Sony na vzestupu, mobilní divize zaznamenala zisk 80 milionů dolarů

sony mobile

Společnost Sony smartphony umí, zejména tedy vybavenější a výkonnější modely. Řada Xperia Z3 dopadla velmi dobře i v našich recenzích, které si můžete přečíst zde (Xperia Z3) a zde (Xperia Z3 Compact). Bohužel ani to nestačilo k tomu, aby se společnost Sony vyšplhala do černých čísel. Za fiskální rok zaznamenala společnost ztrátu 1,45 miliardy dolarů. Vypadá to ovšem, že se společnosti Sony blýská na lepší časy, alespoň tedy mobilní divizi, která byla poslední dobou spíše ztrátová. V posledním kvartále se totiž podařilo prodat 12 milionů smartphonů Sony Xperia a zaznamenat provozní zisk 80 milionů dolarů. Prodalo se o více než 3 miliony telefonů více než předešlý rok za stejný kvartál. To jsou samozřejmě dobré zprávy pro fanoušky společnosti Sony, ale i pro ostatní zákazníky, neboť Sony patří k nejlepším výrobcům mobilních telefonů na světě a konkurenční boj je nezbytný.

Velice povedený model Sony Xperia Z3 Compact Velice povedený model Xperia Z3 Compact

Další vývoj prodeje a zisků se bude odvíjet také od nové řady Xperia Z4, která již klepe na dveře a představení bychom se mohli dočkat již na MWC v březnu. Na to si ale budeme muset ještě měsíc počkat.

Těšíte se na nový model Sony Xperia Z4?

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (55)