Tisková konference Nokia – známe ceny modelů Nokia X a Nokia XL

????????

Dnešní den nás hostila společnost Nokia se svou tiskovou konferencí, kde uvedla modely Nokia X a Nokia XL na český trh. Mobilní telefon této společnosti se systémem Android byl v našich očích dlouho utopií, ale nakonec jsme se dočkali.

Základem obou modelů je Android 4.1.2, který dostal nadstavbu od Nokie. Nový systém tak vypadá velmi podobně jako Windows Phone, staví ovšem na robotím systému. I tak není podpora aplikací 100% – přesněji 3/4 všech aplikací dostupných na Google Play je s novými modely kompatibilní, zbytek musí autoři aplikací předělat. Aplikace jsou dostupné skrze obchod Nokia Store, kde bude možné platit i skrze operátory. Další dobrá zpráva se týká ohledně příslušenství – výměnné kryty a příslušenství bude kompatibilní mezi modely Nokia X a Lumia. Oba modely disponují podporou dvou karet SIM.

Model Nokia X

Levnější model z rodiny disponuje 4″ displejem s rozlišením 480 x 800 pixelů, dvoujádrovým procesorem MSM8225 Snapdragon S4 na frekvenci 1 GHz, pamětí RAM s kapacitou 512 MB, 1500mAh baterií a 4GB vnitřním úložištěm s podporou paměťových karet. Cena modelu na českém trhu činí 3 200 Kč.

nokia_X

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Nokia XL

Model XL narostl – konkrétně na 5″, rozlišení činí 480 x 800 pixelů. Narostla také velikost paměti RAM na 768 MB. Procesor zůstal stejný jako v případě modelu Nokia X, paměť je rovněž 4GB s podporou paměťových karet. Cena modelu na českém trhu činí 4 300 Kč.

nokia_xl

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

zdroj: tisková konference

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)