Menu

Sony zbrojí do bitvy s HTC One

Na MWC sice Sony nepředstavila nový telefon (Xperia Z je známá už z CESu), což ale neznamená, že kromě “Zetka” už nic zajímavého nechystá. Podle nejnovějších uniklých informací se něco peče – a voní to setsakra náramně! Sony Xperia C670X zní současné označení modelu, který by měl obsahovat impozantní hardware určený do bitvy s HTC One.

Pokud jsou informace pravdivé, dočkáme se zařízení s úhlopříčkou 4,8 palce, FullHD rozlišení je samozřejmostí. Uvnitř nalezneme “motor” od Qualcommu a nebude to nic jiného než Snapdragon 600 s čtyřjádrovým procesorem taktovaným na 1,8 GHz, kterému bude asistovat grafická karta Adreno 320. Pokud tento dravec stihne vyjít v dohledné době (hovoří se o polovině roku 2013), bude možná stále jedním z mála telefonů obsahujících rovné 2 GB RAM. S potěšením lze kvitovat i fakt, že se konečně odpichujeme ode dna plném mobilů s nedostatečnou kapacitou vnitřního úložiště, takže v tomto přístroji najdeme od základu 32GB ROM. Nelze nezmínit fotoaparát s 13 Mpix a samozřejmě Android 4.2. Zní to dobře, ne?

Záhadný render: Bude se mu Xperia C670X podobat?

Záhadný render: Bude se mu Xperia C670X podobat?

 

Chlapíkům z blogu Xperiablog.net se dokonce do ruky dostal i render, který měl nastiňovat přibližný vzhled budoucího přístroje. Nakonec se však ukázalo, že stejný obrázek byl vidět i v příručce Xperie Z. Nikdo tedy neví, zda se jedná o nějaký obecný obrázek znázorňující prostě “nějaký” telefon od Sony a nebo zda se nástřel C670X nějakou záhadou dostal do návodu pro novou Xperii.

Samozřejmě je potřeba upozornit na to, že různé “náhodné úniky” a “zaručené informace” od zaměstnanců je potřeba brát s nadhledem. Každopádně, kdyby se dohady staly pravdou, objevil by se na trhu velmi zajímavý telefon, nemyslíte?

 

Zdroj: XperiaBlog

 

Komentáře

Pavel

Pavel

2.3.2013 10:22

No, tak je vidět, že v době značky Sony-Ericson to byl právě Ericson co táhl sony ke dnu. Po osamostatnění to sony pěkně rozjíždí …

shervey

shervey

2.3.2013 10:37

Ale walkmeny byly dobre :-) aspon nektere.

Gurus

Gurus

2.3.2013 10:46

ano ale walkman technologie byla od sony

Lucass

Lucass

2.3.2013 11:54

HTC “strategie”? Skoro stejný telefon jako Z vydat pár měsíců poté?

tobik

tobik

2.3.2013 12:16

Přesně tak, Samsung s Applem tady jasně ukazují, že strategie jedné vlajkové lodi za rok, aneb vše na jednu kartu, je nejvýhodnější. A naopak HTC v minulých letech ukázalo, že chrlení vlajkových jako na běžícím páse k lepším finančním výsledkům nevede. Xperia Z je špičkový nádherný telefon a parametry se od toho nového liší jen minimálně, i ty 2GB RAM má. V Sony by teď měli zatlačit na marketing a HTC One porazit právě tím. Využít výhodu, že tu jsou první, a ukradnout HTC co nejvíce zákazníků. Stejně ty telefony jsou natolik výkonné, že mnohem větší roli hraje optimalizace systému než další generace procesorů.

Kriss

Kriss

2.3.2013 12:20

Přesně jak říká tobik nade mnou,jinak htc one a xperia z jsou srovnatelné telefony a soupeřem neboli konkurencí pro one je právě xperia z,nevím proč by mělo sony dělat další telefon,oba telefony jsou nové a jsou to vlajkové lodě…

hopa

hopa

2.3.2013 14:22

Je hezké, že se firmy předhánějí kdo víc a lépe. Škoda, že se nepozastavý nad poměrem cena/výkon. Vlajkové lodi jdou v mých očích jen super výkony za super ceny. Jelikož cenu mám na jedné z předních příček hodnocení telefonu, budu se muset poohlédnout po nějakám číňanovi.

czechiaa

2.3.2013 14:53

Mám HTC Sensation, už dva (skoro) dva roky a jsem s jeho výkonem spokojen. Nepamatuju, že by se někdy “zasekl” nebo jednoduše nešel. A když si mám představit, že budu mít quad-core, 2GB RAM, 32GB ROM, tak se musím jen smát, protože pokud není dobrej (vyladěnej) systém, tak mobil můžeme používat maximálně jako těžítko :-)
Kdy si konečně výrobci uvědomí, že důležitý je SW a né HW?! ;-)

kakadu

kakadu

2.3.2013 16:47

to czechiaa:oni to ví jenže trh bohužel neovládají zkušení lidé co ví co chtějí ale lidé kteří se ženou za fullHD a podobnýma pí.ovinama co jsou k ničemu…

RSS (komentáře k článku)