Twitter kupuje TweetDeck za 50 milionů dolarů

twitter

Podle zpráv serveru Tech Crunch Twitter koupil TweetDeck za cenu mezi 40 a 50 milionů dolarů, přičemž tato částka zahrnuje jak peníze, tak akcie Twitteru. Týmu TweetDecku určitě náleží gratulace za jejich know-how a schopnost vytvořit takto lukrativní projekt. Doufejme, že se můžeme těšit na další neméně zajímavé programy z jejich dílny. Otázkou ale zůstává, jaké bude mít tento krok dopady na uživatele?

TweetDeck je populární multiplatformní aplikace, která funguje skrze Adobe Air na desktopech, stejně jako na Androidu a IOS. Jen verze pro Android přitom byla stažena více než milionkrát! Primární otázkou je, zda Twitter upřednostní jednoho z klientů, nebo jestli je bude provozovat paralelně. Vzhledem k tomu, jak Twitter poslední dobou doslova protlačuje svou aplikaci, se jako pravděpodobná jeví varianta postupného (ale potenciálně i okamžitého) odstavení TweetDecku na vedlejší kolej. Další otazník visí nad podporou TweetDecku pro jiné sítě, jako je Google Buzz nebo Facebook.

O TweetDeck měla zájem i společnost UberMedia, vlastnící například aplikace UberTwitter, Twidroyd a Echofon. Ta měla nabídnout částku mezi 25 a 30 miliony dolarů. TechCrunch spekuluje, že jedním z důvodů, proč Twitter koupil TweetDeck, byla snaha zamezit firmě UberMedia získat tak zásadní postavení na trhu klientů pro Twitter.

Detaily obchodu mají být oznámeny v nejbližších dnech, kdy se také pravděpodobně dozvíme podrobnosti o budoucnosti tohoto velmi populárního sociálního klienta.

Co myslíte: bude se TweetDeck pod vlajkou Twitteru zlepšovat, zhoršovat, nebo ho postupem času či dokonce hned zruší?

Zdroje: Android Central, Tech Crunch, Droid Life a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)