Menu

Sony Xperia Z4 se patrně bude prodávat pod označením Xperia Z3+

Když japonský výrobce elektroniky Sony před týdnem představil svůj nový model Xperia Z4, laická i odborná veřejnost byla překvapena tím, o jak malý krůček se jedná z hlediska hardwarové výbavy proti loňské vlajkové lodi. Ostatně i my jsme zprávu o novince přinesli ve článku s názvem Sony Xperia Z4 oficiálně: Evoluce, nikoliv revoluce. Pomineme-li prakticky stejnou konstrukci, liší se Xperia Z4 od Xperie Z3 jen jiným čipsetem (osmijádrovým Snapdragonem 810 místo Snapdragonu 801), rozlišením předního fotoaparátu a odstraněním krytky microUSB konektoru. Telefon byl přitom původně určen a představen pro domácí trh.

Podle posledních zpráv to vypadá, že si malý krůček vpřed uvědomuje i Sony a bude novinku na globálním trhu prodávat pod označením Xperia Z3+. Informace pochází z oficiálního dokumentu zveřejněného na internetových stránkách Sony, ve kterém firma prezentuje obal Style Cover Window SCR30 pro Xperii Z4. Jako kompatibilní produkty jsou přitom uvedeny “Xperia Z4/Xperia Z3+”. Vzhledem k tomu, že jediným omezením pro tento kryt jsou rozměry zařízení, můžete bezpečně předpokládat, že pod tímto názvem bude v prodeji Xperia Z4.

Informace pochází z oficiálního dokumentu zveřejněného na internetových stránkách Sony

Informace pochází z oficiálního dokumentu zveřejněného na internetových stránkách Sony

Ke stejnému závěru musíme dojít i na základě skutečnosti, že žádný telefon s označením Z3+ společnost nepředstavila, tudíž se může jednat jen o jiné označení, které by lépe odpovídalo minimálním změnám a celkovému charakteru nového telefonu. Většina výrobců totiž používá označení “plus”/”+” pro svá zařízení, která jsou v nějakém ohledu lepší/větší verzí původního modelu – činí tak Apple, HTC, jistě by nepřekvapilo, kdyby tuto konvenci použila i Sony.

Obal Style Cover Window SCR30 prozradil označení Xperia Z3+

Obal Style Cover Window SCR30 prozradil označení Xperia Z3+

Pokud by se tato informace potvrdila, zůstalo by označení Xperia Z4 volné pro výrazně “našlapanější” a lepší novou vlajkovou loď.

Zdroje: Xperia Blog, Mobil Telefon, PocketNow, Android Headlines, Hi-Tech.

 

Komentáře

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

28.4.2015 20:06

Toho rozdílného značení pro různé lokace je fakt škoda. Bohužel Sony není jediné, které to takto realizuje.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

28.4.2015 22:06

Než vymýšlet mutace s názvy, které poukazují na neschopnost výrobce vyprodukovat skutečného nástupce, raději by to měli zabalit …

karel

karel

28.4.2015 23:10

Na fotografii máte Sony Xperia Z Ultra, nikoliv nový model.

květoš

květoš

26.5.2015 20:27

hlavně když je něco dobré tak proč to měnit, že ano :) Z3 zatím nejlepší model to, že neví co by mohli zlepšit to jenom utvrzuje :)

RSS (komentáře k článku)