jsou seslání meteoritů, zmražení či opravy všech věží najednou. Pokud se nepřátelé probijí vašimi liniemi, tak se můžete bránit ještě samotným hradem a také si jej vylepšovat. Toy Defense 3: Fantasy nabízí parádní hratelnost, grafiku, spoustu kol, přes 9 typů nepřátel včetně bossů a to vše za zhruba 39 korun. Pokud byste ještě váhali, můžete vyzkoušet verzi zdarma, se kterou si také užijete spoustu zábavy. Také můžeme doporučit oba dva předešlé díly.

toy defense 3 fantasy toy defense 3

Toy Defense 3: Fantasy
Verze1.2
Velikost85 MB
2.3.3+


39,00 Kč


Zdarma

Bad Hotel

Velmi zajímavá hudební tower defense strategie, ve které se stanete začínajícím podnikatelem s hotely. Bohužel stavíte na území Texasu, kde vládne Tarnation Tadstock a ten na vás bude posílat armády racků, potkanů a dokonce i nějakého toho Yetti. Proto musíte svůj hotel stavět inteligentně tak, aby vydržel po stanovený čas nespadnout. K obraně budete mít k dispozici spoustu sofistikovaných zbraní, ale to nejdůležitější budou vaše strategické schopnosti. Hra je téměř uměleckým dílem, stavěním hotelu a různými akcemi ovlivňujete a tvoříte hudbu v pozadí, což hru rozhodně ozvláštňuje. Bad Hotel, který již vyhrál ocenění BAFTA a v mnoha dalších soutěžích se dostal do finále, seženete na Google Play za 50 korun.

bad hotel boss bad hotel

Bad Hotel
Verze1.1
Velikost46 MB
2.2+


49,36 Kč

Myth Defense 2: DF

Pokračování velmi populární obranné hry Myth Defense. Opět se budeme bránit, ale tentokrát v roli temné strany proti mohutným útokům sil dobra a tvořit jim cestičky smrti z desítek obranných věží. Hra prověří vaše strategické a taktické schopnosti. Na Google Play je hra ke stažení ve verzi zdarma, kterou si za necelých 50 korun můžete následně vylepšit na plnou verzi. Plná verze nabídne 50 misí, 2 módy, 22 druhů věží, 6 druhů pastí a technologických vymožeností a hodiny zábavy. Proto neváhejte a stahujte jednu z nejpopulárnějších obranných her na androidu.

myth defense 2.0 myth defense 2

Myth Defense 2: DF
Verze1.2.1
Velikost40 MB
2.3.3+


Zdarma

Anomaly 2

Unikátní Tower Offense hra. Vžijeme se do role lidí putujících po světě ovládaném mimozemšťany s nadějí na využití nové zbraně pro změnu průběhu války. S vaším povozem ozbrojených jednotek se vydáte po zmrzlé tundře, do boje s mimozemskými roboty. Stejně jako u předchozího dílu zde budeme pomocí šipek určovat tu nejlepší možnou trasu, kterou se následně vydáme. Ve většině misí máme za úkol dojet z bodu A do bodu B. Někdy však musíme zlikvidovat konkrétní nepřátele v určité zóně apod. Stejně jako v předchozích dílech je třeba pro úspěch mise využívat všech dostupných prostředků jako chránit jednotky štíty, léčit je, strategicky plánovat cestu a nabíjet útoky svých vozů. Příběhové animace hry jsou naprosto perfektní, stejně jako grafika, která patří mezi ty nejlepší. Anomaly 2 si můžete stáhnout na Google Play za 103 korun. Kompletní recenzi této hry naleznete zde.

anomaly 2 winter anomaly 2

Anomaly 2
VerzeLiší se dle zařízení
VelikostLiší se dle zařízení


119,99 Kč

Siegecraft Defender

Skvělá tower defense hra Siegecraft Defender je konečně na Google Play. I když se jedná o jednu z klasických TD her, stále je zde určitá přidaná hodnota, která vás rozhodně potěší. Tu představuje skvělé 3D zpracování (vcelku nenáročné na váš přístroj), možnost určování cesty nepřátelských jednotek pomocí libovolné stavby věží na kterémkoli místě mapy a dokonce je zde i lokální multiplayer pro 2-4 hráče na jednom telefonu. Siegecraft Defender nemá vůbec žádný problém s vykreslením velkého množství jednotek na obrazovce, a proto se dočkáte opravdu masivních bitev. Hlavním úkolem bude udržet váš hrad pohromadě a nepustit do něj nepřátelské ještěry a další potvůrky. Ve hře se objeví až 15 typů věží, takže o zábavu máte postaráno.

siege1 siege2

Siegecraft™ Defender
VerzeLiší se dle zařízení
VelikostLiší se dle zařízení
2.2+


19,50 Kč

Radiant Defense

Jedna z nejlepších tower defense her, jakou jsme kdy hráli. Vyniká hlavně svou hratelností, grafikou, zpracováním a texty příběhu také nejsou k zahození. Když se dostanete do hry, vždy Vás čeká nějaké připravené pole, které si následně ještě můžete doupravit moduly, které brání monstrům v průchodu a také mění směr jejich putování. Na moduly můžete také stavět věže, kterých je opravdu hodně a nechybí mezi nimi plošné, zpomalující ani jiné známé či netradiční varianty. Tato hra je zdarma, avšak v průběhu hry bude potřeba sem tam něco koupit.


