Menu

V USA má Android čím dál větší náskok před Applem

Podle nejnovějšího průzkumu si Android opět o něco vylepšil své postavení. Průzkum agentury Kamtar ukazuje, že se operační systém zastoupený malým zeleným robotem vyšplhal až na 51% podíl, tudíž se přehoupl přes onu magickou hranici, kdy je zastoupen na více než polovině zařízení. Polepšil  si tak oproti minulému roku o 5,8 %.

androidios-e1346785636929

Na druhém místě je Apple se svým podílem 43,5 % a v pár zbývajících procentech nakonec najdeme především mobilní OS od Microsoftu – Windows Phone. A například Blackberry je na tom skutečně bídně, protože se dostala na hranici jednoho procenta. To není zrovna moc na značku, která kdysi byla synonymem pro byznys telefony.

Nárůst podílu Androidu na americkém trhu lze přičítat především tomu, že zařízení s tímto systémem pokrývají široké spektrum různě drahých přístrojů, takže lidé, kteří nedosáhnou na vlajkové modely nebo se jim nechce utrácet závratné sumy za nejlepší zařízení, často sáhnou po levnějším telefonu, na kterém samozřejmě najdou Android. Bude to pro Apple signál, aby vydali levnější telefon, podobně jako to udělali s tablety iPad?

 

Zdroj: Kantar

 

Komentáře

uni

uni

2.4.2013 9:43

Ach bože, zrovna “vedle na webu koukám”, že tam srovnávají OS a telefon,
tady zase OS a firmu…:-/
ad autore: Absolutně největším prodejcem telefonů v Americe jsou operátoři. Operátoři nabízejí dotované telefony, 0$ po já nevím, třeba 200$. Za 200 je pak jakýkoli hiend, iPhone, HTC, Samsung… Tak jako za 100 je třeba starší iPhone 4s, HTC, Samsung. Nebo za 0 iPhone 4, HTC Samsung…. Takže v ceně to asi nebude…
Nicméně zcela jistě hraje roli dostupnost samotná u daných operátorů, tam to nefunguje jako v Evropě-jeden mobil vládne všemu. Mají tam bordel ve frekvencích a technologiích, tak jako všichni nenabízejí všechno. Zato jistě všichni mají v nabídce modely s Androidem (jinak to ani nejde) a zde je jádro pudla. Androidu je více, jsou všude, je zde větší variabilita modelů. Tedy pro některé “překvapivě”, se i více prodává. To je vcelku jasné:-) Ale o ceně to fakt není, nedotovaná cena přístroje tamní příliš netankuje. Obecně.

Michal

Michal

2.4.2013 10:42

Já nevim, proč tebe vždycky tak popudí, že android vede nad Applem, zkrátka je o něj větší zájem a nemá cenu v tom cokoliv hledat. Čísla jsou jasný.

MartinGaleX

MartinGaleX

2.4.2013 11:31

@Michal: Statistiky se dají vykládat mnoha způsoby, však na to existuje několik vědních disciplín. Současné poměry bych nenazval vítězstvím Androidu, ale Apple. S jednou a velmi chudinkou řadou přístrojů dokázal získat 45% trhu, zatímco výrobců HW s Androidem jsou stovky a přístrojů tisíce. Navíc Apple hraje jen v highend sektoru a kdyby se braly statistiky jen z tohoto oboru, tak bude mít dominantní postavení.

Jako androiďák straním Androidu, ale neuvěřitelný úspěch Applu nejde popřít ani na základě tohoto výzkumu. Ovšem to nic neříká o tom, který systém je lepší.

Michal

Michal

2.4.2013 11:04

Ale tady jde pouze o čísla systému, neplést do toho hardware, protože z tohoto pohledu by byl nejůspěšnější Samsung, který má na rozdíl od Applu v rámci androidu mnohem větší konkurenci a přesto si ukousne tak obrovský podíl.

uni

uni

2.4.2013 13:18

Michal: Mě jsou čísla šumák, mě popudilo srovnávání OS (Android) a Apple (společnost). To je jako, že Samsung prodá víc telefonů (zařízení) než MS Windows (OS). Srovnání jablek a hrušek. Navíc pokud se bavíme o OS, tedy Android vs. iOS, měly by být zahrnuté i tablety, např. Samsung tablety umí telefonovat.

bkf1

bkf1

2.4.2013 13:42

Statistiky obecne nemam moc rad, protoze se jim casto dava moc velka vaha, pritom se casto jedna o vselijake ne zrovna prukazne zdroje… rozsirenost platformy hodnotim podle toho, “co vidim” (na internetu, ve svem okoli apod.). No a podle toho jsem uz v lete 2011 videl, ze Android jasne vede a to podle statistik byl jednicka porad Apple…

LinS

LinS

2.4.2013 13:19

Chlapi, pokud tu někdo píše o Applu a mluví přitom o OS, je logické, že je na mysli OS od Applu, tedy iOS. Ano, mělo by tam asi být napsáno iOS, ale to tu rozebírat, když je to defakto každému čtenáři jasné? Musím spíše souhlasit s polemikou uživatele MartinGaleX… Nicméně hlavní přínos zprávy je o zmiňovaném přírůstku 5% podílu na trhu a to je to důležité.

bizzi

2.4.2013 20:54

hlavně Apple září ještě porad tezi z Jo se… otázka je, jak dlouho mu to vydrží…. takže se nebojím říct, ze ty procenta budou androidu narůstat….

24Android24

24Android24

2.4.2013 21:19

Tak vy ste to ještě nepochopili? Nic proti američanům, ale oni takyze nic jiného neznají než apple a bla bla bla.
Si myslím že když mají apple za 20000ze to je best ale oni neví o výkonu atd.(běžní uživatelé ne ti kteří se o os zajímají jako my).
Proste ví že apple je z ameriky a jak se dozví že kupujou mobily někde s činy nebo keree tak si myslím že budou jak chudaci co na nic nemají:(
myslím že kdyby se o mobilyeti víc zajímali stozplo by to androidu o 20b% nahoru.
Timhle bechci samozdrejme nikoho urazit, ale zatím sem nevidel američana bez applu:(
Sorry za tu gramatiku, ale musím si prwnastavit klacesnici, ale vadí mi že se v textu nemůžu libovolněstsk vracejí alre musím mazat…
A to se mi po napsání tak dlouhého článku vážně nechce.

shmoula

shmoula

2.4.2013 23:35

skoda, ze plebs uchcava zrovna z takove sracky :(

Stanley

Stanley

3.4.2013 12:51

uni: To je taková ta “moderní” novinářština. Něco jako psát: “Praha vyslala vojáky do Užumbury”. Takových, kteří si v tom libují, je bohužel čím dál víc.

albion66

5.4.2013 6:43

No popravdě jsem měl možnost s pár přáteli ze států na toto téma diskutovat. Jsou to lidé znalí oboru IT a zde nepadlo ani jednou to, co je pro američany to nej. Pravda je, že iPhony mají v USA velké procento uživatelů, ale vítězné tažení Android zařízení není o penězích, výrobci hardware, vždyť oni ví, že i ten iPhone se vyrábí v Číně. Tady jde o celou podstatu ameriky a to o “SVOBODU” a tuto jim zařízení s iOS jaksi oproti zařízení s Androidem nedává. O ničem jiném to není.

RSS (komentáře k článku)