Mezi Facebookem a Snapchatem to vře. Zuckerberg chce Snapchat zničit

Zuckerberg

Mark Zuckerberg se zajímá jen o několik věcí: Svou rodinu, virtuální realitu, živý přenos videa a také o to, aby zničil Snapchat. Takhle nějak by se dala v krátkosti popsat prezentace na konferenci F8.

Facebook kopíruje Snapchat? Nedělá mi to starosti, říká Zuckerberg

První kapitolou je uvolnit produkty, na které jsou lidé zvyklí, komentuje Zuckerberg spuštění animovaných selfie masek a filtrů. Ty vypadají téměř stejně jako na Snapchatu. Je to v podstatě takový základ. V budoucnu tyto selfie masky a filtry chtějí rozšířit. Facebook aplikace by se měly stát takovou první mainstreamovou platformu pro rozšířenou realitu.

Mike Schroepfer F8 2017

Snapchat se postaral o popularizaci selfie fotek s rozšířenou realitou, postrádá ale místo, kde by mohli vývojáři vytvářet své nástroje, nové efekty a interaktivní zážitky. To chce právě změnit Zuckerberg u Facebooku a svolává vývojáře, aby mu pomohli doslova zničit Snapchat.

Nové funkce, které v posledních týdnech můžeme u aplikací Facebooku vidět už jsou v plánu poměrně dlouhou dobu a směřují právě k platformě, která má lidi spojit s rozšířenou realitou. Technologie rozšířené reality je nicméně stále na počátku své cesty, zatím není jisté, kdy se například dostane i na spojení s virtuální realitou. To bude v budoucnu určitě jedna z dalších cest, vzhledem k tomu, že společnost koupila v roce 2014 firmu Oculus, výrobce brýlí pro virtuální realitu.

Myslíte si, že rozšířená realita je správným krokem u sociálních sítí?

Zdroj: techcrunch.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)