Technické parametry HTC One II (M8) unikly v AnTuTu Benchmarku

htc_m8_ico

Do představení příští vlajkové lodi HTC, známé pod prozatímním kódovým označením “M8”, sice zbývají ještě měsíce, nicméně už vyplavaly na povrch informace o tom, jakým hardwarem bude tento mobil vybaven. HTC M8 se totiž nedávno objevil v databázi benchmarku AnTuTu, kam se kromě výsledku zapisují také základní technické parametry. Pravděpodobná konfigurace je velice podobná současnému HTC One (který nesl kódové označení “M7”), celkem logicky ale procesor Qualcomm Snapdragon 600 nahradí výkonnější Qualcomm Snapdragon 800.

Údajné technické parametry HTC M8 Údajné technické parametry HTC M8

Technické parametry HTC M8

  • Číslo modelu: 0P6B120
  • Operační systém: Android 4.4 KitKat
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon MSM8974AB s taktovací frekvencí od 300 do 2265,6 MHz
  • Grafický akcelerátor: Qualcomm Adreno 330
  • Obrazovka: 5″, rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů
  • Fotoaparát: 2,1 Mpx/4,0 Mpx
  • Operační paměť: 2 GB
  • Interní úložiště: 16 GB

Ze specifikace také vyplývá, že se upgradu dočká grafický akcelerátor – namísto Adrena 320, používaného v HTC One, bude příští model disponovat Adrenem 330. Nárůst grafického výkonu by měl být citelný, neboť grafika bude obsluhovat stejný počet obrazových bodů, jako u letošního modelu, ačkoli obrazovka bude o 0,3 palce větší.

Výsledek HTC M8 v AnTuTu Becnhmarku Výsledek HTC M8 v AnTuTu Becnhmarku

Ačkoli se na pohled může zdát, že HTC M8 je jen drobným evolučním krokem, skutečný nárůst výkonu by měl být citelný – M8 má v AnTuTu Benchmarku výrazně lepší výsledky ve 3D grafice a testech multitaskingu, kde daleko přesahuje výkon HTC One. Ostatně výsledky AnTuTu Benchmarku hovoří jasně – zatímco HTC One (M7) dosáhl skóre 26 548 bodů, tajemná “em osmička” vystřelila až na 36 532 bodů, tedy skoro o 38 % více.

Porovnání výkonu HTC M8 a HTC One Porovnání výkonu HTC M8 a HTC One

Je také možné, že HTC M8 dostane nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 805 a výše uvedené parametry se týkají pouze testovacího prototypu. Jaká bude pravda, to se s velkou pravděpodobností dozvíme někdy během prvního čtvrtletí roku 2014.

Zdroje: Android Authority, Droid Life, Know Your Mobile, Digital Trends, Trusted Reviews, BGR, Pocket-Lint, Mobile Phone News, Phone Arena, AnTuTu a Android Community.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)