Sony: Nasadíme quadcore, až to bude mít smysl

234-logosony

Na akci Mobile World Congress 2012 bylo představeno několik přístrojů s čtyřjádrovými procesory. Nejvíce zařízení vsadilo na čip Nvidia Tegra 3, Huawei vyvinul vlastní čtyřjádrový procesor a ani Samsung nezůstal pozadu, když oznámil čtyřjádrový Exynos. Mezi velkými hráči však schází Sony. To narozdíl od ostatních výrobců necítí potřebu zběsilého nasazování čtyřjádrových monster do svých zařízení, což prozradil šéf marketingové oddělení Stephen Sneeden.

arm-cortex-a15

Podle jeho slov nejsou současné akumulátory dostatečně efektivní, aby rozumně uspokojily nejvýkonnější čtyřjádrové procesory. Stejně tak podotkl, že dnes jsou procesory se dvěma jádry dostatečně výkonné a quadcore procesory zatím nemají smysl. Ve druhém čtvrtletí firma Sony přejde na architekturu Cortrex A15, o které jsou přesvědčení, že je dostatečně výkonná. Nasazení čtyřjádrových modelů plánuje Sony až na rok 2013, kdy by se potenciál čtyřjádrových procesorů mohl rozumně využít.

Sony je tak nejspíše narozdíl od jiných společností přesvědčena, že jejich zákazníci nejsou hledači nejvyššího počtu jader, frekvencí a vůbec vysokých cifer u specifikací komponent, ale spíše uvítají vyšší výdrž telefonu a lepší zpracování.

Co si o tom myslíte? Má Sony pravdu? Jsou zatím čtyři jádra zbytečná?

zdroj: talkandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)