YouTube testuje v aplikaci pro Android tři nové úvodní animace

youtube-testuje-v-aplikaci-

Google prakticky neustále zkouší na svých uživatelích nějaké novinky. Tentokrát v aplikaci YouTube testuje úvodní animace, tj. ty, které se zobrazují během načítání videa. Jejich cílem je alespoň trochu rozptýlit a zabavit uživatele, čekajícího na zahájení přehrávání.

První animace, kterou se podařilo zachytit do formátu GIF, je střídající se sekvence expandujících bílých a červených teček. Do jisté míry může připomenout zaváděcí animaci z Androidu 4.4 KitKat.

YouTube testuje nové úvodní animace YouTube testuje nové úvodní animace

YouTube testuje dinosaura

Druhá animace zobrazuje rotující bílo-červené pruhy. Konečně do třetice všeho dobrého je tu bílo-červený dinosaurus, pod kterým se postupně objevují tři tečky.

V lednu toho roku Google testoval animaci, ve které se zobrazoval červeno-bílý hrad. Ten se ukazoval při čekání vybraným uživatelům po dobu několika týdnů, nicméně očividně se dodnes nedočkal masového nasazení.

V lednu YouTube testoval animaci s hradem V lednu YouTube testoval animaci s hradem

V tuto chvíli YouTube pouze testuje, takže je předčasné pokoušet se odhadnout, která animace bude nakonec zvolena. Je možné, že ani jedna z uvedených, stejně tak je však pravděpodobné, že se budou střídat – ať už náhodně, nebo podle nějakého klíče.

Zaváděcí animace se zobrazují především na pomalejších internetových připojeních, kde nějakou dobu trvá, než se načte video do vyrovnávací paměti. Pokud tedy chcete zjistit, jakou animaci si Google připravil pro vás, musíte se připojit na nějaké pomalé datové připojení (např. EDGE) a zkusit načíst video.

Zatím posledním větším počinem bylo spuštění YouTube TV, v jejímž rámci mohou uživatelé za 900 Kč měsíčně sledovat několik desítek televizních stanic. Bohužel služba je zatím dostupná pouze v části Spojených států. Google říká, že YouTube TV bude „brzy k dispozici na největších trzích v USA a hodlá rychle expandovat, aby pokryl co nejvíce měst po celé zemi.“ Bohužel pro Evropu zatím zůstávají dveře zavřené.

Která z animací, jež YouTube testuje, se vám líbí nejvíc?

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com, androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)