Jak je na tom virtuální realita od Googlu? Společnost se pochlubila statistikami

Virtuální realita od Googlu

Virtuální realita od Googlu je na tom velmi dobře, jak ukázaly statistiky. Společnost z Mountain View se na veletrhu MWC pochlubila několika zajímavými informacemi. Pojďme se na ne podívat blíže.

Virtuální realita od Googlu má úspěch

Nejprve Google oznámil, že po celém světě dodal již více než 10 milionů Cardboard brýlí, a to od spuštění v roce 2014. Aplikace pro Cardboard byly staženy rovněž ve velkém objemu. Celkem si lidé za necelé tři roky stáhli 160 milionů Cardboard aplikací, celkem 30 aplikací pak počítá počet stažení v milionech.

sky vr

Dostalo se také na statistiky z Daydream. To je lepší verze virtuální reality, kterou Google spustil na konci minulého roku. Patří k tomu nejlepšímu, co se dá na trhu mobilních telefonů sehnat. Průměrně se Daydream headset používá 40 minut denně. Momentálně je kompatibilní se šesti telefony a existuje na něj zhruba 100 aplikací.

Nejoblíbenější činnost na Daydream je sledování videí, z toho se odvíjí i nejoblíbenější aplikace, kterou je YouTube. Dále Google oznámil i několik menších novinek, které se vážou k Daydream službě. Přibyla do ní aplikace Sky VR, která nabízí mnoho videí v 360 stupních, například z F1.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Cardboard? Plánujete si pořídit vylepšené VR brýle Daydream?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)