Sony je ve ztrátě, může za to především mobilní divize

sony-logo

Společnost Sony se již delší dobu potýká s finančními problémy a nepřidá tomu ani aktuální zpráva s hospodářskými výsledky – Sony je totiž za třetí čtvrtletí letošního roku 762 milionů dolarů (skoro 17 miliard českých korun) ve ztrátě. Pro fanoušky mobilních telefonů se značkou Sony je zpráva možná ještě horší, neboť o tuto ztrátu se postarala především mobilní divize, která za výrobou telefonů stojí. Zatímco ostatní divize Sony byly spíše v zelených číslech, mobilní zařízení zaznamenala obrovskou ztrátu 1,58 miliardy dolarů (cca 35,2 miliardy českých korun). Kde je problém? Zatímco vlajkové modely jsou velmi povedené a i mezi uživateli se těší velké oblibě, s ostatními modely je situace opačná. Střední třída od Sony zkrátka nemá příliš co nabídnout. Společnost Sony prodala za poslední čtvrtletí 9,9 milionů Xperií, což je na tak velkou společnost žalostně málo.

sony_logo_720

Samotná společnost si je vědoma špatnou situací a od 16. listopadu “nasadí” nového šéfa mobilní divize. Nynějšího Kunimasu Suzukiho nahradí Hiroki Totoki. Jsme sami zvědaví, jak se tento krok podepíše na finančních výsledcích pro další části roku.

Sony Xperie Z3 recenze

Sony Xperie Z3 Compact recenze

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)