Radiant Defense
Verze2.2.2
Velikost12 MB
2.3+


Zdarma

Jelly Defense

Jedna z velmi povedených a netradičních Tower Defense her. Pěkný příběh a animovaná grafika dávají hře čerstvý nádech od klasických obyčejných obranných her. Princip se ovšem nezměnil a proto budete stavět a strategicky rozmisťovat různé druhy věží na obranu krystalů.


Jelly Defense
Verze1.18
Velikost66 MB
2.2+


64,99 Kč

 

Pokud jsme na nějakou skvělou tower defense hru zapomněli, neváhejte a napište její název do komentářů, pomůžete tak ostatním v lepším výběru či nám v dalších dílech. Napadají vás zajímavé herní kategorie, ze kterých byste rádi viděli výběr toho nejlepšího? Pište nám i vtipné, nebo netradiční návrhy.

 

Komentáře

stepo

stepo

z aplikace
23.4.2014 6:05

a co Defense Zone 2????

Pavel Krásný

z aplikace
23.4.2014 6:30

Za mě tedy rozhodně Zombie War http://goo.gl/1KzJ6p a Lair Defense http://goo.gl/qhrkEK

Sirmilano

Sirmilano

z aplikace
23.4.2014 6:37

Za mě jednoznačně castle tower defense…!

Trent

trent -1

z aplikace
23.4.2014 7:00

stepo: já myslel, že na telefonu hry nehraješ a nekupuješ. Vždyť na vitu jsou preci nesrovnatelně lepší.

G4RD3N

z aplikace
23.4.2014 7:01

za mě jen a jen Defense Zone 2… grafika, zvuky…prostě paráda…

Vlado

Vlado

23.4.2014 7:03

Plants vs. Zombies je super.

LukeCZ

LukeCZ

23.4.2014 8:03

Defense zone 2 v seznamu opravdu chybí. Jako jedna z mála mobilních her nemá dementní kreslenou grafiku pro haranty a třeba tank vypadá jako tank, ne jako mimozemský blob z želé. Jinak ze seznamu nejlíp hodnotím všechny díly Anomaly, to je fakt nářez ;-)

Lumpik

Lumpik

23.4.2014 8:35

Muze autor clanku hodit odkaz do clanku na predesli clanek. At to potom nemusime hledat :)

Keramická hlava

Keramická hlava

23.4.2014 8:39

Kingdom Rush goo.gl/Ckd0jV a Kingdom Rush Frontiers goo.gl/rxR5Xb :)

Dano

Dano

23.4.2014 8:58

Hanba – zabudnut na Defense Zone 2 v takomto zanrovom vybere, je ako pisat o POP hudbe a nespomenut M.Jacksona. A co este Castle Defense? Hmm-Hmm.
Z recenzovanych veci mam kupene Kingdom Rush Frontiers a Anomaly 2 (aj Korea).

Miichaell

Miichaell

23.4.2014 9:06

Nechápu, jak se v seznamu můžou vyskytovat takový ptákoviny (i když jim neupírám určitou zábavnost, možná, pro někoho), ale série Fieldrunners tu není (pro mě top tower defense).

Orbit09

z aplikace
23.4.2014 9:33

Já hrál jen Bloons a PvZ ale obě to jsou super hry!

Bohouš

Bohouš

23.4.2014 10:04

To jste opravdu vynechali Fieldrunners 1 i 2 a taky třeba Sentinel 3!?

Aleq

Aleq

23.4.2014 11:21

Jelly Defense je dokonalost sama, i po hudebni strance. Kingdom Rush / Frontiers hned v zavesu.

BlackFairy

z aplikace
23.4.2014 13:32

jednou to je “defense”, pak zase “defence” .. mám v tom guláš pane redaktore

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

23.4.2014 13:54

BlackFairy:
Správně je obojí, tedy jak “defense”, tak i “defence” = OBRANA. To jen pro upřesnění, aby v tom guláš nebyl :)
V textu to bylo 1x jinak, a to oproti zbylému kontextu článku, tak jsem opravil. Za redakci se omlouváme.
Díky za podnět.

Krakonos

Krakonos

23.4.2014 14:56

Kde je Defense Zone 2 ? OMG ?? Misto toho tu jsou samy FREEMIUM s*acky…

mangekyou

mangekyou

2.5.2014 14:10

jsem rad ze aspon 1 z vas zna sentinel 3. pro me jedna z nejlepsich TD.v HD verzi s crackem i na bonusova kola zabavi opravdu na dlouho.musim ale uznat ze anomaly vypada taky dobre hned jak zprovoznim telefon tak stahuju

jklmn

jklmn

25.6.2014 16:40

Epic defense mi tu chybí

RSS (komentáře k článku)