Ubuntu for Android stabilně na Motorole ATRIX 2

Ubuntu-for-Android-demoed-in-Brazil

Na veletrhu FISL v Porto Alegre v Brazílii se prezentovala docela známá a pro někoho spíše nezajímavá věc. Kdo je však zapřísáhlý “linuxák”, tomu vždy srdíčko poskočí. Projekt Ubuntu for Android zmiňme jen v kostce – jedná se o snahu naportovat derivát Ubuntu na Android telefony. Díky dual-bootu je možné provozovat jak stávající OS Android, tak i Ubuntu. Myšlenka projektu je cílena na uživatele, kteří si telefon připojí k TV, či monitoru a pohodlně tak obsluhují plnohodnotný operační systém Linux.

Na videu lze vidět funkční systém včetně kontroverzního rozhraní Unity. V tomto rozhraní však naleznete přidané hodnoty, jako Dialer umožňující vytáčení čísel, či přímý vstup do fotoaparátu. V demu lze postřehnout nejen perfektní funkčnost LibreOffice, ale i přepnutí do Androidu, které lze vyvolat přímo v Terminálu. Jak lze vidět, Ubuntu jede naprosto plynule – snad i leckterý Android by mohl závidět.

Jak se vám tato myšlenka líbí? Zkoušeli jste již něco podobného?

Ubuntu for Android

Ubuntu for Android

[via PA]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)