Menu

Ubuntu for Android stabilně na Motorole ATRIX 2

Na veletrhu FISL v Porto Alegre v Brazílii se prezentovala docela známá a pro někoho spíše nezajímavá věc. Kdo je však zapřísáhlý “linuxák”, tomu vždy srdíčko poskočí. Projekt Ubuntu for Android zmiňme jen v kostce – jedná se o snahu naportovat derivát Ubuntu na Android telefony. Díky dual-bootu je možné provozovat jak stávající OS Android, tak i Ubuntu. Myšlenka projektu je cílena na uživatele, kteří si telefon připojí k TV, či monitoru a pohodlně tak obsluhují plnohodnotný operační systém Linux.

Na videu lze vidět funkční systém včetně kontroverzního rozhraní Unity. V tomto rozhraní však naleznete přidané hodnoty, jako Dialer umožňující vytáčení čísel, či přímý vstup do fotoaparátu. V demu lze postřehnout nejen perfektní funkčnost LibreOffice, ale i přepnutí do Androidu, které lze vyvolat přímo v Terminálu. Jak lze vidět, Ubuntu jede naprosto plynule – snad i leckterý Android by mohl závidět.

Jak se vám tato myšlenka líbí? Zkoušeli jste již něco podobného?

[via PA]

 

Komentáře

v6ak

v6ak

4.8.2012 18:30

Pokud to dobře chápu, tak:
1. Nejde o dualboot. Oba systémy mohou běžet současně, což popisuje i zprávička. Dokonce jsou i propojené.

2. Konzole sice na videu byla spuštěna těsně před otevřením okna s telefonem, ale jinak s tím nesouvisí. Na konzoli ukázal akorát to, že je tam apt-get a gcc, pak šel do horního menu, něco tam vybral a otevřel okno s Androidovým UI.

BTW: Zajímalo by mě, jak v Ubuntu vypadají Androidové aplikace.

ic

ic

5.8.2012 0:44

Hustý, předtím sice ten Ubuntu vypadal mocnější, ale do začátku rozhodně dobré. Každopádně je divné, že to nezkoušejí na nějakém větším zařízení… kdyby vzali nějaký tablet bez SIMky nemuseli by vysvětlovat, proč tam není volání a SMSky.

cfpl

cfpl

5.8.2012 10:29

no pekne oni rozbehaju ubuntu na atrixe a ja stale nemozem rozbehat na mojom minipc, kde je problemom grafika na sandybridge – hd3000. predam ho a kupim asi nejaku silnu motorolu a bude po probleme. alebo vymenim za prichadzajuci razr hd ak by siel aj tam, kazdopadne je to pekny krok.

lacco

lacco

5.8.2012 10:55

A? To ste nas chceli len vyprovokovať v taku krásnu nedeľu? Najprv nam predhodite túto super zaležitosť a potom ziadna zmienka o tom, kedy si to mozme stiahnut do mobilu. Taketo spravy mam najradsej. Je to len trápenie nás čitateľov :) Takže? Bude to realne niekedy, ze to budm mat v Htc OX? Bol by to splneny sen.

lacco

lacco

5.8.2012 11:01

Trosku sa v tom strácam. Je to teda iný projekt, ako má firma Canonical? Alebo je to to samé?

Shavel

Shavel

5.8.2012 11:29

Očividně je to to z Canonicalu, když ten týpek je z té firmy. Je to zajímavé, doufám , že se to dostane k nám na Motorole Atrix HD nebo Photon Q (http://www.motorola.com/us/consumers/MOTOROLA-PHOTON%E2%84%A2-Q-4G-LTE/m-PHOTON-Q-4G-LTE,en_US,pd.html)

RSS (komentáře k článku)