Sony pravděpodobně opět sníží plánované prodeje – opustí Čínu?

sony cover

Sony neprochází snadným obdobím. Již během září jsme vás informovali, že mobilní divize japonské společnosti je ve ztrátě a prodeje mobilních telefonů klesají. Ještě nedávno firma avizovala, že mezi dubnem 2014 a březnem 2015 prodá 50 milionů smartphonů. Právě v září se tento odhad snížil na 43 milionů a podle The Wall Street Journal se chystá další snížení cílů, řádově o několik jednotek milionů.

sony E1

Analytici se rovněž domnívají, že Sony výrazně zredukuje svou přítomnost na rozvojových trzích, především pak v Číně. Japonská společnost se tam potýká se stále rostoucí konkurencí v podobě levných tamních výrobců. I když platforma Xperií zůstane jádrem japonského mobilního businessu, Sony nejspíše upraví její složení. “Entry-level”, tedy základní telefony pro nenáročné zákazníky, firma pravděpodobně upozadí.

Sony se zaměří na high-end smartphony. Sony se zaměří na high-end smartphony

Mobilní divize se bude soustředit na high-end telefony a přestane se soustředit na získání majoritního podílu na globálním trhu. – CFO, Kenichiro Yoshida

I ostatní “zavedení” výrobci se poslední dobou ocitají v problémech. Samsung očekává pokles zisku o 60 %, HTC se na hranici zisku a ztráty pohybuje již delší dobu.

Preferujete zavedené značky jako HTC, Sony či Samsung, nebo kupujete nové značky z Číny?

Zdroj: WSJ, Android Authority.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)