Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro HTC Sensation XE přijde po MWC

htc_sensation_xe_ics

Loni krátce po uvedení Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich společnost HTC oznámila, že aktualizuje maximální množství současných smartphonů. O něco později byl zveřejněn seznam zařízení, která nejpozději do konce druhého čtvrtletí roku 2012 obdrží upgrade. Na seznamu byl také první hudební smartphone HTC – model Sensation XE.

Jeden z fanoušků HTC se včera na Twitteru zeptal na předpokládaný termín aktualizace pro Sensation XE. Dočkal se rychlé odpovědi z oficiálního účtu, kde bylo uvedeno, že uvolnění aktualizace je očekáváno “na začátku roku.”

Odpověď HTC, kdy bude ICS pro Sensation XE

Odpověď HTC, kdy bude ICS pro Sensation XE

Lze předpokládat, že k tomuto kroku se výrobce odhodlá téměř okamžitě po oznámení nových produktů, ke kterému dojde 26. února v Barceloně těsně před MWC 2012. Upgrade pro stávající zařízení tedy bude k dispozici nejspíš ve druhé polovině března, nebo počátkem dubna.

K dispozici je zatím uniklá testovací verze firmware pro HTC Sensation XE, ze které se dá usuzovat, že loňské modely se budou muset spokojit s grafickou nadstavbou Sense pouze ve verzi 3.5. Novější verze Sense 4.0 (viz Podrobnosti o chystaném HTC Sense 4.0) bude pravděpodobně určena pouze pro letošní modely.

Připomeňme, že HTC Sensation XE je revidovanou verzí modelu Sensation s mírně přetaktovaným procesorem Qualcomm MSM8260 běžícím na 1,5 GHz, stejnou velikostí RAM (768 MB), ale s větší kapacitou interního úložiště. Hlavním rysem telefonu je sada technologií pro vylepšení kvality zvuku Beats Audio.

Kromě HTC Sensation XE se aktualizace na ICS dočkají ještě tyto modely:

  • HTC Sensation
  • HTC Sensation XL
  • HTC EVO 3D
  • HTC Rezound
  • HTC EVO Design 4G
  • HTC Amaze 4G.

Ceny HTC Sensation XE na našem trhu

Zdroje: Android Community a oficiální Twitter HTC.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)