Virtuální realita opět blíže, YouTube přidává podporu CardBoard pro 360° videa

145062127.jpg

Není to tak dávno, co server YouTube představil podporu 360° videí, o čemž vás informoval náš článek. V té době byla ovšem velká škoda, že nebylo možné využít brýle Google CardBoard. Virtuální realita do YouTube přichází totiž až nyní s verzí aplikace 10.21, kterou můžete stahovat odtud. V nové verzi přibyla ikonka Google CardBoard, která rozdělí obraz na dvě poloviny, díky čemuž se nám dostává virtuální realita, jak jsme na ni zvyklí. Google tak nejspíše reaguje na projekt Google Jump, který má za úkol rozšířit 360° videa a umístit je právě na server YouTube.

Virtuální realita v YouTube

virtuální realita youtube

Virtuální realita je rozhodně vizí do budoucna, která se ale již nyní velmi levně dostává i do domácího prostředí právě díky Google CardBoard. Další možností je Oculus Rift, který již představuje mocnější nástroj pro návštěvy virtuálního světa. Ten si můžete vyzkoušet například na Alza Android RoadShow, která přijde již 20. 6. do Brna.

zdroj: androidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)