Twitter končí po třech letech se službou Vine

Vine Camera

Twitter se rozhodl ukončit službu Vine, která přinesla jako jedna z prvních krátká videa uživatelů. Měla fungovat tak, že doplní textové sociální sítě právě o krátká videa. Jenže Twitter, který službu vlastní, oznámil, že v příštích měsících dojde k jejímu ukončení.

Konec Vine přijde brzy, videa ale zůstanou

Společnost uvedla, že neodstraní žádná videa, která byla doposud nahrána. Alespoň na nějaký čas zůstanou na serverech. “Vážíme si vás, vašich videí a uděláme to správným způsobem,” uvedla firma na webových stránkách. “Budete mít možnost získat přístup k vašim videím a stáhnout si je. Vine bude online, protože si myslíme, že je důležité, abyste mohli sledovat vaše videa,” stojí na stránkách společnosti. Otázka je, jak dlouho jim to vydrží, než vypnou servery úplně.

Vine for Android

Vine for Android

Twitter koupil Vine v roce 2012, ještě předtím, než byla služba v lednu 2013 spuštěna. Populární se stala hlavně u krátkých záběrů ze sportovních přenosů, vizuálních efektů a velké zastoupení měli také “internetoví komici”. Hodně videí, tzv. Vines se stalo virálních a ještě dodnes můžete například na YouTube najít různé kompilace nejlepších příspěvků.

I přesto se ale nikdy nestal masivním úspěchem, jak si Twitter asi představoval. Původní zakladatelé postupně začali společnost opouštět a Twitter začal investovat méně a méně peněz. Dalo by se říct, že první hřebíček do rakve započal již ve stejném roce, kdy se služba spustila. Nedlouho poté se totiž spustila videa na Instagramu. Poté si postupně přidávaly další sociální sítě vlastní způsoby pro vkládání videí a využití Vine se zmenšovalo. Nepomohlo tomu ani to, že se do služby přidávaly nové funkce velmi sporadicky. Na přesný důvod ukončení služby si ale budeme muset zatím počkat.

Používali jste službu Vine? Co se vám na ni nejvíce líbilo?

Zdroj: theverge.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)