Menu

Stáhněte si neoficiální sestavení přehrávače VLC pro Android

Jeden z nejoblíbenějších přehrávačů videí VLC je ve verzi pro Android sice stále ještě ve fázi vývoje, nicméně konečně se objevilo alespoň neoficiální testovací sestavení s číslem 20120227.

VLC je k aktuálně k dispozici jako open source nejen pro Windows, Mac a Linux, ale také pro iOS – varianta pro Android tak byla jen otázkou času. Na XDA fórum ji vypustil uživatel vystupující pod přezdívkou adridu59, který podle všeho není vývojářem tohoto programu, nicméně údajně ho získal přímo od zdroje.

Autor mezitím aplikaci průběžně aktualizuje a uvolnil tři varianty optimalizované pro procesory ARM 11, Cortex-A8 a Cortex-A9. Přehrávač podporuje hardwarovou akceleraci, nicméně stále se ještě potýká s problémy a muškami. Pokud tedy budete chtít VLC vyzkoušet, mějte na paměti, že ani zdaleka ještě nejde o finální sestavení.

Co VLC pro Android nabízí:

  • Podporu Androidu 2.3x Gingerbread a 4.0 Ice Cream Sandwich,
  • podporu hardwarové akcelerace,
  • detekci připojených sluchátek,
  • mělo by fungovat přehrávání téměř všech formátů (na podpoře DTS, MPEG2 a Theora se pracuje).

Příslušné soubory APK pro instalaci VLC si můžete stáhnout z následujících odkazů:

Před instalací musíte v nastavení povolit instalaci balíčků z neznámých zdrojů.

Zdroje: Know My Droid a XDA fórum.

 

Komentáře

kazan

kazan

27.2.2012 8:41

ztak u me na s2 spatny videa se mi sekaji kostickujou atd. ale asi to bude tim neofiko ics xxlph co tam mam

mirec

mirec

27.2.2012 10:55

Cavte stiahol som si to a neviete či sa dajú prehráavať videá streamované cez sieť myslím to čo má desktopová verzia. Myslím že sa to volá SAP (stream networks)alebo ked mi viete poradiť nejaký prehrávač čo to dokáže

Patrick

Patrick

27.2.2012 11:46

Stream umel Vplayer,nove verze uz nesleduji,nutno vyzkouset,najdes na marketu.

Mishack

Mishack

27.2.2012 13:12

kazan – to se mi delo i na compu. Byl to jeden z duvodu proc jsem presel na KMPlayer. Jinak samozrejme VLC drzim palce, byl to muj oblibeny program :)

anonymous

anonymous

28.2.2012 3:09

Kze ARMv6 (ARM 9) utrou nos? Chjo, teda asi nooo.

Mishack: je skutecne KMplayer v Androidu nadstavba MPlayer patere, jako v GNU? Tj. stejne – It plays everything, jako VLC?

Dikes!

derryk

derryk

28.2.2012 8:21

anonymous: A nemela by jit verze pro ARM11? Podle http://www.arm.com/products/processors/classic/arm11/?tab=Specifications je ARM11 ARMv6. Proc je ve značení armů takovej bordel? Která verze je ideální pro DesireHD? Prošel jsem několik wiki, ale odpověď nenašel.

Jajar

Jajar

1.3.2012 13:45

Tak podle wiki patří ARMv6 do rodiny ARM11, takže by to jít mělo. ARMv7 už patří do rodiny Cortex (tzn. zbylý dvě verze VLCčka jsou pro ARMv7).

http://cs.wikipedia.org/wiki/ARM
http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_architecture

RSS (komentáře k článku)