Menu

Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro HTC Sensation XE přijde po MWC

Loni krátce po uvedení Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich společnost HTC oznámila, že aktualizuje maximální množství současných smartphonů. O něco později byl zveřejněn seznam zařízení, která nejpozději do konce druhého čtvrtletí roku 2012 obdrží upgrade. Na seznamu byl také první hudební smartphone HTC – model Sensation XE.

Jeden z fanoušků HTC se včera na Twitteru zeptal na předpokládaný termín aktualizace pro Sensation XE. Dočkal se rychlé odpovědi z oficiálního účtu, kde bylo uvedeno, že uvolnění aktualizace je očekáváno “na začátku roku.”

Odpověď HTC, kdy bude ICS pro Sensation XE

Odpověď HTC, kdy bude ICS pro Sensation XE

Lze předpokládat, že k tomuto kroku se výrobce odhodlá téměř okamžitě po oznámení nových produktů, ke kterému dojde 26. února v Barceloně těsně před MWC 2012. Upgrade pro stávající zařízení tedy bude k dispozici nejspíš ve druhé polovině března, nebo počátkem dubna.

K dispozici je zatím uniklá testovací verze firmware pro HTC Sensation XE, ze které se dá usuzovat, že loňské modely se budou muset spokojit s grafickou nadstavbou Sense pouze ve verzi 3.5. Novější verze Sense 4.0 (viz Podrobnosti o chystaném HTC Sense 4.0) bude pravděpodobně určena pouze pro letošní modely.

Připomeňme, že HTC Sensation XE je revidovanou verzí modelu Sensation s mírně přetaktovaným procesorem Qualcomm MSM8260 běžícím na 1,5 GHz, stejnou velikostí RAM (768 MB), ale s větší kapacitou interního úložiště. Hlavním rysem telefonu je sada technologií pro vylepšení kvality zvuku Beats Audio.

Kromě HTC Sensation XE se aktualizace na ICS dočkají ještě tyto modely:

  • HTC Sensation
  • HTC Sensation XL
  • HTC EVO 3D
  • HTC Rezound
  • HTC EVO Design 4G
  • HTC Amaze 4G.

Ceny HTC Sensation XE na našem trhu

Graf ceny produktu HTC Sensation XE poskytuje server Heureka.cz

Zdroje: Android Community a oficiální Twitter HTC.

 

Komentáře

czechiaa

czechiaa

2.2.2012 11:58

Zamrzi, ze se Sensation (apod. telefony z roku 2011) nedockaji Sense 4.0 :-(

Orleanus

Orleanus

2.2.2012 12:47

No buďme rádi alespoň za verzi androida 4.0. Jsem zvědavý, kolik aktualizací tyto modely ještě dostanou než budou “slabý na nové verze” takže budem nuceni koupit nové telefony :)

bckp

bckp

2.2.2012 14:37

Chtělo by se to zeptat, jestli dostanou Sense 4 nebo ne :)

Sir Sprice

Sir Sprice

2.2.2012 15:14

trochu nechápu, co je na té zprávě nový. Vždyť, že Htc telefony dostanou ICS začátkem roku bylo oznámeno už koncem minulého roku, takže zpráva vypovídá jen o tom, že htc mlží

Cleric

Cleric

2.2.2012 15:29

O Sense 4.0 bych se nebál. Pokud to nedodá HTC, tak XDA na 110% :D
A stejně mám radši AOSP

Marsec

Marsec

4.2.2012 20:05

Tohle je hromadne vyzváni všech, ktere *** čtení komentářů netykajicich se obsahu článku, ktere tady dokola publikuje jeden *** s nickem Zonda. Už me to prostě vylozene *** cist jeho debaty, ktere mi narusuji muj relax, což je i čtení vašich komentářů, což beru většinou jako přínos k tématu. Vím, že to *** hodně čtenářů a me už hodně, proto pisu sproste!
Takže prosim vyzyvam všechny k hromadnému poslání Zondy do ***!!!
ZONDO BEZ DO ***!!!

Lordpcman

Lordpcman

10.3.2012 15:20

To czechlaa: Nevidím jedinej důvod v hardware proč by například telefon HTC Sensation (XE) neměl dostat sense 4 výkoné jsou na to dost. Stačí se podívat na parametry HTC One V a to Sense 4 má.

Lordpcman

Lordpcman

10.3.2012 15:25

Máte chybu v článku!!! Loňské modely nedostanou verzi Sense 3.5 ale 3.6. Opravte to!!! S tím že se budeme muset spokojit jen se starší trojkovou verzí sense bych si tak jistej nebyl jen si myslím, že 4 dorazí za několik měsící ty telefony na to výkonově stačí úplně v pohodě a pokud v telefonech z roku 2011 v budoucnu nebude oficiální sense 4 tak je to jen díky filozofii HTC mít telefon jen chvilku a zahodit jej nejlépe s ním někomu rozbít hlavu z HTC a koupit něco jiného.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

10.3.2012 17:20

To: Lordpcman
Dobrý den,

článek je ze 2. února. Jde tedy o informaci starou měsíc a týden. I tehdy jsem ale psal: “K dispozici je zatím uniklá testovací verze firmware pro HTC Sensation XE, ze které se *dá usuzovat,* že loňské modely se budou muset spokojit s grafickou nadstavbou Sense pouze ve verzi 3.5.”
V tu chvíli určitě informace o tom, že by nakonec mělo být k dispozici Sense 3.6, nebyla.

mrno

mrno

7.4.2012 8:55

Tak na mojom htc sensation xe, kupovany v orange sk uz dorazila aktualizácia na ics. Teste sa

RSS (komentáře k článku)