Sony Walkman NWZ-ZX2 – hudební přehrávač s Androidem 4.2 a cenou 32 tisíc korun

Sony-Walkman-NW-ZX2

Dnešní mobilní telefony a tablety nabídnou dostatečně kvalitní zvukový výstup pro běžné uživatele, a tak jsou hudební přehrávače spíše na ústupu. Společnost Sony ovšem na veletrhu CES 2015 možná trochu překvapivě uvedla hudební přehrávač Sony Walkman NWZ-ZX2, který běží již na postarším systému Android 4.2.2. Tento přehrávač vypadá na první pohled jako dotykový telefon a disponuje 4″ displejem s FWVGA rozlišením (854 x 480 pixelů). Brutální je cena, která byla stanovena na 32 tisíc korun. A co za to český uživatel dostane? Sony Walkman NWZ-ZX2 se pochlubí obrovským 128GB vnitřním úložištěm, které lze ještě dále rozšířit díky paměťovým kartám Micro SD. Sony klade důraz především na kvalitu reprodukce zvuku, k čemuž mají pomoci technologie S-Master™ HX a DSEE HX™, nechybí pak ani podpora kodeku LDAC. Ve výbavě nalezneme i podporu Wi-Fi, Bluetooth či NFC. Díky Androidu je možné využívat další aplikace z Google Play, což použití přehrávače ještě více vylepšuje. Baterie by měla udržet zařízení v chodu až 60 hodin při přehrávání MP3 s datovým tokem 128 kbps a 30 hodin přehrávání kvalitnějších nahrávek.

Sony Walkman NWZ-ZX2

Je samozřejmě otázkou, zda má takové zařízení na trhu místo. Sony Walkman NWZ-ZX2 ocení snad jen “audiofilové”, kteří ovšem musí investovat více než 30 tisíc korun.

zdroj: androidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)