Údajné tablety Sony “S1” a “S2” v kresbách

Sony odmítá spekulace o prodeji své mobilní divize

Podle údajně velmi dobře informovaných zdrojů z Engadget má Sony v letošním roce nabídnout dva unikátní tablety, interně nazývané S1 a S2.

S1

Tabletu S1 se také přezdívá PlayStation tablet, protože má mít plnou PlayStation Suite certifikaci (stejně jako telefon Sony Ericsson Experia Play). Dříve se také spekulovalo o tom, že bude mít jen Remote Play (hraní přes terminál, které dostávají notebooky VAIO), ale nakonec by to měl být dostatečně výkonný herní stroj sám o sobě. Zásobu multimediálního obsahu má dále zajišťovat služba Qriocity, kterou Sony v loňském roce (v dubnu v USA a v listopadu v UK, v Česku máme zatím smůlu) obohatila také o video on demand (video na přání). Tato služba umožňuje zhlédnutí pronajatého filmu do 14 dní od zaplacení v intervalu 48 hodin (opakované přehrání je povoleno).

Z hlediska technických parametrů má tablet nabídnout displej o úhlopříčce 9,4 palců (s odhadovaným rozlišením 1280×800) a Android OS 3.0 Honeycomb, který chce ale Sony dále rozšířit o vlastní softwarové vychytávky. Po stránce designu se má ale jednat o poměrně unikátní kus hardwaru, evokující otevřený papírový časopis se zatočenými stránkami. Kromě estetického přínosu má toto řešení zlepšit i ergonomii, kdy se těžiště přirozeně přesune k hraně zařízení a i přes podobné rozměry a hmotnost jako konkurenční iPad od Applu by mělo pocitově působit lehčím dojmem a méně namáhat zápěsti. Displej má mít lesklý povrch a tento povrch má plynule pokračovat i přes ohyb, na zadní straně pak přejde v drsnější texturu pro snažší uchopení.

Z další výbavy by zařízení mělo nabídnout přední a zadní kameru, USB port s funkcí host (možnost použití flash disků a multimediálních přehrávačů) a architekturu Tegra 2. Zajímavou vychytávkou je také IR dioda umožňující zařízení fungovat jako dálkový ovladač nejen k televizorům Sony Bravia.

Wi-Fi verze by měla stát kolem 599 $ a odhadované uvedení na trh je září letošního roku.

S2

Specialitou tohoto tabletu má být duální displej. Společnost Sony si před časem zaregistrovala patent na zařízení s názvem “elektronická kniha s rozšířenými vlastnostmi” (electronic book with enhanced features), na kterém je schéma právě takového tabletu vidět. Obrazovky se mají chovat dynamicky podle natočení zařízení, takže v režimu na šířku mohou zobrazovat např. 2 stránky knihy vedle sebe, v režimu na výšku pak spodní displej nabídne klávesnici apod. Tablet v nákresu patentu má klasické hranaté tvary, ale důvěryhodné zdroje opět přinášejí informace o tom, jak by měl reálný S2 ve skutečnosti vypadat:

Hardware by měl být podobný jako u S1, tedy Tegra 2, přední a zadní kamera, WiFi a 3G. Úhlopříčka každého z obou displejů by měla dosahovat hodnoty 5 a půl palce. Tablet opět slibuje propojení se službami Qriocity, certifikace PlayStation Suite prý ale chybí (to by byla dost škoda, zařízení s podobnou koncepcí displejů Nintendo DS má co nabídnout). U tohoto tabletu panují silnější rozpory, zda vůbec a v jaké podobě vznikne, problematické bude určitě i přizpůsobení software (údajně ale byly ukázány např. aplikace navigace, kdy na horní obrazovce byla zobrazena mapa, na spodní pak instrukce pro odbočení. Podobně např. Gmail na jednom displeji nabízel seznam zpráv a na druhém detail označené zprávy).

Pokud se S2 dostane do výroby, dostupný by mohl být před Vánoci za cenu kolem 699 $ za verzi s WiFi+3G.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)