Sony se celkově daří, kazí to jen ztráty a propad mobilní divize

sony

Společnost Sony vydala prohlášení o tom, jak si na trhu nejen mobilních telefonů stála druhý kvartál letošního roku. Celkově společnost Sony zaznamenala zisk 780 milionů dolarů, což je ve srovnání s loňským rokem a stejným kvartálem pokles o 0,1 %. Navzdory tomu se skvěle daří segmentu snímačů, který si polepšil o 164 %, a dobře je na tom rovněž hudební segment a hry, které zaznamenaly dokonce zvýšení prodejů o 350 %. Slabou stránkou společnosti i nadále zůstává mobilní divize, která je na tom stále špatně – 188 milionů dolarů ztráta a pokles prodejů o 16,3 %. Podle společnost Sony za to může především přerozdělování společnosti a není to důvod k panice. Japonský výrobce se navíc nechal slyšet, že se bude více soustředit na TOP segment mobilních přístrojů, ve kterém má, přiznejme si, rozhodně co nabídnout.

Sony Xperia Z3 – jeden z povedených smartphonů, které japonská společnost nabízí

Sony Xperia Z3 - přední strana telefonu (6)

Společnost Sony je bohužel smutnou ukázkou, že k dobrým prodejům nestačí mít pouze kvalitní produkt (kterými podle našich recenzí telefony Sony Xperia Z3, Z3 Compact či Z3+ rozhodně jsou).

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)