Telefon Sony Xperia Z3+ – voděodolný dravec pro evropský trh oficiálně

xperia z3+ hlavni

Sony před nedávnem představilo Xperii Z4 pro japonský trh. Následovala řada spekulací, podle kterých se společnost chystala představit i verzi telefonu pro evropský trh. Dnes Sony oficiálně odhalilo telefon Sony Xperia Z3+, který představuje vylepšenou verzi stávající vlajkové lodě (v rámci Evropy). Má Sony Xperia Z3+ co nabídnout?

Základní specifikace telefonu Sony Xperia Z3+

  • Displej – 5,2″, 1080p FHD (1920 x 1080), IPS.
  • Procesor – Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994), Adreno 430 GPU.
  • Operační paměť – 3 GB RAM.
  • Rozměry – 146.3 x 71.9 x 6.9 mm, váha 144 gramů.
  • Fotoaparát – 1/2.3” 20.7 MP Exmor RS, natáčení videa ve 4K, přední 5MPx širokoúhlý.
  • Baterie – 2930 mAh.

Tenčí a lehčí

Sony Xperia Z3+ je v porovnání s klasickou Z3 o několik gramů lehčí a zároveň i tenčí. Model Z3+ váží 144 gramů (klasická Xperia Z3 má 152 gramů) a jeho tloušťka dosahuje pouhých 6,9 mm (Xperia Z3 má 7,3 mm). Vylepšenému modelu nechybí odolnost vůči prachu a vodě (IP65/68). Z hlediska konstrukčního zpracování stojí za zmínku skrytý konektor pro indukční nabíjení, díky čemuž silueta telefonu působí čistším dojmem. Novinka bude dostupná ve 4 barevných provedeních – černé, bílé, měděné a zelené.

Sony Xperia Z3+ tloušťka

Fotoaparát na špici

Hlavní fotoaparát Xperie Z3+ s obrazovým snímačem Exmor RS nabídne 20,7MPx rozlišení. Novinka má disponovat vylepšeným režimem Superior Auto, který automaticky rozezná scénu a optimalizuje veškerá nastavení parametrů focení za vás. S fotoaparátem budete moct pořizovat kvalitní fotky i za zhoršených světelných podmínek, a to díky citlivosti ISO12800 a 1/2,3 snímači. Sony u nové Xperie Z+ posílilo i přední fotoaparát, jenž dokáže pořizovat snímky s 5MPx rozlišením. S 22mm širokoúhlým objektivem se vám na “selfie” fotkách podaří zachytit mnohem více lidí.

Sony Xperia Z3+ fotoaparát

Vylepšený výkon

Procesor Snapdragon 801 u Xperie Z3 byl v updragovaném modelu nahrazen jedním z nejvýkonnějších mobilních procesorů vůbec – 64bitovým Snapdragonem 810. Společně s 3 GB operační paměti RAM by se telefon neměl zadýchat za žádných okolností.

snapdragon 810

Výdrž baterie

Sony Xperia Z3+ má podle tiskové zprávy nabídnout až dvoudenní výdrž. Kapacita baterie činí 2930 mAh, což je v porovnání s původní Z3 lehčí úbytek (3100 mAh). Nové Xperii nebude chybět spousta energetických režimů, které dokáží výdrž mnohonásobně prodloužit. Díky technologii Quick Charge 2 se telefon nabije opravdu rychle. Pokud tedy budete chtít telefon v rychlosti dobít tak, aby vám vydržel celý následující den, bude prý stačit 45minutové nabíjení.

Displej, zvuk a PS4

Full HD displej telefonu Sony Xperia Z3+ má nabídnout lepší jas i kontrast, přičemž nemá klást větší nároky na baterii. Větší kontrast pak zajistí lepší viditelnost displeje na prudkém slunci. V rámci zvukových specifikací nechybí technologie High-Res Audio, která vylepšuje výšky. S další technologií DSEE HX bude snadné “opravit” vaše stávající MP3 skladby a povýšit je na kvalitu přibližující se High-Res Audio. S novou Xperií budete moct hrát PS4 hry, a to skrze rozhraní PS4 Remote Play. Telefon stačí propojit s konzolí PS4 přes domácí Wi-Fi, připojit bezdrátový ovladač a spokojeně pařit.

Sony Xperia z3+ displej

Dostupnost

Sony Xperia Z3+ se dostane do prodeje v červnu tohoto roku, cena zatím bohužel nebyla stanovena. Po vzoru předchozích modelů ale rozhodně nebude nízká.

Zdroj: Tisková zpráva.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)