Sony ukončuje svůj Xperia Beta Program

xperia_beta_program_ico

Společnost Sony Mobile oznámila, že k pátku 15. července ukončí svůj testovací program Xperia Beta Program. Členové se tak již nedočkají žádných budoucích beta verzí.

Poslední uvolněná beta verze nesla číslo sestavení 23.5.A.1.238. Mezi hlavní změny zahrnuté v této aktualizaci patřilo „jemné“ nabíjení baterie pro delší životnost a integrace Chytrých karet Google/Google Now do launcheru domovské obrazovky.

“Byla to skvělá cesta s mnoha užitečnými a podrobnými zpětnými vazbami od vás všech. Jsme velice vděční za vaši neuvěřitelnou podporu.” uvedla Sony Mobile na interním webu pro beta testery. Kromě toho oznámila, že po uvedeném termínu již nebude možné odesílat hlášení v rámci beta programu.

Sony ukončuje svůj Xperia Beta Program Sony ukončuje svůj Xperia Beta Program

Z Xperia Beta Programu povinně na “ostrý” firmware

Japonská firma dále uvedla, že pro stávající beta testery připravuje vydání standardního “ostrého” firmwaru s Androidem 6.0 Marshmallow. Ten by měl být uvolněn pro Xperie Z2 a Z3 “v následujících týdnech” a všechna zařízení zapojená do Xperia Beta Programu na něj budou automaticky aktualizována formou OTA (“Over The Air” = vzduchem).

Společnost se žádným způsobem nevyjádřila k tomu, zda se jedná o definitivní konec, nebo jestli program beta testování firmware někdy v budoucnu obnoví. Aktuálně to ale vypadá, že nejsou plánována žádná budoucí beta sestavení.

V podstatě je tento krok poměrně logický – Xperia Z3 se totiž z hlediska poskytování podpory blíží ke konci své životnosti. Další úsilí bude vynakládáno na vylepšení softwaru pro Xperii Z5 a řadu Xperia X. Sony Xperia Z3 s největší pravděpodobností ještě dostane upgrade na Android 7.0 Nougat, což lze odhadovat z dostupnosti vývojářského náhledu pro tento model.

Zdroje: xperiablog.net, mobilescout.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)