Menu

Telefony HTC One X a One XL úspěšně rootnuty (+ návod)

Vývojáři, který na XDA fóru vystupuje pod přezdívkou kennethpenn, se podařilo najít způsob rootnutí letošních novinek HTC – One X a One XL. Nejde přitom jen o odemčení bootloaderu, ale o plnohodnotný root, takže je následně možné používat aplikace, jako je například Titanium Backup, Chainfire 3D, či nástroje pro přetaktování procesoru. V tomto okamžiku ale ještě nejsou k dispozici žádné alternativní ROMky, nicméně je jen otázkou krátkého času, kdy se objeví.

HTC One X úspěšně rootnut

HTC One X úspěšně rootnut

Funkčnost rootu byla potvrzena také na telefonech s firmwarem amerického mobilního operátora AT & T. kennethpenn připravil pro uživatele aplikaci Sun One Click, s jejíž pomocí získají práva roota několika kliknutími myši. Ta automaticky nainstaluje všechny potřebné soubory, Busybox a také program pro správu oprávnění Super SU.

Postup rootnutí vypadá následovně:

  1. Stáhněte a nainstalujte ovladače telefonu pro Windows.
  2. Stáhněte soubor onxr.zip.
  3. Rozbalte soubor onxr.zip do nějaké složky v PC.
  4. Připojte telefon kabelem přes USB k počítači.
  5. Povolte Ladění USB (v [Menu]-Nastavení-Aplikace-Vývoj-Ladění USB).
  6. Spusťte soubor root.bat z rozbaleného archivu (na Linuxu root-linux.sh, na Macu root-mac.sh).
  7. Gratulujeme, váš telefon byl úspěšně rootnut! Po restartu budete mít práva roota.

Tradičně na závěr podobných zpráv varujeme, že rootnutí telefonu uživatel provádí na vlastní riziko, a musí počítat s následky, včetně případné nefunkčnosti a/nebo ztráty záruky.

Zdroje: XDA fórumAndroid Central, Get Android Stuff, The Verge a Android and Me.

 

Komentáře

madik

madik

10.5.2012 12:44

Obávám se, že tento způsob funguje jen na telefonech založených na čipové sadě a procesoru Snapdragon S4. Mezinárodní verze prodávaná v evropě s čipem Tegra 3 jde stále rootnout jen pomocí HTCdev.com. Takže tento článek je celkem zbytečný a zavádějící.

panama

panama

10.5.2012 13:12

právě jsem to provedl na htc one x a mám ROOT,samozřejmě jsem nejdříve odemkl zavaděč přes htcdev.com

madik

madik

10.5.2012 15:19

Takže máš díky tomu S-OFF ? Pokud se telefon odemkne přes HTCdev tak se získá S-0N, což je taky root ale s určitým omezením, ovšem aplikacím co vyžadují Root stačí to S-0N bohatě. Na XDA se ted zakládá sbírka pro toho kdo přinese postup na získání S-OFF a už je to přes $1400 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1642922

panama

panama

10.5.2012 17:24

stále mám S-ON,nevím co to je za výše popsanou aplikaci,jen vím,že po odemčení z htcdev.com mě aplikace který vyžadují root např.AdAway,AdFree,T.Backup nebo ROM Manager hlásily,že nemám práva root a nefungovaly,teď vše funguje tak jak má,jsem rád a dál nic neřeším.takže pro tebe je tento článek zbytečný a zavádějící a pro mě zas velice přínosný.

Lukáš

Lukáš

13.5.2012 8:33

A jak lze uvést telefon do původního stavu například v případě reklamace?

Mira

Mira

13.5.2012 10:03

To by mě taky zajímalo. Odemknout jde, ale vrátit zpět už není tak jednoduché, nebo spíše nemožné.
Mnoho chytrých lidí vynalezlo způsob odemčení, ale uvedení do režimu před odemčením už zdá se zatím nikdo ani nějak neřešil.
Držím palce.

Lukáš

Lukáš

21.5.2012 9:55

Sleduje někdo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1642922 jestli už se něco děje?

RSS (komentáře k článku)